Mjerac protoka zraja - Peugeot 307 - Sarajevo

Mjerac protoka zraja - Peugeot 307 - Sarajevo

Član
Pozdrav svima...

Trebao bih da promjenim mjerac protoka zraka na svom peugeotu (307 2.0 HDI), cuo sam da je nov oko 350km i iskreno ne daju mi se tolike pare za njega. Interesuje me na kojem auto otpadu u sarajevu bih mogao naci navedeni dio i koji auto otpad raspolaze najvise sa peugeot vozilima, trebaju mi jos neke sitnice..
 
Član
http://www.pik.ba/?trazilica=peugeot+307&id=&kanton=9&brand=&vrsta=sve&od=&do=&stanje=&kategorija=1523&automobil_text=

;)
 
Član
Jesi li ga probao prvo ocistiti sprejom pa onda ako je crko traziti novi ? i kako znas da ti ne valja ?
 
Član
Pusti servis. Skini MAF. Ako ne osjetiš promijenu u radu motora i vuči onda nije za mijenjanje ;) Imaš masu materijala na netu o skidanju i čišćenju MAF-a.
 
Član
Ocistis kontakt sprejom oko 10 KM je boca.
Maf je prosto skinuti ,drze ga par sarafica, onda ga lagano izvuces, naprskas par puta i sacekas da se osusi.sklopis, i gas....;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Pusti servis. Skini MAF. Ako ne osjetiš promijenu u radu motora i vuči onda nije za mijenjanje ;) Imaš masu materijala na netu o skidanju i čišćenju MAF-a.

Da, da... Evo vec 2 sedmice vozim sa iskopcanim MAF-om, do njega je 100%

panajotis je napisao(la):
Ocistis kontakt sprejom oko 10 KM je boca.
Maf je prosto skinuti ,drze ga par sarafica, onda ga lagano izvuces, naprskas par puta i sacekas da se osusi.sklopis, i gas....;)
Hvala na preporuci...

Drze ga selne, mislim da cu ga lahko uspjet skinuti iako sam teski amater :D

Znaci ti predlazes kontak sprej, sta je sa ovim sprejom za ciscenje karburatora ?
 
Član
Ma mozes kontak sprejom imas u robotu par maraka ili karburator klinerom abro na pumpama ili avanti ja sam s tim cistio i uspijeo ;)
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Ma mozes kontak sprejom imas u robotu par maraka ili karburator klinerom abro na pumpama ili avanti ja sam s tim cistio i uspijeo ;)

Ok hvala...

Haj mi sada preporucite auto otpade.. Trebaju mi neke sitnice za pezo-a
 
Član
Naivan je napisao(la):
Danas ga cistio sa kontaktnim sprejom i nije proradio... moram drugi uzimat...

Nista onda moras novi (jeli ti auto i vise trosi dali si primjetio) vidi u automacher koliko su kod njih oni su ti na zeljinom stadionu s desne strane.
 
Član
koliko kw ti je motor?
Zna se desit da se na dzeku razmaknu oni limici pa ne radi, probaj i to malo popravit-ispravit
 
Član
Grga je napisao(la):
koliko kw ti je motor?
Zna se desit da se na dzeku razmaknu oni limici pa ne radi, probaj i to malo popravit-ispravit

66kw 2.0 hdi, hajde pogledat cu i te zice :D

Nego je li puno dati 110km za polovan maf ?
 
Član
Naivan je napisao(la):
Grga je napisao(la):
koliko kw ti je motor?
Zna se desit da se na dzeku razmaknu oni limici pa ne radi, probaj i to malo popravit-ispravit

66kw 2.0 hdi, hajde pogledat cu i te zice :D

Nego je li puno dati 110km za polovan maf ?

neznam bogami polovan ??? vidi po radnjama novih rekao sam ti skoro,automacher, motorex, atu. itd pa onda uporedi cijene .
 
Top