nakon zamjene ulja pocelo drobit, mljet u motoru

nakon zamjene ulja pocelo drobit, mljet u motoru

Naspi Bizol 15W 40 i nista se nece cuti u motoru :D Ne stima ulje motoru..Skoro sam bio svjedok kad su nausli u Citroena VTS-a Total ulje i upalili auto..Kad je pocelo sasipati u motoru, mislio sam da mu je dosao kraj :lol::lol: Ispusteno ulje, nasuli neki Castrol utisa se motor, kao da nikada nije sasipao..
 
Član
:icon_evil: Hebo vas sad ste me zabrinuli...

i kod mene se nekad čuje recimo u trećoj ili četvrtoj kad padnu obrtaji na otprilike 2000 i dodam gas, kao zveckanje slično dizelu, ne toliko da drobi ili melje ili nešto ali čuje se slično ventilima...
Inače motor je 1,4 golf mk3,
urađeno osvježenje prije dvije godine, ne troši ulje i sve za deset, ali trebam li se zabrinuti zbog toga?? :icon_question:
 
Član
nookey je napisao(la):
:icon_evil: Hebo vas sad ste me zabrinuli...

i kod mene se nekad čuje recimo u trećoj ili četvrtoj kad padnu obrtaji na otprilike 2000 i dodam gas, kao zveckanje slično dizelu, ne toliko da drobi ili melje ili nešto ali čuje se slično ventilima...
Inače motor je 1,4 golf mk3,
urađeno osvježenje prije dvije godine, ne troši ulje i sve za deset, ali trebam li se zabrinuti zbog toga?? :icon_question:
Izgleda potpuno kao pocetni stadij rikavanja letecih lezajeva.
 
Eo ovako, odvezo sam auto u Tz kod Hondinog doktora Adela, lezajevi su ipak, danas je skino karter i pregledo, stojeci su kaze novi novcati, lezajevi jesu mijenjani prije 4-5 godina kad je sivi Civic (donor ovog motora) jos bio kod Adela, on ih je sam mijenio, al kaze tolko su ocuvani ko da si ih juce stavio.

Uglavnom, leteci jesu ishabani i treba ih mijenjat, pregledo klipove, bregaste, vetnilie, sve udure, jos sutra da pregleda radiliciu da i ona nije dobila, pa cu znat sta dalje.

Fala svima na odgovorima ;)
 

EE9

Član
corrado16v je napisao(la):
Mozda su ti se culi hidropodizaci, ocigledno da mu ne godi to ulje, nemoj sipati gusce od 10W 40 zima je, gusti ulje bi zeznulo motor, naspi liqvi moly 10 40 to je italijansko ulje sigurno dobro i nema dupljaka!

Hondini motori i "hidropodizači"??? Ne ide to zajedno...:D
A za "Liqui Moly" sam čuo da je dobro ali da je Talijansko...:D

@erol_brcak: Nek' si ti nakon rastavljanja (koje i jedini način da utvrdiš uzrok!), ustanovio šta je u pitanju...sretno u nastavku radova!
 
GTI FAN je napisao(la):
nookey je napisao(la):
:icon_evil: Hebo vas sad ste me zabrinuli...

i kod mene se nekad čuje recimo u trećoj ili četvrtoj kad padnu obrtaji na otprilike 2000 i dodam gas, kao zveckanje slično dizelu, ne toliko da drobi ili melje ili nešto ali čuje se slično ventilima...
Inače motor je 1,4 golf mk3,
urađeno osvježenje prije dvije godine, ne troši ulje i sve za deset, ali trebam li se zabrinuti zbog toga?? :icon_question:
Izgleda potpuno kao pocetni stadij rikavanja letecih lezajeva.
mozda ti paljenje nije dobro nastimano prvo to provjeri pa onda dalje gledaj
 
majko draga ovdje ljudi komentarisu a i ne procitaju sta je uzrok i ne vide da je covjek vec otkrio sta je :icon_mad:
 
Član
normala je napisao(la):
ja koliko znam auto cim predje 200.000 slobodno mu sipaj mineralno ulje znaci nosta polusintetika,sintetika ..

U mene je Castrol 5w40 , i kad se auto zagrije na radnu temperaturu samo cujes remenje i kako puse na auspuh! Tako da se nebi slozio s tom tvojom teorijom kad su Japanci u pitanju!
 
Top