Novi ZOBS u Srbiji

Novi ZOBS u Srbiji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U Srbiji je donesen novi ZOBS
Par interesantnih stavki u zakonu:


Xenoni

Xenoni su zabranjeni ako auto nema:
1. Regulaciju snopa svjetlosti farova - podesavanje visine
2. Prskalice za farove - pranje farova

Folije
Dozvoljen stepen zatamnjivanja 25% (odnosi se na prednja stakla)
Zadnja stakla i zadnja sajba se smiju dodatno (vise) zatamniti
Prednja sajba se ne smije zatamnjivati


Katalizator

Ukoliko je vozilo proizvedeno sa katalizatorom ne smije se koristiti bez njega


Protekt gume

Smiju se koristiti osim na upravljajucim tockovima
 
Član
Deyo je napisao(la):
Gledao sam neki dan na SAT, auto emisija što bude na RTS, upoređivali original xenone i ove aftermarket, razlika je veoma mala, navodim.
U subotu bio u beogradu imao i xenone i folije 30%, niko nije ništa ni na granici ni bilo gdje drugo rekao, već me zaustave prašinari pred zgradom :icon_mad: :D

Pa vjerovatno jos nisu poceli sa primjenom :lol:
Al eto, konacno da neko dozvoli folije na prednjim staklima...Mozda je nekima malo 25% ali i to je pocetak haha
Cudno sto za xenone nigdje ne spominju sociva u farovima

A SAT je njesra :D :lol:
;)
 
Član
Novi zakon pocinje da se primenjuje od 10.12 ove godine..Ima jako puno gluposti u njemu...Necu sad nabrajati,ali neces smeti ni peske jos malo ici..:icon_sad: :icon_sad:
 
ma samo izmisljju da te imaju zasto zaustaviti...
cuj moras imati prskalice za farove :icon_mad:

avatar_4164d.gif
 
trebalo bi snimati nase drotove kad nas zaustave ja cu poceti od danas meni su isto folie pa cemo vidjeti sata cemi reci sinoc sam ih zaj*o vidio sam ih pa sam otvorio prozore i nisu ni skontali valjde kontaku koja jos budala se vozi sa otvorenim prozorima :cool:
 
Bolje bi im bilo malo da povedu racuna o truhlinama od auta koja se voze (kao i u BiH) po njihovim cestama a ne da s*ru za folije....


Cesto putujem dole, pa cemo vidjeti...
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
Bolje bi im bilo malo da povedu racuna o truhlinama od auta koja se voze (kao i u BiH) po njihovim cestama a ne da s*ru za folije....


Cesto putujem dole, pa cemo vidjeti...

Em truo i nesiguran em ima folije pa te ne vidi i izleti ti?!?!STA TI JE BOLJE A?!
 
BHT Ovisnik
a u pm,pa daje bar 25% pa da i naprijed i nazad uradim,a jel na tehničkom onda moram skidati s prednjih
 
CoL3-99 je napisao(la):
a u pm,pa daje bar 25% pa da i naprijed i nazad uradim,a jel na tehničkom onda moram skidati s prednjih

Eh, to i meni nije jasno, policajac ti napise kaznu za folije ako imas na prednjim bocnim, ovdje dosta osoba gdje ja zivim ima full zatamnjena auta, naravno osim prednjim sajbi, i oni godinama registruju auto bez skidanja folije, znaci ode na tehnciki, registuje auto, i voza se i dalje, ja stvarno vise ne kontam ove nase zakone!!! U firmi gdje sam radio, gazdin sin imao folije na par auta u zadnje 3-4 god, komplet zatamnjem 25-30% i nikad nikakvih problema na tehnickom nije imao, niti mu je ikada policija bilo gdje spomenula foliju kad su ga zaustavljali heheh, u nas je vala sve naopako, ne moze covjek biti pametan!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top