nakon zamjene ulja pocelo drobit, mljet u motoru

nakon zamjene ulja pocelo drobit, mljet u motoru

Aj pomoc pod hitno. Motor 1.4 16v Honda, 88. g, ima preko 400 000 na sebi, prvo sam mu naluio Repsola 10w40, normalno radio, pa sam cuo kritike za Repsol, pa ajde reko neko drugo ulje i drug mi jedan skonta Castrol Magnatec 10w40, al pravi, nije laznjak, od glavnih uvoznika za BIH. 46km 4l pakovanje. Danas promijenim ulje, upalim auto, kad cujem nesto cudno, neki zvukovi zveketanja, al nako ne previse brzo, nije ko ventili, nego sporiji ritam. Nakon sto se ugrijo motor smanjilo se, al opet kad mu dam malo gasa i spuste se obrtaji cuje se par sekundi i prestane.

Posto se to pocelo cut istog trenutka kad sam nasuo novo ulje, posumnjao sam naravno na ulje, pa sam ga odma veceras istreso.

E sad, pomoc, sta da sipam, preporuka, jedni mi savjetuju 15w jer je kao puno preso motor, pretijetko je 10w

Koja viskoznost, koja marka? sta mislite sta se to moglo cut i molim boga da se sutra kad nalijem gusce nece opet cut
 
Član
ja koliko znam auto cim predje 200.000 slobodno mu sipaj mineralno ulje znaci nosta polusintetika,sintetika ..
 
Član
hm... nezz mozda lupam bezze, uljna pumpa mozda...u karteru mozda...leteci-lezeci lezajevi..nezz ovo je bilo onako bezze mozda sam profulao, nemojte zamjeriti :)
 
Član
normala je napisao(la):
ja koliko znam auto cim predje 200.000 slobodno mu sipaj mineralno ulje znaci nosta polusintetika,sintetika ..

Sto ne vazi za Hondine motore iskljucivo, za sve njene motore do 2000g ide polusintetika e sad ja nisam 100% siguran dal je i 15w40 polusintetika,ako jeste sipaj njega jbg,sta da ti kazem,bas ti se neda i uvijek neki maleri,trebao si ko ja Modrica HC Power 10w40.:icon_biggrin:
 
Član
Vrati ulje koje je i bilo i kojim si bio zadovoljan, ne reaguje svaka masina isto na svako ulje. U principu sva su ulja jako slicna, sama osnova - baza ulja je 80% ista u svakom ulju slicne gradacije i sastava, razlika je u standardima, to jest aditivima i raznoraznim "detrdjentima" koje sipaju u ulja, tako npr. VW ima svoje zahtjeve za TDI motore i sl. A provjeri prvo jel do ulja, da nisi mozda nesto otkacio il nisi dobro zavrnuo prilikom zamjene, pa to da ne tandrce...
 
Ne mogu vratit, prosuo jbg odma, ko bi reko da cu bit primoran da ga vracam opet.

Kakvo je Titan ulje? Ovaj jedan me navlaci da to sipam, ja nikad cuo za to Titan

@Adams: Lezajeve mi ne spominji, ako se oni cuju odo se upucat odma sad
@Vladica: Jbt jel mozes vjerovat, pa bogo dragi ne mogu sastavit 2 mjeseca da uzivam u autu, vazda neki problemi i to ne mali.
 
Član
druze vidim pitas za Titan. evo ti moje iskustvo
ja sam ga nasuo, do sada sam sipao Castrol, ali kako svi znamo sta se sve radi s Castrolom ja sam odlucio da sipam Titan, na preporuku jednog majstora koji starom odrzava auto
ja sam licno zadovoljan, auto mirno radi, cak mirnije nego na castrolu rekao bih, ili me samo usi varaju, uglavnom ja sam zadovoljan

evo koji sam ja sipao


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Kakvo je Titan ulje? Ovaj jedan me navlaci da to sipam, ja nikad cuo za to Titan

@Adams: Lezajeve mi ne spominji, ako se oni cuju odo se upucat odma sad
Vidi jeli se lupanje cuje iskljucivo kad dodas naglo gas,ako je pozdravi letece :D

Fuchs titan sam neki dan nalio u moj kr krs i cini mi se da nekako tise i ljepse radi,cini mi se da nije lose ulje ;) .
 
Legend
Zavisi sve kakvi su zvukovi. Ima kod mene nesto repsola, ako nemozes se snac za repsol, al je 5w40
 
jbg nije bas lupanje, vec mi je jedan motor prolupo i mislim da su drugaciji zvukovi bili, na odredjenim obrtajima je bas lupo, ovo je ko neka drobljavina i to na leru, kad dodam gasa prestane il ja ne cujem od gljive i auspuha.

Nista, sipat cu taj Titan pa sta bude, samo jos dilema dal 10w il 15
 
Top