Molim pomoc....HITNO!!!

Molim pomoc....HITNO!!!

Član
Uff svi cete misliti da sam budala jer sam isao na postenje sa covijekom u ovoj nasoj zemlji....Duga prica...
Zamijenio sam auto za auto..Zamijena je zavrsena kasno,dosao je vanredno vlasnik osiguranja dao nam 2x kupoprodajna ugovora,osbno smo ih ispunili i razisli se sa obecanjem da cemo sutra uraditi prepis i sve ostalo...Ja sam svoj dio posla uradio medjutim drugi covijek nije....Nakon nekog vremena dosla mi je kazna..100 KM i 1 mijesec vozacke...Zovem covijeka kaze da je prodao auto nakon treceg dana ali nije prijavio,dakle po njegovom auto je kod treceg lika koji je napravio kaznu...trazim podatke od toga lika zavlaci me non stop...Od ovoga sto sam zamijenio auto znam samo ime i prezime...Nemam nista ostalo...Ispao sam naivan ali u drugu ruku ucinio mi se dobar covijek jer nije ni on trazio zauzvrat kopije kupoprodajnog i ostalo...Kako god sta mi je ciniti da ne platim kaznu jer sa njim nema dogovora nikakvoga,90% sam siguran da je auto i dalje kod njega i da je on napravio kaznu ali nemam podatke koje treba da upisem....To jest nemam kupoprodajni od auta koje je njemu prodato....Nece da mi dadne a vjerovatno ni taj "momak" sto nam je samo donio ugovore koje je trebalo ispuniti nema ni on kopije...Puko mi je film od tog dogovaranja ugalvnom rijesio sam da idem u Travnik na policiju i prijavim da mi je auto ukradeno,u drugu ruku on ima kupoprodajni vjerovatno tako da nista od toga....Onda da odem i kazem u policiji da sam mu dao auto na probu ali mi nije platio,u ugovoru ne stoji nikakva vrsta zamijene samo cijena upisana...Imam dokaz da je auto moje,kod mene je ostala polica osiguranja koja glasi na moje ime....Prometna i vlasnicka je kod njega iako i to glasi na moje ime i auto je regano na mene...Zaprijetio sam mu sa tim ima rok da mi dostavi sve potrebne podatke i kupoprodajni do sutra da odjavim auto sa sebe kompletno i da se rijesim kazne...Ako on ne ispostuje navedeno sta mi je ciniti sa policijom kako da to rijesim jer me je puklo vise da ispadnem toliki seljak da vratim auto sebi vise me ne zanima....Nemojte pisati da sam zajebo stvari i ispao naivan,u biti ja sam kriv jer sam tako postupio ali sta je tu je...ikakva vrsta savijeta molim? :S
 
Član
Da li ti imaš ikakav kupoprodajni ugovor gdje si ti naveden kao prodavač auta kog si vlasnik?

Ako imaš, dostavi kopiju tog ugovora policiji odakle ti je stigla kazna, uz obrazloženje. Napišeš im...ja, taj i taj, sam prodao to i to auto (sve one podatke iz papira, marka, model, br. šasije, motora, reg. oznake, boja, registrovan tu i tu do tog i tog datuma) tom i tom čovjeku (navedeš njegove podatke iz ugovora) tog i tog dana (pri čemu to dokazuješ ugovorom na kojem stoji datum) i molim da za počinjene prekršaje teretite to i to lice (tog kupca)... to bi trebalo raditi posao. A onda on neka im objašnjava kome je i kada dalje prodao auto, to je već njegov problem...
 
Član
Nema šta, prijavi policiji, nać će ti auto, možda sam trebadneš po njeg ić, i odma napravi prepis na tog trnutno što je "kupio" auto!!!
 
