Napukla sajba 5-6mm

Napukla sajba 5-6mm

danas sam primjetio da mi je na jednom mjestu naceta sajba...
vidi se udar kamencica ili neceg cvrsceg i pocelo da se cvjeta na dvije strane po par mm.. sve ukupno je nekih 5-6mm....

Na slici se naravno ne vidi jer je jako malo :) alo sam zaokruzio odprilike gdje se nalazi..... sutra cu uslikati preciznije


ima li tu kakvog lijeka da se ne bi sirilo ili mozda neka sanacija...
kakva je mogucnost da se pocne siriti vise i na sta treba da pripazim da do toga ne bi doslo????

HVALA...
 
Član
ne znam za popravku, al' znam sta je drug uradio kad se tako krenula "siriti" pukotina - otisao u staklo servis i ljudi mu namjerno produzili pukotinu, "ispucali" sajbu u liniju, polukrug, da "vrate" pukotinu opet do ivice sajbe, da ne moze dalje da se siri sama "kud hoce", valjda si razumio sto hocu reci.....
 
Član
trizex je napisao(la):
ne znam za popravku, al' znam sta je drug uradio kad se tako krenula "siriti" pukotina - otisao u staklo servis i ljudi mu namjerno produzili pukotinu, "ispucali" sajbu u liniju, polukrug, da "vrate" pukotinu opet do ivice sajbe, da ne moze dalje da se siri sama "kud hoce", valjda si razumio sto hocu reci.....

Potpis na ovo, a i samo da dodam da sajba ima tendenciju da se nastavi cvijetati, jer auto uvijek malo "dise" i sajba se samo nastavi cijepati...rodici pocelo sa par mm, sad je od haube do krova ravna linija povucena ko ravnalom ;)

rijesenje : Cekaj do rege, osiguraj stakla ( 20ak marki ) buljak u staklo baci i idi u servis...dobijes novu sajbu sa ugradjivanjem gratis :cool:
 
Član
na mom yugu 55 je tako napuklo prije 7-8 godina i nije se pomaklo ni centa, jest da yugo ima cvrstu sasiju...:lol:
 
Ma najvise je radi registracije (a tek sam ga registrovao)....
a i da znam na cemu sam... negdje sam citao da se moze nesto grijati i ukloniti ta pukotina... ali jeftinije ce me izaci druga sajba.....

hvala na odgovorima...
 
Administrator
nema tu popravke... nesto sam cuo da novus radi popravke ako je tek krenula da puca, ali niko ne garantuje da nece nastaviti...
kod mene je tako na orionu kod retrovizora udario kamencic prije par godina i malo napukla sajba i cijeli dan auto bilo na suncu i ja da operem auto, hladnom vodom naravno, ono sastavi od vrha do dna sajbe... tako da tu nema pomoci, nego samo druga sajba...
 
nesto sam danas gledao... kao da je sajba iz dva djela (odnosno sloja) i da je pukao samo gornji sloj....
kada stavim prst ispod pukotine fino se vidi da je prst dva-tri mm odvojen od pukotine.... (kao kad je prljav prozor pa mozes odrediti da li je izvana ili iznutra :) )...
ma nek stoji tako... ako krene danje nova sajba da policija ne zajebava i to mu ga je to.....

Hvala na savjetima....
 
Administrator
e pa to je laminirana sajba... izmedju dva stakla se nalazi PVB folija... sajba moze ispucati ili prilikom udesa skroz puknuti ali ce ta folija drzati sve komadice na okupu tako da ne mogu nikoga ozlijediti... dok neke sajbe su samo kaljene poput bocnih stakala automobila i one se sasipaju prilikom sudara ili takvog ostecenja... tako da prilikom kupovine iskljucivo treba traziti laminirane sajbe, tj. sa tom folijom izmedju stakala...

znaci sto se toga tice miran si... znaci moze krenuti dalje da puca ali se nece sasuti... policija te mozda moze zezati kad ti zeli nesto naci da te kazni, a takodjer i na granici te mogu zezati radi toga ako hoce...
 
Član
ma nema popravki na tehnickom neces moci proci a ni granice sa takvom sajbom popravka ti je samo izbijanje para
 
Ja preso granicu, pa evo ovako da izracunam, nekih 10-15 puta dosad sa puknutom sajbom, a rega mi istekla prije dva dana, javim kad prodjem i tehnicki :D
 
Top