Nakon promjene radia, zuje zvucnici (fabricki)

Nakon promjene radia, zuje zvucnici (fabricki)

Član
Promjenio sam radio ali sad imam problem. Kako dodajem gas tako i to nesto zuji, kao turbina, kako srediti ovo ?
-zujanja nema kad je automobil ugasen...

U autu nemam nikakve muzike, nista, sve fabricko...
 
Poslednja izmena:
problem prouzrokuje filter tih smetnji koji se nalazi na altenatoru. kockica zavrnuta za kuciste altenatora i iz nje izlazi jedna zica. a to sto jedan radio zuji a drugi ne to je sve do modela koji u sebi imaju slicne predfiltere. ti najvjerovatnije taj filter na altenatoru nemas jer to se ne kvari. pozdrav
 
Član
Imao sam isti problem, Birin nekakav radio, prvo sam mislio da nešto nije sa autom uredu, kasnije sam skonto da je do radia, izletio je ko čep napolje.
 
Član
isti problem, riješio zamjenom novim radiom :D Uzroka može bit milion, iz ličnog iskutva je jedino pomoglo da sve isčupam, pregledam dobro i ponovo vratim, ako opet zuji onda, daj novi radio, daj nove rca, pregledaj spojeve itd onda nađeš uzročnika
 
Član
Nemojte se zajebavat sa tim kineskim smećem, može auto da vam izgori...baci ga u prvi kontejner i kupi nešto provjereno.
 
Član
To se samo desava jer kad radi auto taj "filter" na alternatoru nemas i zato cujes ustvari filanje akumulatora i to ti je sasvim normalno ako ti je taj"filter" na alternatoru neispravan ili ga nemas, To na tom radiu se cuje jer je radjen po staroj tehnologiji, novija tehnologija u radijima ima vec te filtere u sebi dok taj nema a ako se radi o novijem autu onda taj tvoj alternator nema na sebi to, to samo starija auta recimo iz 80-ih i 90-ih imaju taj "filter" na alternatoru...
 
Član
Ja sam i na nekim baš starijim autima stavljao ta govna i opet zuji, a da ne pričamo da je i mimo zujanja kriminalno slabo sve....
 
Član
Pa jel fakat skupo dat 50KM za neki pioneer, kenwood pa cak i sony? plejeri stari 10 godina bolje sviraju od tih kineza novih
 
Top