Putovanja.ba
Administrator
Posalji dopis organu od kojeg si dobio kaznu, kso sto ti je vec kenno napisao i dostavi barem neke podatke od tog covjeka, mozda cak i auto koje si mijenjao pa da mogu do njega doci lakse. I tako bi trebao sa sebe da skines odgovornost. Nisi jedini koji je to uradio tako, uostalom zovni stanicu koja ti je poslala kaznu i na fin i ljubazan nacin se informisi sta da radis. Mozda naletis na nekog normalnog :)
 
Član
Nemam kopiju kupoprodajnog,napravili smo samo po jedan ugovor,jedan za mene od njegovog auta i drugi za njega....Dakle od lika imam samo ime i prezime i nista ostalo...Sutra ako mi ne dadne svoje podatke ili od tog treceg lica kome je prodao auto gonim stvari na svoj nacin...A slucajno ako me mulja da je prodao auto koje je u biti on kupio od mene i prodao ga nekome treceme a auto je jos na meni vracam auto sebi...dakle ako me laze i ako je auto kod njega i ako je on napravio kaznu sto cu da utvrdim slikom od radara bicu toliko bezobrazan da cu otici u stanicu i reci da je kupio auto dao sam mu na probu i da je u njega kupoprodajni ugovor i da mi nije dao pare za auto....U ugovoru stoji cijena 1.500 KM....Uzecu auto uz policiju jer je auto jos na meni,dakle bice ili pare ili auto natrag....Dotle je doslo ne da mi se vise zvati i slati puste poruke da bi na kraju ispao budala....Radi 100 KM da me covijek ovoliko zajebaje i nanosi stetu....Molim boga da je prodao auto nekom trecem liku...Trenutno sve sto imam kod sebe od toga auta je polica osiguranja koja glasi na moje ime....Auto se nalazi na tome osiguranju a prometna i vlasnikca je na meni iako je to sve kod njega...
Auto koje sam uzeo od njega je bilo neregistrovano i odjavljeno...i uopce nije bilo na njemu nego na nekome drugome....Dakle sto potvrdjuje da mogu vrlo lako da vratim auto natrag...Nema nigdje dokaza da je on uopce posjedovao auto koje je kod mene i da moze da utvrdi organima da smo uradili zamijenu..Dakle po ovome ja sam njemu u biti prodao svoje auto a ne uradio zamijenu....Sve stp treba je da mi da podatke ili jednostavno kupoprodajni da odjavim svoje vozilo....
Znam di zivi,provozam se vidim jel auto ispred kuce i po policiju
 
Poslednja izmena:
Član
Vidjao sam ti 205-icu na Kaoniku cesto je bio parkiran,a i sretao sam ga cesto na relaciji N.Travnik - Rostovo,pa kontam da ga nisi prodao u Busovacu ,mozda znam lika...
 
Član
Novi Travnik tamo je auto,mislim tamo sam ga zamijenio.....Zivi pored autopraonice i benzinske INA na lijevoj strani na izlazu iz Novog Travnika prema Vitezu...
Kako kaze taj sto smo mijenjali prodao ga je nakon treceg dana u Stari Travnik ili u Turbe ne sjecam se...Vidjeti cemo sutra da li je kod njega ili je prodato dalje..
 
Član
Meni se isto desilo....tj lik je uzo auto od mene i imo je kazni i nikad ga nije prevo na sebe....kad je istekla reg. meni je doslo da moram vratit tabilice inace sljede penali...u medju vremenu sam zvao momka , a on me poceo zavlacit...tj ja mislio da me zavlaci inace liku je prije na tog mj dana umrla sestra od 20 god...pa mu nije bilo ni doceg....al ja sam otiso u policju da vidim sta mi je radit....znaci imo sam kupoprodajni ugovor....i znas sta mi rece policajaj...kaze nemamo mi s tim nista , sto nisi odma odjavio auto s sebe...reko ja pa mogul prijavit da mi je auto ukradeno posto jos glasi na moje ime...kaze on ne mozes ...posto on ima kuporodajni ugovor.....tak da zakonskim putem nisam mogo nista....na kraju me momak nazvo i sreca rijesili smo sve ...
 
Član
Ne znam kako si i gdje radio ugovor, ali uvijek imaš barem 4 ili 5 kopija ugovora, orginal ide novom vlasniku za MUP, kopija jedna ili dvije ostaju u agenciji, a tebi, kao prodavaču barem jedna kopija ugovora...
 
