Motor od Golfa 4 TDI u Golf 1

Motor od Golfa 4 TDI u Golf 1

Član
Dakle planiram ubacivati motor od golfa 4 neki TDI (šta ispadne) u golf 1,pa me zanima šta je sve potrebno za ugradnju- dijelovi i sve sitnice i detalji na koje se treba obratiti pažnja,da li ima puno posla,zafrkancija oko elektronike... da li je ko radio već to u kecu i sl.

Svi savjeti i ideje su dobrodošli :D
 
Član
Ako ces vec kupovati to,lakse ti je iz trice prebaciti , mada zavisi koja cetvorka odnosno koji motor ;)
 
Član
Jednom riječju SVE ti treba- bez kompletne cetvorke u VOZNOM stanju ne pokusavaj radit nista, brdo stvari ti treba.
Ima li puno posla oko upasavanja nosača,ima li posla oko trapa,treba li šta ugrađivati,oko kinetičkih? I koliko se može naći četvorka sa dobrim motorom i papirima?
Ako ces vec kupovati to,lakse ti je iz trice prebaciti , mada zavisi koja cetvorka odnosno koji motor ;)
KAkva je procedura iz trice,već kad bih radio volio bih malo novije i bolje logično,a i bolje zvuči :D...mislio sam neki možda 90 ili 101 ks nekako su najpouzdaniji... i to su sad sve planovi,ali odavno razmišljam o tome,da ako se steknu uslivi pokrenem taj projekat :)
 
Ima li puno posla oko upasavanja nosača,ima li posla oko trapa,treba li šta ugrađivati,oko kinetičkih? I koliko se može naći četvorka sa dobrim motorom i papirima?

KAkva je procedura iz trice,već kad bih radio volio bih malo novije i bolje logično,a i bolje zvuči :D...mislio sam neki možda 90 ili 101 ks nekako su najpouzdaniji... i to su sad sve planovi,ali odavno razmišljam o tome,da ako se steknu uslivi pokrenem taj projekat :)
radio je kolega sa foruma (@Liga) samo što je on upasovao u dvicu, uleti mu malo u temu pa pregledaj :D
 
Član
u dvicu je problem da se spakuje, a za keca jos veci, cak sam i citao da je i liga sam pisao da je na pocetku znao sta ga ceka da se nebi usudio da to radi! uzmi iz trice neki tdi i miran si, to ide hajmo rec glat "saraf na saraf"
 
Član
u dvicu je problem da se spakuje, a za keca jos veci, cak sam i citao da je i liga sam pisao da je na pocetku znao sta ga ceka da se nebi usudio da to radi! uzmi iz trice neki tdi i miran si, to ide hajmo rec glat "saraf na saraf"

Khmm...kakva je elektronika kod trice,koliko je jednostavnija za ugradnju od četvorkine i razlika električna i mehanička pumpa šta je kvalitetnije/jednostavnije za ugradnju?
 
ako ces motor sa bosch pumpom ne bi trebalo bit puno problema, PD je vec malo veci zalogaj
nadji TDI iz Mk3 i lakse ti je to odradit, ne moras ni nosace mijenjat
 
Član
ako ces motor sa bosch pumpom ne bi trebalo bit puno problema, PD je vec malo veci zalogaj
nadji TDI iz Mk3 i lakse ti je to odradit, ne moras ni nosace mijenjat
Ma sa pumpom,ništa PD,šta mi treba da bih ugradio iz trice TDI,treba li mi instalacija,ili mogu na ovu kalemiti.ako je elektro pumpa,ima li kakvih komplikacija i to,na šta trebam obratiti pažnju i šta mi je pored motora potrebno(mjenjač paše i moj)?
 
Ma sa pumpom,ništa PD,šta mi treba da bih ugradio iz trice TDI,treba li mi instalacija,ili mogu na ovu kalemiti.ako je elektro pumpa,ima li kakvih komplikacija i to,na šta trebam obratiti pažnju i šta mi je pored motora potrebno(mjenjač paše i moj)?
treba ti motor sa instalacijom ako ces TDI jer je kod njega elektronska pumpa,odgovara i na tvoj trap mada je bolje kad bi komplet trap od mk3 prebacio jer je drugaciji prenos na mjenjacu, i nije bas zdravo da ide jaci motor na slabiji trap
najjeftinija solucija ti je 1.9TD iz mk3, uzmes motor i prepravis malo svoju instalaciju, sve zavisi kolko si spreman ulozit para jer svaki cejf je skup
 
Član
TDI apsolutno,nije neka velika razlika u cijeni,ali kada bi se već radilo razlika je na kraju velika,a što se tiče trapa,kec nema trapa,tako da...ugradnja trapa ne znam baš da li bi bila dobra ideja,jedino ojačavanje školjke gdje se vežu lafete naprijed i gore na šoljama :)
 
TDI apsolutno,nije neka velika razlika u cijeni,ali kada bi se već radilo razlika je na kraju velika,a što se tiče trapa,kec nema trapa,tako da...ugradnja trapa ne znam baš da li bi bila dobra ideja,jedino ojačavanje školjke gdje se vežu lafete naprijed i gore na šoljama :)
najisplatnije ti je da nadjes tricu komplet i prebacis sve sto mozes, na TDI ide veca lamela, jaci mjenjac,deblje poluosovine...
moze se spakovat i na tvoj mjenjac ali dokle ce to bit????
 
Član
Upravo iz tog razloga i tražim ovdje savjete,da vidim šta je bolje,šta je jednostavnije,isplativije... ako ko ima kakvih ideja neka javi il iako ima gdje kakva trica sa dobrim motorom pojeftino i sa našim papirima u blizini Konjica,ciRe :D
 
Top