Nesreća na autotrci u Srbiji: Vozač iz BiH uletio u publiku

Nesreća na autotrci u Srbiji: Vozač iz BiH uletio u publiku

Član
slusam ovog debila kako prica o mjestu gdje se dogodila nesreca, to mjesto je kao bilo najvise obezbjedjeno redarima i policijom,, jbt zivot pa nece oni rukama zaustaviti auto koji izlijece, nesrecu smatram posljedicom velikog propusta organizatora ove trke, ali svejedno krivnjom se mrtvi vratiti nece

neka pocivaju u miru, i neka im je laka crna zemlja:icon_sad:
 
Član
Svi se mi bunimo da su utrke danas presigurne i dosadne ali kad se ovako nesto dogodi zamislimo se,u F1 niko od vozaca nije poginuo nakon sto je stavljena tocka na i kad je 1994 u Imoli za jedan vikend poginuo Senna i jos jedan vozac,jedan tesko ozlijedjen,3 mehanicara ranjena i par ljudi iz publike zavrsilo u bolnici isto i sa tezim ozlijedama i mi onda danas kazemo,ubijaju sport,dosadna ova F1 itd.Cesto idem na utrke i znam da ludimo na organizatora koji neda ni da se priblizis stazi itd ali evo,direktor i jos 2 osobe iz organizacije utrke su privedeni pa se ti misli,sad ih razumijem.Poginuli,pocivali u miru :icon_cry:
 
Administrator
katastrofa :icon_evil: još brat i sestra poginuli:icon_mad:


R.I.P.


Ovdje će organizatori da snose velike posljedice i sankcije.
 
Legend
zalosno , pregledao sam snimke i slike ,....
jbg kad god sam na bilo kojoj trci bio uvijek je problem,redari po milion puta sklanjaju narod od ceste i non stop upozoravaju ali ne mozes ti protiv mase,tragedija je ovo velika ali neki nece shvatiti opasnosti i rizike kad se na ovakvim mjestima gleda trka,...sve dok ovako nesto ne bude :icon_cry:
zalost
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=A_1KuwUFBJ4

inace uhapsen je direktor trke iz BiH (10 min prije,covjek preuzeo funkciju da spasi trku),predsjednik sportske komisije iz BiH i pomocnik za bezbjednost iz Srbije.sluzbena lica koja veze nemaju sa ovim al jbg.

organizatori nisu uhapseni!
 
Legend
Evo citam ove komentare, prije svega bih izrazio sucut porodicama poginulih, iskreno mi je jako zao momaka iz oba auta (vozaca) jer mogu samo predpostaviti koliko novaca, truda i volje je ulozeno da se napravi ovakav auto, steta stvarno..
kao trece, ako ste ikad bili na tric, znate i sami kakva je situacija, svak hoce da vidi, svak hoce da pridje sto blize, krenem od sebe samog, svi gledaju gdje je najveca krivina ili najatraktivniji dio gdje bude izlijetanja da se gleda..

suludo mi je da nadlezni iz opstine, direkcije za ceste nemaju obzira da stave bankinu na ovakvu krivinu, ili jos gore da su ostavili onako "ostru" bankinu gdje je yugo udario.

Zalosno je da uvijek ispastaju ljudi, organizatori, direktori utrka koji urade sve, daju sve od sebe da se desi ovako nesto, na kraju svi ti ljudi kojima su oni "priredili" ovaj show ce pljuvat po njima..

Nadam se da ovo nece "poljuljati" auto-moto sport u BIH kao i u susjednoj Srbiji, ali svakako je svima lekcija da paze i razmisle gdje stoje, kao i da se poostre kriteriji za sigurnost gledaoca pored staze..
 
