Moze li mi neko pomoci

Moze li mi neko pomoci

Član
koji je ovo dio gdje je ovo crijevo spojeno posto sam slomio cjevcicu i koliko je para

upiutanju je stilo 1.9JTD

dsdsds.jpg
 
Član
De napisi, godinu i konjazu auta pa cu ti postaviti sliku sa polozajima komponenti motora
 
Legend
ni maf ni map nemaju nikakve veze sa gorivom..
je li moguce da je ova cjevcica plasticna, zasto ne ubacis samo gumenu ako suovi konektori sa obje strane ispravni ?
 
Član
ni maf ni map nemaju nikakve veze sa gorivom..
je li moguce da je ova cjevcica plasticna, zasto ne ubacis samo gumenu ako suovi konektori sa obje strane ispravni ?
Fizicki nemaju nikakve veze, al probaj izvaditi odnosno iskopcati MAF senzor sa usisa i proprati na parametrima dobavnu kolicinu goriva pa ces vidjeti koliko vise salje goriva na dizne, najmanje dva puta vise, pocne izbacivati crni dim jer je u tom trenutku duplo vise goriva od zraka, kako ce ECU znati koliko kubika goriva da pusti na dizne ako nema pravilan signal od MAF-a koliki je protok zraka kroz usis... A to da ni MAP ni MAF nemaju veze sa ovim problemom sto je uslikano to je definitivno tacno, ja sam skrenuo paznju kolegi posto je ispravio "NIJE MAP NEGO MAF" samo da kazem da postoji i MAP... Nema ljutnje, pozz ;)
 
Top