Obijena brava, potrebna pomoć-savjet brzoo..

Obijena brava, potrebna pomoć-savjet brzoo..

Član
Pozz raja,

nedavno mi je obijena brava (obična, nije centralna) na puntu mk1, ni sam ne znam zbog čega su obili jer ništa unutra nije bilo vrijedno al eto desilo mi se prvi put:smajli19:
Sada prvo planiram zamijeniti brave na vozačevoj i suvozačevoj strani, nisam siguran da li u hudiny servisu (koliko znam oni su jedni od poznatijih) mogu zamjeniti ubaciti neke jače-sigurnije brave ili možda na nekom drugom mjestu? S obzirom da ne bih volio ovo baš nikad više da mi se desi dobrodošao bi mi neki savjet/preporuka šta je najbolje rješenje.. Također, nisam imao nikakvog alarma, moraću i to obavezno rješiti :icon_question:

Hvala za pomoć;)
 
Član
p.s. slučjano sam ranije nego što je potrebno kliknuo na dugme "Post new thread" zato ste vidjeli samo prvih par rečenica. Sorry - korigovano;)
 
Član
mozda malo bjezim sa teme al druze ako je tako bilo, pripazi auto.. jer ako su obili i nista nisu uzeli.. napravi kakvu blokadu paljenja i slicno da auto ne bi prohodal:icon_smile::icon_exclaim:eek:
 
Član
nema sigurnosnih brava da se kupe. kupis polovnu bravu na otpadu i ugradis. prije ugradnje odes kod kljucara da ti prilagodi brave na tvoj kljuc. to ti kosta oko 30KM po bravi a brave su ti oko 25KM po komadu. ako ne znas ugraditi sam bravu u vrata onda ti je to jos nekih 15-ak KM po bravi.
skupo jeste kad se sve sabere ali nema ti drugog lijeka ili da poravnas brave i ugradis centralnu (ako ga vec nemas na autu) i daljinsko
 
Član
hvala velika drug na konkretnom odgovoru:123: upravo tako ću i uraditi s tim da ću morati uz sve to nabaciti alarm + centralna brava + daljinsko s tim da bi tada uz alarm imao i blokadu paljenja kao što je @adams spomenuo..
što se tiče alarma pronašao sam par interesantnih opcija:

- http://www.market.ba/vozila/oprema/oglas/364854
znam da ovo nije original Scorpion/Excaliburg ali interesuje me kakva su iskustva s ovim alarima?

- http://www.alarm.ba/
koliko sam čuo da je Meta system dosta kvalitetan tako da ni ova opcija nije isklkjučena

- znam da i ona radnja preko puta auto pijace na stupu ima dosta povoljne alrame, samo nisam siguran u kvalitetu predpostavljam da moraju imati neki feler-slabost jbga:icon_smile: ?

Pozz.
 
Član
Meta system,extra alarm,meni evo vec na drugom autu.Nema problema nikakvih,i opet bi ga ugradio.Za Punta ti je 360 km sa ugradnjom u ovlastenom servisu.Ugradjuju ti ga na tranzitu preko puta Alemka-zuta garaza.
 
Član
Druže što se tice brava napravi kod kljućara samo tu koja je i obijena a za ostalo stavi alarm i već ako hoćeš centralnu.
 
Član
Brate najpametnije da odes u hudini i snjima to raspravis jbg to im je posao oni znaju najbolje mene je 35 km izasla i brava nova i da mi je naprave prema mom kljucu tako da nisu skupi sekunde a i voljni su pomoc i objasnit kako sta
 
Tako je na tim starim autima, sad pa sad obiju bravu tj. otvore je sasvim normalno bez ostecenja... Ugradi meta system koji naravno ima blokadu paljenja, i prije toga promijeni brave. Opet ce otvoriti, ali nece nista moci radi alarma ;)
 
Član
sto se tice skorpiona i (ili) excalibur ja imam na auto vec 2 godine radi , jedina losa stvar tih alarma sto imaju sok senzor a nemaju senzor pokreta a ovo na linku sto lik cjeni 150 km je puno , jedan motoric ti je 8-10 km + alarm 60 km (naravno ovo sve kupis na koridoru-arizona brcko), naravno pojavile su se kineske kopije skorpiona na oko je tesko uocit razliku vec jedino gledanjem stampanjem plocice
 
Član
prvo, hvala svima za savjete-pomoć;)
sutra ujutro to moram odmah rješiti pa javim šta bude..

inače obijene su obje brave s tim da je s vozačeve strane brava baš loše izleda al nekako funkcioniše dok je suvozačeva manje oštećena i nakon što sam je malo naštimao izgleda kao i prije, bez nekog vidnog oštećenja i radi normalno:icon_smile: tako da ću najvjerovatnije samo bravu s vozačene strane mijenjati i onda nabaciti dobar alarm+centralna+daljinsko
 
Član
update

- brava na otpadu 10 KM
- prilagođavanje brave ključu u hudiny-u + ugradnja = 30KM (onako kako je @c0d14c napisao, ljudi su izuzetno korektni i nisu skupi)
- alarm kupljen/instaliran u Caraudio d.o.o

Pozz.:123::cool:
 
Top