Kao sto kolega Keno iznad rece zao mi je nevinih ljudi sto su poginuli,zao mi je vozaca i Simica i Milosa sa Yugom koji je dan prije imao nesrecu, a i treceg sa ovim "crbenim" autom.
Dalje po meni simic ovdje je najmanje kriv samo sto postoji ona psihicka krivica, jer cuo sam ovih dana par komentara on je kriv ne ni u kom slucaju zasto nije
prije pocetka utrke ima komisija za tehnicku ispraavnost vozila koju je prosao( dok je pristupio trci) i samim time nije kriv da je znao da ce tako mu se auto "otet" u toj krivini to bi ranije spriječio.
Posebno mi je krivo na organizatora i ljude koji su radili za njega jer ako si dobio zadatak odradi ga kako treba ali opet direktor trke nemoze u svakom trenutku biti na svakom djelu staze da sve rijesi i ako je nekoga postavio da obezbjedi taj dio taj je to trebao i uradit.......sad cu i za sebe reci najlakse je biti general poslije dobijene bitke ali ovo ce biti usvjesna svima pocevsi od kruzni,brdskih trka pa i svih ostalih........zato imate 402 gdje se jos nije desila slicna stvar jer je uredno rijesena na vrijeme i to je to ograde visoke po 3 metra udaljene od staze 3 metra i to je to ali nemoze se poredit opasnost ulaska u krivinu na ovim kruznim utrkama i 402.
Porodicama iskreno saucesce u moje ime i SRCS!!!
 
@.nOKe: Sta su druze ti organizatori, direktori ili neki palci qrci uradili pa da ih se zali. Napravili su grob..Organizator je 99,9 % kriv jer mu je bilo zao para..Trovac je cekao 45 min da stignu vatrogasci sa hid.makazama da ga izvuku..Djevojke iz hitne pomoci kad su vidjele povrede i obilnu krv nisu znale gdje ce, vec je srecom priskocila djevojka iz HR koja je Trovau podvezala noge, inace bi bio na nebu..Tog organizatoar ne treba zaliti, vec objesiti..Nazalost da je Sarajlija i Bjeljinac koji su u minut do dvanaest pristali biti "organi" trke u pritvoru jer su se nasli na krivom mjestu u krivo vrijeme.
 
Član
Svako onaj ko kaze da je Simic kriv je budala nad budale svjeta, reli vozacima kao i ostalim ljudima koji zive u auto moto svjetu auto je svetinja, nije Simic budala da razbije onakvu masinu bezveze. Sve je to krivica organizatora, dizgnu lovu od sponzora od koga vec i nece da odrade svoj dio posla.
Gledam onog Yuga nasuko se, dobro je da je momak izvuko zivu glavu iz onog bankina mu pod noge dosla. Doduse nikakvo cudo da se sve ovo desava kad u Srbiji jos postoje table gdje pise Titovo Uzice. Nisam nikad pratio ovde trke uzivo, jesam gledo na tv i ono sto sam vidio je da se covjek slogira, jb mater u Austriji dok sam bio gledo sam bezbroj biciklistickih trka i skonto sam da oni imaju jacu bezbjednost i organizaciju na njima nego u nas na moto trkama. Osnovna stvar u ovakvim stvarima je velik broj pripadnika zandarmerije, par vozila hitne pomoci najbolje i jedan helikopter i par vatrogasnih vozila.
 
Ti druže porediš jednu Austriju sa jednom čemernom Bosnom i Srbijom ? Nema ti to nikakvog smisla .. Svi bi mi voljeli i htjeli da ima i 10 helikoptera ..Dalje,ko bi NORMALAN pobio 3 ljudi zbog tog jebenog osigruanja .. Imali su oni i bez osiguranja .. Stavi se sad u ulogu Branislava Simića i zapitaj se kako je njemu,kako se sad osjeća ? Svako je mogao izletiti iz kriivine onako i uraditi ono .. Samo se zapitaj kako se sad osjeća taj čovjek koji je pobio 3 ljudi..Ne može se reći da on nije jednim dijelom kriv,ali po meni on je najmanje kriv i zaslužan za to ! Fino u reportaži kaže čovjek da je sklanjao gledaoce nekoliko puta i da su trke odgađane zbog gledaoca,i da su se vraćali non stop .. Sad da li laže to je druga stvar ..Mi smo takav narod,da mu kažeš nešto fino on bi iz inata uradio obratno,samo da ne bude kako ti kažeš..Ne daj Bože da bi te poslušao.. Po meni su gledaoci krivi najvećim dijelom,zati redari i kompletna organizacija i na kraju vozač .
 