Član
Vidjeti cu sutra sa policijom ako mi ovaj ne dostavi podatke svoje ili od toga trecega kome je navodno prodao auto...Ako nista ne mogne tuzicu covijeka koji nam je dao kupoprodajne ugovore jer vjerovatno ni on nema kopije bar nisu pravljene pred mojim ocima i nije ih proveo kroz kompjuter...Izvucu ako nista potrebne podatke od policije da popunim formular od kazne i prosljedim onome tko je vozio da njega terete,ako nista mogu uvijek traziti sliku od radara da se utvrdi da nisam ja vozio...
 
Član
Šta da ti kažem nego izdrži. Prije 7 ili 8 godina sam isto nasjeo. Našli se predveće i on provozao auto u 5 minuta sve dogovorili i ja dobio pare. Dogovorili se sura napraviti ugovor. Sutra ga zovem van zemlje. Kad se vrati pravimo. Poslije 3 mjeseca kaže dao kumu i da mi broj. Nazovem kuma, ovaj u sanđaku. Javit će se kad se vrati. I tako nakon 9 mjeseci počeše stizati čestitke. Autić je bio golf II 1.8. prerađen(hajmo reći tuniran u D). Lik po sarajevu nije uopšte vozio po ograničenju, pretplatio se na kameru.
Na kraju sam išao do krim inspektora i angažovao ljude s druge strane zakona. Auto završilo u rukama narkomana koji je osim ubistva imao svega u dosijeu(po navodima).
Kad sam na kraju našao auto na parkingu iščupao sam tablice i završio priću. Tzv kum je u stvari rođak čovjeka kom sam prodao auto i njemu sam uspio da svalim sve kazne do zadnje, a kako se on naredio sa vlasnikom pojma nemam i ne interesuje me.
Najvažnije ti je uganjati auto i skinuti tablice, pa nek on tebe ganja. Ti odjaviš auto, a on nek ga na šlepi vuće na tehnički.
 
Član
zato postoji vlasnicka, ako se ne zavrsi sve odmah po principu ti meni pare i odmah ugovori i odjave onda vlasnicku ostavis malo kod sebe pa zavrsavas.
nisam jedno auto tako prodao, sa novim vlasnikom ugovor, vlasnicku kod sebe, tri marke takse, odjavim auto i dostavim vlasnicku.
kada ce vlasnik prevoditi na sebe i hoce li mene nije ni zanimalo bilo je samo bitno da je odjavljeno sa mene.
 
Super Moderator
Da imas kupoprodajni od svog auta bilo bi lakse. Ja sam kupio auto nedavno i nisam ga prepiso odma na sebe dok nije reg istekla, nije mi se dalo a i da sam sta uradio platio bj covjeku naravno. Nego tako i mene to zanimalo pa sam se raspito sta bi bilo da ja napravim kaznu a auto na tom covjeku jos uvijek. Fino mi je receno ako mu dodje kazna, on samo dokaze da si ti prije kazne kupio auto od njega i nema on nista s tim
 
Član
Novi Travnik tamo je auto,mislim tamo sam ga zamijenio.....Zivi pored autopraonice i benzinske INA na lijevoj strani na izlazu iz Novog Travnika prema Vitezu...
Kako kaze taj sto smo mijenjali prodao ga je nakon treceg dana u Stari Travnik ili u Turbe ne sjecam se...Vidjeti cemo sutra da li je kod njega ili je prodato dalje..
druze daj mi u pvt ime i prezime,ja sam iz novog travnika,samo sto ovdje u sa zivim,idem sutra za novi vozim mamu i sestru pa ako ti sta treba da provjerim i vidim
 
Član
Dokaz da je auto moje imam policu osiguranja kod mene....Sutra idem u Travnik na policiju sa drugom vlasnikom osiguranja BSO pa cemo da vidimo sta mozemo uraditi...Kaznu necu da platim a i ne mogu,ne placam svoje redovno kamoli tudje,Vidjeti cemo sta ce biti
 
Top