Nece da upali

Nece da upali

U pitanju je alfa 147 2002 g. 1.6 77kw , i cesto mi se desava da kada je hladan nece da upali,samo vergla,i tako jedno 2-3 puta,i kasnije kao da mu dodje malo goriva al nedovoljno da upali(upali na 2,3 sekunde ) i opet se ugasi i kao da se nekako "strese" Goriva u rezervoaru ima pretezno oko one druge crte od paljenja rezerve(posto sad imam i plin),mada mi se to jednom desilo i kad je bilo vise goriva..
Nesta mislim da nije mozda do filtera goriva,modza je i do dizni jer na beznin samo vozim par km jer onda se upali plin,nisam samo jos pokusao da malo ostrije vozim na benzin da mozda se "procisti":lol::lol:
To se samo desava ujutru kod prvog paljenja,a kasnije pali normalno...ako neko misli da nesta moze biti od koristi neka kaze :icon_smile:
 
Član
Ma najvjerovatnije dovod goriva u cilindar ( to jest dizne ili filter ) desavalo se to likovima na tim alfama... skini filter vidi kakav je jel se zaprljao ili nesto tako ako ne su dizne zacepile 90% jer ne vozis na benzin pa moguce da se zakorila prljavstina u dizni =) a cak moguce je da ti je pumpa ;);)
 
poz
jesili probo palit odmah na plin kad je hladan ?

a ne ono automatika prvo benz pa plin i probaj ga gasiti na benzinu jer plin malo osusi klipove
probaj to pa nam javi
i jeli sekvent ili obicna ugradnja plina?
 
Sekvent je ,lovato...ne mogu paliti na plin samo na benzin pa samo prebaci na plin...
Ugradio sam skoro plin,a najvise me brine sto mi se to jos jednom desilo prije ugradnje plina...moguce je da je do filtera ili nesta tako..ako sta rijesim javljam ;)
 
Član
pogledaj si senzor temp motora,on je povezan sa cokom,tako je meni bilo,nije mi davao upalit kad je hladan
 
Član
A cujes li ti pumpu goriva kad das kontakt? Kad nece da upali jel se cuje kao uobicajno mislim cuje li se ikako?
 
RS TURBO je napisao(la):
A cujes li ti pumpu goriva kad das kontakt? Kad nece da upali jel se cuje kao uobicajno mislim cuje li se ikako?

e to ti ne bih znao reci...ono upali od nekoliko puta..al et sinoc sam upalio na benzin i ugasio ga...i jutros sam upalio od prve al cim je upalio radio je na manjim obrtajima i ja dodam malo gasa i tad normalno radi...
 
Član
Ma dobro to, kad ne bude htio da upali onda neka neko nazad cucne i slusa dali ce se cuti pumpa goriva kad das kontak i kad pocnes verglati, ako se ne cuje onda moze biti pumpa, relej, filter goriva. Ako se cuje moze biti opet da pumpa izgubi pritisak, zacepljen filter goriva, prelivni ventil, cok, senzor, dizne ne vjerujem jer ne mogu bas sve cetiri odjednom da budu zacepljene, itd. Jesi bio na diagnostici? Sta ona kaze.
 
Top