Član
ja ne znam zasto iko vozaca spominje u kontekstu bilo kakve krivice. covjek nije izletio u setaliste jer je pijan vozio 200 nego je izletio u ZONU IZLIJETANJA na autoutrci.

ko je makar jednom bio na bilo kojoj brdskoj trci vidio je da publika stoji svugdje i da bi po tome trebalo za svakog gledatelja svezati po jednog drota ili redara da ga drzi dalje od opasnih mjesta.
kriv je onaj koji je oznacio mjesto za publiku na vanjskoj strani krivine koja dolazi nakon pravca iz kojeg auta izlaze 150+ !
kriva je nasa fukara koja nema helikopter,nema ispravna i opremljena sanitetska i vatrogasna vozila.
kriv je onaj ko je zaposlio medicinske sestre koje padaju u nesvijest kad vide krv.
kriva je policija koja je potpisala da je sve regularno i bezbjedno.
kriv je SVAKO OSIM VOZACA kojem je sad najteze!
svi ce ovo za dan,mjesec ili neko vrijeme da zaborave,ali on nazalost nece.
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
Ti druže porediš jednu Austriju sa jednom čemernom Bosnom i Srbijom ? Nema ti to nikakvog smisla .. Svi bi mi voljeli i htjeli da ima i 10 helikoptera ..Dalje,ko bi NORMALAN pobio 3 ljudi zbog tog jebenog osigruanja .. Imali su oni i bez osiguranja .. Stavi se sad u ulogu Branislava Simića i zapitaj se kako je njemu,kako se sad osjeća ? Svako je mogao izletiti iz kriivine onako i uraditi ono .. Samo se zapitaj kako se sad osjeća taj čovjek koji je pobio 3 ljudi..Ne može se reći da on nije jednim dijelom kriv,ali po meni on je najmanje kriv i zaslužan za to ! Fino u reportaži kaže čovjek da je sklanjao gledaoce nekoliko puta i da su trke odgađane zbog gledaoca,i da su se vraćali non stop .. Sad da li laže to je druga stvar ..Mi smo takav narod,da mu kažeš nešto fino on bi iz inata uradio obratno,samo da ne bude kako ti kažeš..Ne daj Bože da bi te poslušao.. Po meni su gledaoci krivi najvećim dijelom,zati redari i kompletna organizacija i na kraju vozač .
Pa ja i kazem da vozac nije ni najmanje kriv, jer ljudima poput njega auto je svetinja i nije budala da razbije onakvu masinu plus da pobije ljude. Gledo sam slike na fb i vidim koliko se covjek trudio oko auta. Ima druze smisla poredit njih i nas, slicni smo mi u dosta stvari samo sto je u nas lopovluk na vlasti i glupost. U njih pored autoputa ili magistrale stoji heliodrom za slijetanje helikoptera a u nas su zicu isjekli pa ker ko tele na po autoputa, al u njih nema zandara da se setkaju pjese po gradu i drkaju raju svi su u autu fini kulturni uredni i zato im i jest onako. Nisu njihovi nista bolji nego nasi, narod ko narod. Sto se tice izlijetanja nema odgadjanja trke postavi se redar da kontrolise odredjenu grupu ljudi ako izadju opomene ih drugi put zove zandara da pise kaznu i kapak, normalno redar treba da kontrolise malu grupu ljudi a ne da stave jednog na njih stotinu.
 
Top