Najbolje rjesenje za felge...

Najbolje rjesenje za felge...

Član
U pitanju je Audi A4(B5) 1995 god....

Kupio sam felge 18" 225/40,uz njih i adaptere...kako god da ustimam guma struze za blatobran :icon_cry:

Koje bi bilo najbolje rjesenje...uzeti manju dimenziju guma ili mijenjati felge...
Nemam iskustva po pitanju toga,bilo kakav odgovor je dobrodosao...pozzz

Hvala!!!

Niko nista???...hica mi je plss!!!!:icon_sad:

[attachment=32616][attachment=32616][attachment=32616]
 

Prilozi

  • forum.jpg
    forum.jpg
    59,9 KB · Pregleda: 17
Član
ako ne odgovaraju tanji adapteri...onda prodaj felge...bas ja trazim kakve od 8.5 J :D
Daj sliku..Da mjenamoo;)
[/quote]

Ok...hvala obadvojici na odgovoru :)

A slika...Eto ti 3 slike hahaha :)
 
Član
Imas ovakve feluge kod zelje u vitezu na odpadu 500km mislim da su 17 iste rh probaj s njim mjenjati ili ganjaj 215/40 gume al tesko je nac 18
 
RH mora imati iznutra utisnutu velicinu. Mislim da ti je ET60. Na Audi ti pase ET 35 odnosno treba ti distancer od 20 mm da ne bi strugalo ako ti je ofset odnosno ET55, ako ti je ET60 onda ti treba distancer od 25mm. Cista matematika. Ako ti je distancer od 25mm i ne pase javi se meni jer meni treba. Ja svakako kupujem pa ako imas bolje da ga se rijesis pa da mozes da kupis ono sto ti pase. Sto se tice velicine gume za 8.5J je 225 knap, na manje ni ne pomisljaj pogotovo na 18' i 8.5J.
 
Član
Ha77ucinogen je napisao(la):
RH mora imati iznutra utisnutu velicinu. Mislim da ti je ET60. Na Audi ti pase ET 35 odnosno treba ti distancer od 20 mm da ne bi strugalo ako ti je ofset odnosno ET55, ako ti je ET60 onda ti treba distancer od 25mm. Cista matematika. Ako ti je distancer od 25mm i ne pase javi se meni jer meni treba. Ja svakako kupujem pa ako imas bolje da ga se rijesis pa da mozes da kupis ono sto ti pase. Sto se tice velicine gume za 8.5J je 225 knap, na manje ni ne pomisljaj pogotovo na 18' i 8.5J.

NA felgama pise ET 55...mogu i poslikati ako treba...idem jos probati ove druge distancere sto imam pa javim...

:mad: zlaja11 :
Vidjet cemo nesto vec ,ako ove ne budu pasale...

Hvala..
 
druze uzmi metar i izmjeri ne moras da probas. Trebaju ti distanceri od 20mm i mora da pase. Nego reci mi je li ti kaci naprijed ili nazad?
 
Član
Ha77ucinogen je napisao(la):
druze uzmi metar i izmjeri ne moras da probas. Trebaju ti distanceri od 20mm i mora da pase. Nego reci mi je li ti kaci naprijed ili nazad?

Uz malo prepravke,sve se da srediti :)
Skoro svi ste pomogli...posebno "Ha77ucinogen"...;);)

_Adyyy_ je napisao(la):
Ha77ucinogen je napisao(la):
druze uzmi metar i izmjeri ne moras da probas. Trebaju ti distanceri od 20mm i mora da pase. Nego reci mi je li ti kaci naprijed ili nazad?

Uz malo prepravke,sve se da srediti :)
Skoro svi ste pomogli...posebno "Ha77ucinogen"...;);)

Evo i koja slikica kako to sad izgleda!
[attachment=32670][attachment=32671]
 
_Adyyy_ je napisao(la):
Ha77ucinogen je napisao(la):
druze uzmi metar i izmjeri ne moras da probas. Trebaju ti distanceri od 20mm i mora da pase. Nego reci mi je li ti kaci naprijed ili nazad?

Uz malo prepravke,sve se da srediti :)
Skoro svi ste pomogli...posebno "Ha77ucinogen"...;);)

_Adyyy_ je napisao(la):
Ha77ucinogen je napisao(la):
druze uzmi metar i izmjeri ne moras da probas. Trebaju ti distanceri od 20mm i mora da pase. Nego reci mi je li ti kaci naprijed ili nazad?

Uz malo prepravke,sve se da srediti :)
Skoro svi ste pomogli...posebno "Ha77ucinogen"...;);)

Evo i koja slikica kako to sad izgleda!

Super. Drago mi je da si uspjeo. Sa tim felnama moras da vozis kao po jajima inace ce trap da strada. Uskoro cu i ja da okacim svoj A4 samo sto sam se ja odlucio za 17' i 8J samo zbog puteva.

Jesu li ti sarafi od distancera originalni ili su pravljeni u nekoj garazi? Je li ti na distanceru ima prsten na sredini na koji nalegne felna? Postavljanje distancera izgleda kao rutina ali ima mnogo zaj*ancije koja moze da zezne stvar i napravi problem.

Zivio

P.S. Jos samo da ga spustis :)
 
Član
Ha77ucinogen je napisao(la):
_Adyyy_ je napisao(la):
Ha77ucinogen je napisao(la):
druze uzmi metar i izmjeri ne moras da probas. Trebaju ti distanceri od 20mm i mora da pase. Nego reci mi je li ti kaci naprijed ili nazad?

Uz malo prepravke,sve se da srediti :)
Skoro svi ste pomogli...posebno "Ha77ucinogen"...;);)

_Adyyy_ je napisao(la):
Ha77ucinogen je napisao(la):
druze uzmi metar i izmjeri ne moras da probas. Trebaju ti distanceri od 20mm i mora da pase. Nego reci mi je li ti kaci naprijed ili nazad?

Uz malo prepravke,sve se da srediti :)
Skoro svi ste pomogli...posebno "Ha77ucinogen"...;);)

Evo i koja slikica kako to sad izgleda!

Super. Drago mi je da si uspjeo. Sa tim felnama moras da vozis kao po jajima inace ce trap da strada. Uskoro cu i ja da okacim svoj A4 samo sto sam se ja odlucio za 17' i 8J samo zbog puteva.

Jesu li ti sarafi od distancera originalni ili su pravljeni u nekoj garazi? Je li ti na distanceru ima prsten na sredini na koji nalegne felna? Postavljanje distancera izgleda kao rutina ali ima mnogo zaj*ancije koja moze da zezne stvar i napravi problem.

Zivio

P.S. Jos samo da ga spustis :)

Zaboravio sam napisati da sam izbacio distancere skroz...i samo navrnuo obicne sarafe sto su vec na njemu i bili..: :)

A distanceri su imali samo prstenove na koji nalegne felga,a ne sarafe ...

Spustanje bi bilo definitivno samo da nije porodicno auto,tako da sad od tog nema nista :icon_sad:

Pozzz
 
Top