Motor Golf 2 1.3b

Motor Golf 2 1.3b

Član
Pozdrav svim forumasima.

Nedavno sam kupio golf mk2 1.3b pa me interesuje sledece kakvi su to motori ti 1.3b dali valjaju i kakve su kvalitete.
Posto kod mene taj motor nije los netrosi ulje,neduva,fino radi,fino vuce,potrosnja otvorene 6-6.5l na 100km sve zavisi od voznje.
Iskreno nemjenja mi se motor posto su dijelovi jeftini registracija isto jeftina,i da napomenem da je motor presao skoro pa 300000km i to stvarnih.

Pa da cujemo sta mislite.
 
Član
druze ja sam cuo da ti motori nevaljaju ni cemu da puno trose i svasta.
Al mislim da ako je odrzavan da nemas problema.
Kod mene je 1.3 i iskreno ja prezadovoljan pouzdan mi potrosnja je otvoreno oko 5 litara gradska 6.5
nema snage al je tih i pouzdan.
Ja licno sam zadovoljan jer nije mi bitna snaga.
al opet neko strucniji neg kaze svoje misljenje.
 
Član
i ja sam isto cuo tako da je motor nula.
ali ja od njega neodustajem ni meni nije bitna brzina ni trkanje za grada mi je super sto ti kazes necuje se.potrosnja je kod mene zadovoljavajuca.
imam nesto u planu da radim na karburatoru da izbacim njegovo kuciste filtera i da stavim od golf2 1.8i ono koljeno i kuciste zraka od novije tipe
uskoro mu moram raditi veliki servis pa da bude tip-top
 
Član
druze ja imam taj motor u golfu evo 4-ta godina i trosi kastig, ko to prica da trosi malo to nevjeruj slobodno, moj trosi po gradu 8,9 a otvorenog manje, a sto se tice motora ko motora, bar moj nije kvarljiv nikako bio, ja ga redovno odrzavam i sve, za 4 godine jedini kvar na motoru su bili kablovi i vodena pumpa, tako je kod mene...
 
Član
i kod mene je motor u super stanju vlasnik prije mene ga vozi od 2005 kaze da na njemu mjenja samo potrosan materijal i nista vise.jbga to za potrosnju ima svakakvih prica neko kaze netrosi neko kaze da trosi i kome vjerovati.
ovako da budem iskren ja sam svog testirao ovako ispraznio sam rezervoar da nema ni kapi naspem 10L ponistim kazaljku i vozim dok ne stane
i sa tih 10L kombinovane predjem preko 140km pa ko hoce nek vjeruje a ko nece zao mi je.
i da napomenem vlasnik prije mene je rekao da je radio uvijek ciscenje i stelovanje karburatora prije zime i to svako godine.tako da cu i ja nastaviti tako.
 

Kec

Član
Imam i ja motor 1.3,bgm.trosi puno svuda sam ga gonio da mi steluju potrosnju al ne vredi,ali bar je dobar ne trosi ulja i vuče dobro.
 
Član
1.3 motor golfov je potrosac, snaga je srednja zalost ali sta ocekivati od 1.3 motora, ali gradske taj motor uzme 9L pa kad se stice malo i 10L, otvorene 6-7L, Gradska voznja satra sve i jedno auto, uzmite i nove 1.2 16V motore u novim autima, Cosra 1.0 12V 3 klipa bez problema po gradu uzme 9-10L malo zesce voznje, i ti motori navodno imaju po 80 konja, ne mogu maknuti ako cemo realno gledati, a po gradu ce uzeti 9 i vise litara... Benzinca za grada je bolje imati jaci motor nego slabiji jer ce i jedan i drugi uzeti ok 9L pa vise, a u jaceg bar znas za sta sipas...
 
Član
1.3 motor golfov je potrosac, snaga je srednja zalost ali sta ocekivati od 1.3 motora, ali gradske taj motor uzme 9L pa kad se stice malo i 10L, otvorene 6-7L, Gradska voznja satra sve i jedno auto, uzmite i nove 1.2 16V motore u novim autima, Cosra 1.0 12V 3 klipa bez problema po gradu uzme 9-10L malo zesce voznje, i ti motori navodno imaju po 80 konja, ne mogu maknuti ako cemo realno gledati, a po gradu ce uzeti 9 i vise litara... Benzinca za grada je bolje imati jaci motor nego slabiji jer ce i jedan i drugi uzeti ok 9L pa vise, a u jaceg bar znas za sta sipas...
to si u pravu i sve razumijem sto si rekao,ali uvijek ima ono ali meni snaga nije bitna,potrosnja jeste malo veca ali ipak je to motor star 30 i kusur godina od njega nemozes ocikivati da trosi malo,e sad meni se kod ovog motora svidja to sto su dijelovi aman pa dzabe nije neki kvalitet dijelova ali mogu trajati,jos kod mene motor super pali,netrosi ulje,neduva,jedino me brine to sto trosi vodu,gonio sam ga kod majstora i rece da je najvjerovatnije dihtung u pitanju,aj reko dobro odem kod drugog pa kod treceg majstora i svak tvrdi isto,ja sam kupio dihtung ali svaki majstor za zamjenu i brusenje glave trazi oko 80-90km tako da cu vidjeti sa kolegom da to mi zamjenimo jedino moram otjerati glavu na brusenje,a ostalo znamo i sami.
 
