moze li 4kanalac na pioneer DVC zvucnik

moze li 4kanalac na pioneer DVC zvucnik

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dali semoze spojiti cetverokanalno pojacalo na zvucnik sa dvije zavojnice,malo me buni u slucaju da se spaja stereo jer sta se desi ako jedna strana od sterea(da to laicki kazem,mislim na to da L i R daju stereo) da razlicit zvuk od druge strane da nece stetiti zavojnicama jer ne mogu one u dva pravca ici nego moraju zajedno u jednom pravcu...
 
moze, sa lijepo nastimanim pojacalom, gainovima jednakim, i stim da koristis samo jedan kanal sa radia, npr lijevi i uzmes Y cinc i razdvojis na oba kanala na pojacalo..
 
Član
ma probo sam to i ja vec sa par pojacala, kako god nastimas griju se pojacalo nenormalno kad malo vise odvrnes :icon_rolleyes:

Al ti si obiteljski covjek neces toliko pojacavat pa ti za prvu pomoc moze posluziti :D
 
Član
ja sam probavao isto to neki dan samo sto je kod mene nije taj woofer i nisam uspio nastimati nikako, radi woofer ali to nije to, i kod mene player ima izlaz posebno za woofer i koristio sam te izlaze, a taj izlaz je mono i dzaba tesko je to nastimati da dobro svira, a i pojacalo se grije.
 
Član
moze,samo pazi da ne okrenes polaritet zica...kod jarana svirala Alpine type R na nekom 4-kanalcu,nikad problema
 
uzeo sam skoro jbl gto 4060,a mislio sam uzeti sebi 10" pioneer dvc,taman to dodje nekih 300Wrms a 10" je 380Wrms...

nasao sam pojeftino ima momak jos jednu i dat ce je za 80KM,ako kome treba...
 
Član
Ostavi to pojacalo nek imas za prednje sisteme kad budes nekad ubacio ua woofer uzmi sta jace monoblock il neki dvokanalac od 400-500 W RMS

Sto ne uzmes 12'' woofer karavan ti je imas prostora :icon_smile:
Trebo si od sarajlica i pioneer 307 uzet nije puno para :icon_smile:
 
adi187 je napisao(la):
Ostavi to pojacalo nek imas za prednje sisteme kad budes nekad ubacio ua woofer uzmi sta jace monoblock il neki dvokanalac od 400-500 W RMS

Sto ne uzmes 12'' woofer karavan ti je imas prostora :icon_smile:
Trebo si od sarajlica i pioneer 307 uzet nije puno para :icon_smile:
sta ce mi jace,konto sam prvo da spojim 2+1 kanal,2 na dva ovalna alpine u vratima gepeka i jedan woofer da zaokruzi samo sa malo bass-a...

PS: nisam uzeo karavana da mogu nagurati muzike u njega nego zbog porodice i djeteta,kolica i fazoni...konto sam cak da napravim duplo dno ili da stavim kakvu plitku kutiju iza naslona zadnje klupe koju sam vec koristio u golfu... :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top