Narandžina kora - kako je se rijesiti

Narandžina kora - kako je se rijesiti

Član
Pozdrav,
Radio sam komplet vrata kod jednog lakirera medjutim ne svidja mi se to sto izgleda izborano, valjda je strucan naziv narandzina kora :D Kako se moze popraviti, citao sam da se radi vodobrusnim 3000 pa onda polira jesam li u pravu ?

I usput da pitam, treba mi neko jako lijepilo da zalijepim lajsnu na 2-3 mjesta, nosaci pukli tako da je jedina opcija da je zalijepim, sintelan je preslab...
 

LSD

Član
ako nisi nikad radio s polirakama i vodobrusnim idi lakireru nek ti on to popravi...osjetljiva procedura....a za lajsnu uzmes ljepilo za sajbe najjace :cool:
 
Član
Ma necu vise da idem majstorima, uvijek neki belaj sa njima, probat cu sam i mislim da cu uspjeti :D Ako moze neko detaljno da napise postupak, koji se vodobrusni koristi isl.

A ta lijepila gdje imaju da se kupe, da ne lutam bezveze od radnje do radnje ?
 
ma sto se tice lijepljenja..mozes i ovom trakom no ona ti je cisto za tu svrhu....ipak mozes uzet i kao sto LSD rece ljepilo za sajbe( zovu ga i silikon za sajbe)...kad zalijepi nece se nikad ni pomjerit :D (daj boze da ko skine kad ) :D
a uzmes vodobrusni 3000 i opicis trljat s vodom (rucno mozes to)....kad istrljas dok je jos vlazno naneses pastu (ako treba stavi jos vode..)
i sacekaj koji minut i ONDA BI TREBALO MASINOM ZA POLIRANJE..(KOJA IMA NA SEBI ODREDJENU SPUZVU namjenjenu tome) polirat...aa SUMNJAM DA CES TO RUCNO USPJET uradit da valja..!! (moguce je male povrsine rucno..no to su vrata )
iskreno dok kupis pastu (10-20 KM najobicniju) za te pare ce ti neko uradit vrata kako treba :D
to je pola sata posla mozda i manje onome ko to radi :icon_smile:

i ako vozis pezoa 307 zalijepi sve lajsne na vratima..
jer se vrlo lako skidaju i kradu se (Bosna jebiga)
 
Član
black__anegllll je napisao(la):
ma sto se tice lijepljenja..mozes i ovom trakom no ona ti je cisto za tu svrhu....ipak mozes uzet i kao sto LSD rece ljepilo za sajbe( zovu ga i silikon za sajbe)...kad zalijepi nece se nikad ni pomjerit :D (daj boze da ko skine kad ) :D
a uzmes vodobrusni 3000 i opicis trljat s vodom (rucno mozes to)....kad istrljas dok je jos vlazno naneses pastu (ako treba stavi jos vode..)
i sacekaj koji minut i ONDA BI TREBALO MASINOM ZA POLIRANJE..(KOJA IMA NA SEBI ODREDJENU SPUZVU namjenjenu tome) polirat...aa SUMNJAM DA CES TO RUCNO USPJET uradit da valja..!! (moguce je male povrsine rucno..no to su vrata )
iskreno dok kupis pastu (10-20 KM najobicniju) za te pare ce ti neko uradit vrata kako treba :D
to je pola sata posla mozda i manje onome ko to radi :icon_smile:

i ako vozis pezoa 307 zalijepi sve lajsne na vratima..
jer se vrlo lako skidaju i kradu se (Bosna jebiga)
Ok hvala ti, ma radit cu kod prijatelja sa masinom, on se time bavi amaterski..
Taj silikon za sajbe se vecinom moze naci u svakoj radnji boja i lakova ?
 
Svaka prodavnica boja i lakova bi "trebala" da ima silikon, oprezno rukuj s njim inače brlja se strašno a kasnije teško za čistiti. Kad nalijepiš pritisni s nečim da odstoji malo i što je više ko skine neka se pohvali :D
 
Top