Nova Skoda Fabia

Nova Skoda Fabia

Član
Prve zvanicne slicice, ako ima vec tema, brisite ovu...

m1mysqab5duz.jpg

m1mysqab6vtz.jpg

Gepek zapremine 330 litara, u pocetku dolazi sa benzinskim motorima od 60 do 110 KS, te dizelasima od 75 do 105 KS.
Pored rucnog mjenjaca tu je 7 stepeni DSG, svi motori zadovoljavaju Euro 6 norme o cistoci ispuha... :)
 
Legend
dosta lici rapidu sa prednje strane, nazad takodje samo sto je u hatchback varijanti..
 
Putovanja.ba
Administrator
skoda%20fabia%2029999.jpg


skoda%20fabia%202999.jpg


skoda%20fabia%20299999.jpg


skoda%20fabia%2045.jpg

Dakle, nova Fabia je napravljena na modifikovanoj PQ26 platformi, međuosovinsko rastojanje je produženo na 2470 mm, auto je niži za 31 mm (ima 1467 mm), širi za 90 mm (1732 mm), dok zapremina prtljažnika kod hatchbacka iznosi 330 litrara. Trag točkova je napred širi za 30 mm, a pozadi za 31 mm.

skoda%20fabia%204434.jpg

Treba pomenuti da je dužina vozila smanjena za 8 mm (na 3992 mm), a težina vozila u zavisnosti od verzije je manja i do 65 kg (bazna verzija 1.0 MPI ima težinu od 980 kg).

117423-skoda%20fabia%2043.jpg

I dalje će u ponudi biti karavanska Fabia Combi, i to sa prtljažnikom od 530 litara.

117368-skoda%20fabia%2043.jpg

Što se palete motora tiče, ponuda će startovati sa 1,0 litarskim trocilindrašem sa 44 kW/60KS i 55 kW/75KS, a tu će biti i 1,2 litarski četvorocilindrični TSI benzinac sa 66 kW/90KS i 81 kW/110KS.

skoda%20fabia%20321.jpg

Najekonomičniji u gami će biti 1.4 TDI Greenline dizel verzija sa 55 kW/75KS i prosečnom potrošnjom goriva od 3,1 l/100 km (emisija CO2 iznosi 82 grama po km).

skoda%20fabia%20t%2011.jpg

U ponudi će biti i dizelaši 1.4 TDI sa 66 kW/90KS i 1.4 TDI sa 77 kW/105KS.

skoda%20fabia%20t.jpg

Standardno će se ugrađivati manuelni petostepeni menjač, kod 1.2 TSI motora sa 81 kW/110KS standard je šestostepeni manuelni, a sedmostepeni DSG menjač sa dvostrukim kvačilom će se opciono nuditi uz motore 1.2 TSI 81 kW/110KS i 1.4 TDI 66 kW/90KS.

skoda%20fabia%20490.jpg

Fabia se više neće nuditi u sportskoj RS varijanti i to zbog slabe prodaje prethodne verzije.

Češki sajtovi očekuju da će Fabia III u Češkoj startovati po ceni od 249.900 kruna, što je 8.950 eura.
 
Član
Ja iskreno ne kontam VAG nikako, pa sto bolan vis kopiraju iste modele, sve im isto izgleda od malog gradskog auta do luksuznih auta...
Ovo je potpuno ista nova skoda octavia, samo napravljena u manjoj verziji bez gepeka, isti klinac i u VW-u gdje je polo, golf passat tourareg isti, farovi isti, nazad slicni, sve im slicno, je li oni toliko stede, pa kad naprave jedno onda samo precirtavaj ili oni nemaju inspiracije nikako za crtati modele auta, pa da jedan ne lici na drugog...

Audi recimo

Audi-A3_Sportback_S-Line_2014_800x600_wallpaper_01.jpg


audi-a1-08.jpg


Skoda

com-001.jpg


skodafabia.jpg


Skodi fabii je recimo sve slicno na ovoj octavii, prednji gril, farovi, hauba, zadnji dio gepeka trokutasti dio kod tablice, stoplampe, obrve linija bocna na vratima, prag, retravizori, sve, sve, samo sto je manje auto... isto kod audia i VW se to moze primjetiti...
Da ne trpam vise slika, ali stvarno ne kontam to, jednom potrefe recimo izgleda na polu i odmah svi novi modeli lice jedan na drugog, i onda neko kad kupi touareg-a i onda ga ljudi hakaju imas malo veceg pola a dao tolike pare :p

Mislim jesu li njihovi inzinjeri izgubili inspiraciju zadnjiih godina ili oni bas toliko stede, pa kad nacrtaju jedan model onda samo kopiraj da sto vise skresu troskove i ustede...

Ja kod drugih prizovodjaca auta i ne vidim tolike slicnosti izmedju modela nize klase, srednje klase i vise klase, da lice toliko jedan na drugog... Vecinom su jako razliciti u izgledu...

Zaboravio sam napisati, nekad bi ljudi uzeli skuplje auto da se razlikuju od modela ispod, a na kraju daaa duplo vise para, dobije isto auto samo malo vece...
 
Član
sta fali zeldiju , moze i on bit sa rs optikom i opremom.
ako se ne voza u bosni ne mora znacit da je tako u cijeloj evropi.
Bas zbog toga i nije potreban. Ne kontam, sredis auto kao da je RS, a pod haubom ni 50KS, ne kontam i nikad skontati necu, nije moj fazon i nikad nece biti. Bolje krs spolja, a 200KS pod haubom, nego da se svi okrecu za mnom, a on ni krenuti kao auto ne moze.
 
Član
Neka vrsta sport optike ce vjerovatno biti, al zna se sta je RS, nije to samo optika, nego zaseban model i sve sto dolazi uz to.

Ocito je prodaja slaba bila, koliko znam u Sarajevu imaju samo 2 Fabie RS...
 
Top