Nissan Micra 1.0 16V - Problem sa paljenjem

Nissan Micra 1.0 16V - Problem sa paljenjem

Član
Pozdrav, novi sam na ovom forumu pa bih molio za pomoc ako ima neko ljubazan da mi odgovori... Naime imam problem sa paljenjem auta ( Nissan Micra- benzinac).Kod prvog jutarnjeg paljenja sastavi iz prve bez ikakvih problema sto bi se reklo ko mina, svako sljedece paljenje nakon stajanja duze vergla i upali sa dodavanjem gasa.Ako ne pumpam papucicu gasa kao da ga nesto gusi.Znaci upali ali otezano i uz duze verglanje,inace motor radi savrseno i u leru i u toku voznje bez trzanja...Hvala
 
Član
Prvo se moras predstaviti u novi clanovi.
Drugo je li auto lanac ili je zupcasti? Da li noramalno upali kad odstoji jedno 4-5 sati? da li ti nekad kad oduzmes gas, ili kad malo zaturiras, padnu obrtaji recimo na 500-600 pa se vrate na 900rpm? Kad si zadnji put mijenjao svjecice? Je li svaki put ujutro upali bez gasa i bez duzeg vereglanja?
 
Član
Izgleda da niko nije imao slicnih problema kao ja...? Nije problem, sacekacu na savjet od nekoga bar da znam u kom pravcu da tragam dalje ili jednostavno na servis...:bookworm::banghead:...
 
Član
Mozda je sad nesto jasnija situacija ili jos teza za otkriti...Naime bio sam kod mehanicara i promjenio je filter goriva, nakon toga auto je palio savrseno! Ali na moju zalost to je potrajalo samo 2 dana i evo sad mi se opet isto desava. Nije mi jasno sta se desilo pa je prvo nakon izmjene filtera sve bilo ok a onda odjednom opet po starom...
 

EE9

Član
Zar treba biti genije pa zaključiti da nakon prvog poteza s filterom goriva, trebaš skinuti i oprati rezervoar i komplet sistem za dovod goriva? o_O
 
Član
:bookworm::bookworm::bookworm: Izvini drug na mom ne znanju jer da se imalo razumijem u mehaniku vjerovatno bih sam zamijenio filter (ne bih isao kod mehanicara) i ne bih postavljao pitanja na forumu...Al to nije bitno sve dok mogu od nekoga nesto da naucim.Inace sto se tice mog problema jel sad i ovaj novi filter zastopan pa ga moram ponovo mjenjati kad budem prociscavao te dovode i rezervoar...??? Hvala;)
 
Član
Jel smijem sipati neki aditiv za ciscenje sistema goriva ili se to mora odraditi u sevisu...?
 

EE9

Član
Stoji to....ali mislim da nije u pitanju kvantna fizika ili molekularna biologija...barem je ovaj dio što spominjemo jednostavan.... ;)
Samo treba malo logike....a na dobrom si putu nakon zamjene filtera....uglavnom, bez uvida u stvarno stanje i posjete majstoru, bezveze je gubiti vrijeme i nagađati. Dok detaljno ne očistiš (opereš) rezervoar, vrtićeš se ukrug i sipanje aditiva za čišćenje sistema za dovod goriva je privremeno rješenje i samo ti produžava agoniju dok sve to temeljito ne ispereš! ;)
 
Član
Nakon sto sam procistio rezervoar i sistem dovoda goriva auto i je dalje nastavio po starom tj.problem nije otklonjen:confused::meh: :banghead: Onda sam otisao kod auto elektricara da velim i on pogleda, i nakon njegove intervencije na razvodniku paljenja konacno je sve ok...Dakle struja je bila u pitanju:D. E sad ako neko bude imao slican problem nadam se da ce mu ovaj moj slucaj bar malo skratiti muke i troskove(nekih 50 eura) i da ce lakse otkloniti kvar...:)
 
Član
eto super al poslje ovog odradi bar servis redovno,svjecice,ulje i filtere...ne moze auto ici a da marke ne ulozis u njega...super da je problem rjesen,poz
 

EE9

Član
...Dakle struja je bila u pitanju:D.
Drago mi je da si riješio problem....:)
Samo šteta što nisi prije tog čišćenja, odmah pregledao sve oko "struje" da budeš potpuno siguran i ideš metodom eliminacije ali zvučalo je po onom što si govorio da je problem isključivo do dovoda goriva! Bez obzira, nije loše što si rezervoar i svu instalaciju očistio....;)
 
Top