ne koci ravnomjerno golf 2

ne koci ravnomjerno golf 2

Član
imao sam nekih sitnih problemcicaa sa kocnicama tj. bili mi neki diskovi kao da su vareni iz dijelova :D i prije par dana uzmem nove diskove i disk plocice... eh sad kad sam to mjenjao promjetio sam da mi je jedna strana plocicaa skoro skroz potrosena a drugih ima cak pola jos, i sad kad sam to sve novo stavio primjecujem kad stisnem kocnicu daa mi uvijek uhvati prije lijevi tocak tj. blokira... do cega bi to moglo biti??
 
Poslednja izmena:
Član
Vodilice kocionog cilindra su ti zaprljane ili zaribale i kadstisnes kocnicu taj cilindar ili se ne pomijera pa samo unutarnom koci a vanjska nista, to je kad zariba, a kad se glavi znaci koce oba samo sto kad vodilice glave kad su prljave onda kad treba da vrati malo kad pustis kocnicu on to ne uradi, samo se unutarnja gdje je klip vrati a vanjska ne moze jer su prljave vodilice...

Skini oba prednja tocka i celjusti i pregledaj vodilice, izvadi ih ocisti unutra i vani sve i leziste plocica sve fino ocisti i vrati i probaj onda...
 
Član
ne mozda nisam dobro napisao na jednoj strani mislio sam na tocak znaci plocice u paru su bile manje istrosene nego na drugoj... a vodilice onee sto ima plastika msm unutra su uglavnom dobre... jel moguce da ima zraka u sistemu ili da je cilindar kocioni malo otisao ako slabije koci??
 
Član
kad ima zraka u sistemu kocnica ti je niza, zrak nije, onda ti je zaribao cilindar (zahrdjao i ne moze se vratiti) ili ne izlazi pa to taj tocak ne koci i zato ostane vise mesa na jednoj strani nego na drugoj ili izadje pa se ne vrati i zbog toga ti uvijek trosi plocice na jednom tocku vise nego na drugom... moras skinuti ovje celjusti sa kucista (neka lajtunga na celjusti) i probvaj vratiti cilindre unutra do kraja i vidi da li fino idu ako jedan ide fino a drugi ne ide taj onda sto ne ide moras reparirati, rastaviti zamijeniti gumice i ispolirati cilindar i kuciste gdje bude cilindar...
 
Član
vracaoo sam ih sadd kad sam to mjenjao morao sam ih vratiti skroz do kraja i istoo su isli oba... kontam opet da nije do njih...
 
Član
Pa samo malo skini one gume zastitne i zaviri unutra da nisu zahrdjali unutra jer ocigledno da ti jedan glavi ili cilindar ili vodilice, zato ti ostane i trosi plocice, mada kad vodilice odu onda trosi vanjsku plocicu puuuno vise i prije od unutarnje plocicce, a kad cilindar ne vraca se dobro i kad stisnes kocnicu on pritisne i kad treba se vratiti on se ne vrati i onda trosi obje plocice poprilicno jednako ali ih 10x prije potrosi nego na drugom tocku na kojem je ispravno...

Eh sta se jos moze desiti da ti je zacepljen gumeni lajtung i da ti jedna strana tacnije tocak ne koci nikako, digni na dizalicu i okreci tocak i lagano nek neko u autu pritisce kocnicu i tockovi bi jednako trebali da se zaustavljaju ako jedan prije drugog krene odna kad pusti kocnicu treba da bude slobodan, da ne koci, a moze biti da je zacepljen lajtung (sto ne bi bio prvi slucaj imao sam ih dosta) i onda taj tocak ne koci nikako ili dosta slabije koci od ovod drugog, na dizalici ovako ces najlakse to vidjeti koji ti pravi problem pa dalje onda vidjeti i rjesavati problem...
 
Član
vodilice su mi dobre ne znam do cega je vise.. cim je malo mokro pipnem kocnicu lijevi uhvati prije desnoga.. imam drugi kocioni skinuo sa stranca jedino da njega probam zamijeniti kad bi moglo pomoci???
 
Član
probaj njega zamijeniti ali jesi li probao ono sa dizalicom da vidis koji tocak koci prije kojeg i dali koce uposte svi?
 
Član
probao sam i svi mi koce...
samo etoo sto mi se desava kad je mokro pogotovoo kad kocim uhvati mi jedan tocak prije.. nije meni problem tako vozitii too ali bojim se moze mi negdjee pjesak izletjeti ili nesto pa stisnem je i zaboravim na to i samo ce me ponijeti onda belaj... zato to moram rijesitii sto prije..
 
Član
ako koce siv ikad pustis kocnicu svi se fino okrecu nijedan ne nije kao da ostane teze se okretati, onda moze biti na glavnom kocionom da je gumica otisla, eh sada opet i to je putanje jer nekima sa glavnog kocionog idu samo dva lajutinga pa se racva sa tih lajtunga dalje na cetiri, a kod nekih cetiri idu sa glavnog kocionog, mada u glavnom kocionom imas dvije velike gumice (bilo da idu dva ili 4 lajtunga sa njega) i jedan gumica ti je za zadnje kocnice a jedan za prednje kocnice, eh sada kad ode gumica neka onda kocnica ce ostati ista znaci nece propadati ali ti tada nece kociti ili prednji tockovi ili zadnji zavisno koja gumica ode.

Moguce da ti je jedan od lajtunga gumenih onih pred kocioni cilindar malo zacepljen u da slabije koci, tebi bi bilo dobo ako neki tehnicki preglet ti htio izmjeriti jacinu kocenja i da vidis na kojoj strani ti odstupa i onda fino skines tu stranu i vidis, lajtunga opba zamijeni oni ti dodju 8-9km komad i da si miran da se ne mislis ozracis kocnice i vidis, ali prvo odes na tehnicki samo da izmjere kocnice da vidis odstupanja i koji tockovi prave problem...
 
Top