Moja TV - iskustva???

Moja TV - iskustva???

Član
ehh ovako... ja imam kablovsku ali mi je losa slika... nije bila dok su bili manji tv... sad su LCD 32" i slika je dosta losa.... moze se gledati ali nije to to.... uglavnom, razmisljao sam o mojoj tv... da uzmem paket samo kablovske a da zadrzim moj paket ADSL... jel to moze??? i kakva je slika na mojoj tv, kakvi su kanali i vasa iskustva ???
 
Mozes zadrzati i taj ADSL account, u slucaju da uzmes ovaj Phone paket koji nude, ako ti je ona brzina od 2 megabita, a ne treba ti VOIP, onda uzmi Net paket. Slika je uredu na 32", cak i preko scart kabla, a ti mozes i HDMI kablo kupiti pa naknadno spojiti, no bolje je da ga kupis prije pa nek ti oni sve nastimaju kada dodjes da se ne bi poslije zezao. Nema prekida ni problema, prenos je stabilan, jedino specificno kod IPTV-a je sto pri prebacivanju kanala slika stoji sekundu a zvuk ide, to je normalno kod svake IPTV usluge i ne predstavlja problem. Em imas za svaki kanal listu onoga sto ce biti, u koliko sati, koliko traje i tih gluposti. Sada je usluga vec drugu godinu tu, tako da je sve stabilno i nema problema ako je parica dobra ;)

Evo i lista programa, sasvim zadovoljavajuca

http://www.mojatv.ba/lista_programa.html
 
Član
kod mene je taj ADSL paket od 2 megabita al cuo sam od par osoba da su se zalile na brzinu internet konekcije preko moje tv... znaci slika je dobra, svakako da je veliki plus sto se ima pregled programa svakog kanala... evo sad listam kanale koji su u ponudi na moja tv i mogu reci da je puno bolja lista nego kod nas na kablovskoj ... a sta je sa ovim pozivima unutar mreze ??

al kako god, meni ja najbitnija slika da je dobra...
 
Moze ti biti brzina ista ili veca s net paketom, jer oni povecaju propusnost na parici, a kod mene ako je dobar torrent, skidam i po 250 kb/s konstantno ;), za sliku ne brini, a pozivi unutar mreze, ako se odlucis na phone paket, onda su to pozivi prema fiksnim telefonima unutar BiH, tj. gdje su oni provider, i tu ti ne obracunava saobracaj, dok mislim da je poziv prema mobitelima nesto skuplji, mada nisam detaljno zagledao jer mi fiksni ne treba...
 
Član
ma slika 10 puta bolja od ove nase kablovske, iz prve ruke ;)
kod mene je full paket, brzina neta je malo manja al je sad wirelles router pa ima i do toga malo, telefon dzaba, i 76 programa :icon_biggrin:

jedino sto nekad zna da zastopa, i onda mora reset svega, al to se bar kod mene desavalo prve sedmice par puta, posle nista

a u paketu bi trebao da dodje i HDMI kabal, tako da tecnogeek tebe su zakinuli izgleda :D
 
Član
pa eto, sta reci, sada je stabilnije nego prije... kvalitet je ok, naravno sd je sve, hd nula bodova... sada sta je tu "caka"... bitna je parica kod tebe, koja propusnost moze preko nje da ide... mana je ako se misli gledat na 2 ili vise tv-a... prvo postaje preskupo onda, jer moras uzet njihov stb iznajmit ili kupit, da kao povecaju propustnost za drugi stb... a i "stabilnost" svega drasticno padne, radi nedovoljne brzine/lose infrastrukture... jednostavno, stabilnost zavisi od tvoje lokacije, negdje je super negdje leta... i mana je ugovor :lol: :lol: obavezes se na 2 godine i nema vracke :D
 
Ne znam vala jel dosado ili sam ga ja uzeo naknadno, bilo je prije 2 godine :D, kao sto Limpi rece, najvaznija je kvaliteta tvoje parice, a da bi to saznao, najbolje pitas montere, odes pred kraj radnog vremena, oko 3 pola 4 i saznas iz prve ruke kakva su iskustva na toj lokaciji ;)
 
Član
mislio sam da instaliram na 2 TV-a ... ugovor nije problem ako je to sve ok kako vi govorite al limpi me sad zabrinu sa ovim ako ide na 2 ili vise tv-ova... a jbg, sto se tice lokacije i parice, (net mi nikada nije stopao niti je padala brzine dok je rodjaku koji zivi 300 metara od mene pada brzina i stalno ima problema sa tim... :icon_smile:
 
I oni ce provjeriti moze li podrzati parica 2 STB-a, net i tv je "odvojen", tako da i kad rade 2 STB-a, ti ne smijes imati padove brzina pri surfanju. Kazem opet, najbolje do montera otici, ako iko zna o kvaliteti parica, gdje valja a gdje ne, onda su to oni ;)
 
Član
ok, hvala vam puno momci ;););) raspitat cu se ovih dana pa mozda to i uvedem jer mi je trenutna kablovska katastrofa... ;););)
 
Član
nista to njihova iskustva, normalno da ce reci nema problema... potpises ugovor i njihov si... trazi/ganjaj vezu da ti izmjere brzinu hst uredjajem ;) masa raje nasjednu, kazu nije problem, pa jebada, prvenstveno mislim sa 2 stba... a znamo svi koliko se cekaju monteri u vecini slucajeva i kakvi su... pa u citavoj ze imaju dvojica sto znaju oko problematike i svega, necu da ih imenujem, al oni sve rade, ostali idu kao programirani, sa skriptom sto su naucili... pokopcaj ak radi radi, ak ne radi, e ne radi...

ako je stara parica djaba ti sve, doduse moze se i to ganjat., al to je vec veca veza heh ...

ps; tehno ti ba zadovoljan sa tih 250kilobajtica :D
unledgma.jpg


meni ovo malo a zakucano u blokadi non-stop, heh... jos i torent u pozadini pici, laganije doduse hehe :D
 
Putovanja.ba
Administrator
Ja sam zadovoljan, nisam imao problema, cuo sam da je ljudima ledila slika itd a ja stvarno sa tim evo dva mjeseca nisam imao problema. Ja bi ti preporucio da predjes na moja tv ;)
 
Član
Limpi, nemoj mi se folirati nista... nemoj da ja kacim kakva mi je brzina otkako sam radio u telemach-u :D


@golfer, kao sto ti vec rekose, najbitnije da ti je parica dobra, ako jeste radit ce ti bez problema, ako nije.... nece i to je to ;)
 
Član
mrsko mi da citam sve ove postove,pa cu mozda ponoviti nesto sto je vec receno :cool:

sve pohvale za Moju TV,bar kod mene radi bez problema,slika je odlicna,telefon isto nikad ne zeza,internet takodje,tako da se ta Moja TV stvarno isplati,posebno zbog telefona koji je besplatan na fiksne pozive,imas i 10 maraka besplatno da potrosis na mobitel,ostalo predpostavljam znas ;):cool:
 
Top