Nova Skoda Octavia I Zvanicno

Nova Skoda Octavia I Zvanicno

Član
http://www.novinky.cz/auto/287403-skoda-odhalila-novou-octavii.html

bijela je beton... ali ovakva ce garant pofino i kostat, ostaje vidjet koliko tacno... al pogotovo kada se pogleda cijena novog golfa, ako bude skuplje od njega :icon_rolleyes: jer cilj je dio kupaca superba i passata, a rapid ostaje jeftinija/tanje izrade "alternativa" kupcima oktavije tour i nizih paketa opreme...
 
Ovakva u fulu sigurno ce biti preko 40K, ali kad pogledas, kod nas se uglavnom prodaju onaj slabiji paket opreme. Pa sta ih ima da nemaju maglenke, a kamo li xenone, velike navigacije i sl.

Koja je funkcija Rapida u svemu ovome, isti ko i Octavia:icon_rolleyes:
 
Član
Bar ste vi na forumu tantavičari pa uviđate sitne detalje, rapid nije isto vozilo kao i oktavija, ja mislim da nema čak u opciji xenon da se kupi...multimedija je na bazi onih rnsova....onaj most između je dosta siromašni sa detaljima, masivnošću, dosta detalja nema veze sa kvalitetom kao ovim novim vozilima...

Nova oktavija je veća od prethodne a rapid je manji od prethodne...rapid je malo bolja verzija fabije, i neće sigurno biti puno skuplja od fabije.... dok ova oktavija će bit cijenom u par deka sa golfom...a to je za bazni model 40 gengi
 
Član
aServis je napisao(la):
Bar ste vi na forumu tantavičari pa uviđate sitne detalje, rapid nije isto vozilo kao i oktavija, ja mislim da nema čak u opciji xenon da se kupi...multimedija je na bazi onih rnsova....onaj most između je dosta siromašni sa detaljima, masivnošću, dosta detalja nema veze sa kvalitetom kao ovim novim vozilima...

Nova oktavija je veća od prethodne a rapid je manji od prethodne...rapid je malo bolja verzija fabije, i neće sigurno biti puno skuplja od fabije.... dok ova oktavija će bit cijenom u par deka sa golfom...a to je za bazni model 40 gengi
bogami gledajuci cijene u Evropi Rapid ce kod nas biti sa cijenom kao i sadasnji model oktavije...mozda nesto sitno jeftiniji...a od fabije ce biti dosta skuplji...a octavija ce imati cijenu passata koju milju dole i to je to
 
Član
meni je lijepa s prednje strane pozadina nesto kockasta i stopke kockaste i ostre linije..ljepse mi izgleda ztraija verzija..all opet nista dok ne vidim uzivo...:icon_smile:
 
Član
Nemože čovjek biti pametan...kad je izašo rapid ljudi su mislisi da je to nova oktavija jel veličnom izgledom je bila bliže oktaviji nego fabiji..

Onda izlazi oktavija koja je duža, šira a lakšta...sa gepekom najvećim u klasi...čak neki govore da izlazi iz klase u ulazi u drugi segment...

Sad se postavlja pitanje čemu superb?...

Najvljena cijena je 17000eura...

Bilo kako bilo ima da 'uzme' lijep dio kolača

jednostavno starija braća 'guše' mlađu braću to je sigurno
 

MTR

Član
Najbolji BEST BUY na trzistu , za ove pare bolje ne moze , dobra oprema , dobar auto , gepek ko magacin , nije ni cudo sto ih ima ko blata na cesti
 
Član
MTR je napisao(la):
Najbolji BEST BUY na trzistu , za ove pare bolje ne moze , dobra oprema , dobar auto , gepek ko magacin , nije ni cudo sto ih ima ko blata na cesti

potpis, ne bih se nimalo bunio imati jednu ovakvu, nista joj vala ne fali :cool:
 
Član
Velika je razlika između rapida i ove oktavie ,vidi se da je oktavia veće auto dok je rapid nekako stisnut ,dizajn je odličan idu na sigurno
 
Član
nek prica ko sta hoce, vozio se u novoj oktaviji sa odlicnom opremom, auto je TOP, a ova je jos bolja, ko sto neko rece BEST BUY
 
Član
Evo još jedan video
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HvOzqEBUJow[/video]

Kažu kiler konkurencije :cool: a konkurencija velika...

Nešto mi je još palo u oko, izbacuju auta bez ručne(audi i vw) a sad ovu škodu izbace sa starom ručnom...nije neki minus al...

Pročitao sam interesantno razmišljanje da ona mora biti skuplja od golfa kako nebi ugrozila prodaju golfa :icon_rolleyes:

Al recimo par detalja da je urađeno 'bolje - modernije' kao što su stopovi i farovi i kombinacija 4x4 -dsg i konkurencija papa ....
 
Član
sve je to finoi lijepo, al ako je ovo auto preko 40 000 to je bacanje para, jer za te pare ima i drugih auta puno atraktivnijih od skode.
 
Top