Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu (dopunjeno)

Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu (dopunjeno)

Član
43825-vw%20passat.jpg


Volkswagen se po poslednjim vestima priprema da ove jeseni, na Salonu automobila u Parizu, i zvanično predstavi novu generaciju svog popularnog predstavnika u srednjoj klasi – Passata.

Novi Passat, čija se prodaja u limuzinskoj i karavan verziji (tradicionalno nazvana Variant) očekuje do kraja godine, ipak neće doneti neku dizajnersku revoluciju.

To praktično znači da eksperimenata sa izgledom neće biti, pa će i 2011 Passat dobiti karakteristične crte lica novijih modela nemačke marke, odnosno biće približen izgledu novog Touarega, Sharana i ostalih.

Ovde i podsećanje da se ranije govrilo i o modelu CrossPassat (proterenskoj verziji na bazi Passata Variant, a u stilu Audija A6 Allroad i A4 Allroad), ali o tome sada nema nikakvih novih informacija.

Paleta pogonskih agregata će biti standardno bogata, odnosno startovaće od 1.2 TSI sa 105KS a između ostalog će uključivati i 2.0L benzinac sa 211KS. Najsnažniji V6 će međutim biti isključen iz ponude.

U najavi je i hibridna verzija, dok se ponuda 4Motion pogona na sva četiri točka i DSG menjača sa duplim kvačilom podrazumeva.

U opremi će se naći i aktivni cruise control i kamera za vožnju unazad, a najavljuju se i poboljšano upravljanje i prostranija unutrašnjost.

izvor
 
Član
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

Dobar dobar inace mi se svidja novi dizajn prednjeg dijela kod VW.a ekstra su izveli masku farove i karambolku kod svi novi modela :cool:
 
Član
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

Tipično fauve;)

Ali 1.2 turbo benzinac sa 105 konja:icon_confused:
 
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

Dobar dobar ;) kad izadje u seriju bit ce jos bolji, svaki auto je ljepsi uzivo.

Ova slika mi se cini kao nacrt.
 
Član
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

Kažeš vozim passata 1.2,nastaje grohot smijeha u prostoriji,ne možeš ni stići izgovoriti:"ali turbo je" :lol::lol:
 
Član
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

lijepo lijepo... vidim i neke diode se planiraju :cool: ili sam ja corav :icon_smile:
 
Član
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

ZELA GTI je napisao(la):
Tipično fauve;)

Ali 1.2 turbo benzinac sa 105 konja:icon_confused:

To je TSI

Kad vala moze u onu Skodu Yeti koja je nesta blizu offroada moze i pasonju :lol::lol::lol:
 
Član
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

prelijep je,pogotovo motor:icon_eek::icon_eek:;););)
znaju svabe sta hoce;)
 

DLS

Početnik
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

idu ljudi na manju potrosnju..ekonomicnost,,manje zagadjivanje ,, kakve veze ima sto je 1.2 ? ja mislim da ce ic i bolje nego ovaj 1.9 TDI sa 105 konja . :cool:
 
Član
RE: Novi Volkswagen Passat na Salonu u Parizu

hahahahha pasat 1.2, superb 1.4....dal je moguce ?!
 
Top