Član
Kod mene je motor 1.6 TD mala turbina 44Kw.
Ide isto taj 1.3 benzinac, ako ne i brze, a dosta manje trosi. :)
 
Član
imam i ja 1.3 benzinca sto se tice potrosnje licno testiran svaki dan prelazio 140 kilometara trosio je 20 maraka benzina znaci to je kombinovana vozna ima brda otvorene itd na motoru i karburatoru nikad nista radjeno osim vakuum crijeva i crijeva goriva koja mjenjam pred svaku zimu i zakrecem razvodnik u +. ja licno prezadovoljan vucom i potrosnjom neko kaze uzmi dizela manja potrosnja ma dizela nebi slusao pod haubom bolje je nek trosi vise litar a na crtu smijem sa svakim msm na golf 2 dizel ili turbo nebitno.
 
Član
to si u pravu i sve razumijem sto si rekao,ali uvijek ima ono ali meni snaga nije bitna,potrosnja jeste malo veca ali ipak je to motor star 30 i kusur godina od njega nemozes ocikivati da trosi malo,e sad meni se kod ovog motora svidja to sto su dijelovi aman pa dzabe nije neki kvalitet dijelova ali mogu trajati,jos kod mene motor super pali,netrosi ulje,neduva,jedino me brine to sto trosi vodu,gonio sam ga kod majstora i rece da je najvjerovatnije dihtung u pitanju,aj reko dobro odem kod drugog pa kod treceg majstora i svak tvrdi isto,ja sam kupio dihtung ali svaki majstor za zamjenu i brusenje glave trazi oko 80-90km tako da cu vidjeti sa kolegom da to mi zamjenimo jedino moram otjerati glavu na brusenje,a ostalo znamo i sami.


Upalis auto i ostavis ga da radi jedno minut-dva, malo turiras (nemoj sada pretjeravati nego onako, stisnes gas na 2500rpm zadrzis par sekudni i pustis i tako uradi dva tri puta) i onda pipnes crijeva koja idu sa motora na hladnjak i ako ona budu tvrda i napuhana, znaci otisao dihtung glave, ako su mekana crijeva, da ih moes sa dva prsta pritisnuti znaci nije dihtung glave, ili jednostavno pritisnes crjevo sa dva prsta i dodajes gas do 4000rpm tako nesto, i ako osjetis pod rukom da ti puse crijevo znaci otisao je dihtung a ako ne puse nista nego skroooz malo osjetis (ako i to budes osjetio) onda nije dihtung, onda trazi da ti ne pusta negdje... Posto je posla sve manje i manje, vecina majstora sama sebi trazi posla pa tako da je bolje da tebi uradi glavu i uzme za ruje 100km nego da ti zamijeni jedno crijevo ili pumpu i uzme 20-30km :D
 
Član
Upalis auto i ostavis ga da radi jedno minut-dva, malo turiras (nemoj sada pretjeravati nego onako, stisnes gas na 2500rpm zadrzis par sekudni i pustis i tako uradi dva tri puta) i onda pipnes crijeva koja idu sa motora na hladnjak i ako ona budu tvrda i napuhana, znaci otisao dihtung glave, ako su mekana crijeva, da ih moes sa dva prsta pritisnuti znaci nije dihtung glave, ili jednostavno pritisnes crjevo sa dva prsta i dodajes gas do 4000rpm tako nesto, i ako osjetis pod rukom da ti puse crijevo znaci otisao je dihtung a ako ne puse nista nego skroooz malo osjetis (ako i to budes osjetio) onda nije dihtung, onda trazi da ti ne pusta negdje... Posto je posla sve manje i manje, vecina majstora sama sebi trazi posla pa tako da je bolje da tebi uradi glavu i uzme za ruje 100km nego da ti zamijeni jedno crijevo ili pumpu i uzme 20-30km :D
radio sam to posto sam to procitao na nekom forumu a i majstor je to radio slicno tome i crijeva su tvrda a kad odvrnem cep od vode izlaze mjehurici,i prvi majstor je moj prijatelj i inace za njega kazu da je dobar i odgovoran majstor tako da sam njemu prvo otisao.
 
Član
Kod mene je motor 1.6 TD mala turbina 44Kw.
Ide isto taj 1.3 benzinac, ako ne i brze, a dosta manje trosi. :)
iskreno kod mene komsija ima takav motor i jos je golf 1990g motor suv odlicno pali odlicno ide ali moj ga dobije kad god hoces jos je kod mene karburator kao nov od pola 1.0 i max brzina mu je oko 165kmh ali me onda taj 1.6td dobije na dalje ali na startu i preticanju moj je dosta bolji.
 
Član
iskreno kod mene komsija ima takav motor i jos je golf 1990g motor suv odlicno pali odlicno ide ali moj ga dobije kad god hoces jos je kod mene karburator kao nov od pola 1.0 i max brzina mu je oko 165kmh ali me onda taj 1.6td dobije na dalje ali na startu i preticanju moj je dosta bolji.

Ja sam sa svojim prezadovoljan sto se tice vuce i potrosnje.
Vozao sam 2-3 golfa sa 1.3 motorom i nisu mi bili nesto za pohvaliti, e sad u kakvom su stanju ne znam detalje.
A tuj su oni negdje sa jacinom sve zavisi od vozaca kako se ko snalazi.
 
Top