Mjenjac Scenic RX4 2.016 v-Da li odgovara?

Mjenjac Scenic RX4 2.016 v-Da li odgovara?

Član
PRica je ovakva. Mjenjac na Scenicu 2.016v 4x4 je pokvaren. Potraga za drugim mjenjacem traje vec dva mjeseca, ali ni na jednom otpadu nisam nasao. Na jednom od otpada u blizini Sarajeva ima rashodovan Scenic 4x4 ali je 1.9 dci. Interesuje me da li neko pouzdano zna da li su isti mjenjaci na ovom mom benzincu i tom dizelu. Radnik na otpadu tvrdi da su mu u renaultovom servisu rekli da su to isti mjenjaci, ali moguce da on to prica samo da bi prodao.
 
Član
Pročitaj tip mjenjača na svom pa uporedi sa tim na otpadu , ja mislim da bi trebali biti isti , JC7;)
 
Član
ta tri broja su ista, to sam uspio naci na internetu. ali im jos brojeva na mjenjacu, poslije ta tri.
 
Član
koliko sam shvatio,mjenjac im je jos na autu tako da sumljam da su voljni da se zavlace da provjeravaju broj mjenjaca. Kod ovog benzinca je jc7000
 
Član
Ako bi mogao doci do broja sasije tog auta pa u ovlastenom provjeriti da li ti odgovara taj mjenjac,mislim da bi ti to bilo najsigurnije
 
Član
-adnan- je napisao(la):
koliko sam shvatio,mjenjac im je jos na autu tako da sumljam da su voljni da se zavlace da provjeravaju broj mjenjaca. Kod ovog benzinca je jc7000

pa zavuci se ti? dok nije otisao, to ti je rijeeeetkost za naci ;)
 
Član
Pošalji mi VIN od toga sa otpada , pa ti provjerim na Dialogysu koji je tip mjenjača na njemu.
 
Član
nasao sam neki repair manual za ove mjenjace jc7. koliko sam shvatio oba mjenjaca su istog tipa, a li imaju neke indexe razlicite, i to u trecoj,cetvrtoj i petoj brzini. evo tih indexa

BRZINE: 1st 2nd 3rd 4th 5th
JC7-000 11/41 21/43 28/39 31/34 37/33
JC7-001 11/41 21/43 28/37 35/34 39/31

Kod mene je jc7-000, a kod dizela je oznaka jc7-001. moze li mi neko objasniti ove indexe?
 
Član
jesi li se raspitivao koliko je repariranje tvog mjenjaca i da ti taj odg ne znas u kakvom je stanju i kad ce ti otici
 
Član
ovaj moj mjenjac je vec jednom popravljam. zavareno je kuciste mjenjaca, zamjenjeni neki djelovi. garancija je bila godina dana. nakon nekih 15 mjeseci opet ista stvar, i zbog toga mi se ogadilo sve. ponovo cu popraviti i moliti boga da ne stane. zato bih volio kupiti komplet mjenjac.
 
Član
Samo je puklo kuciste mjenjaca ?

Odnesi to nekom ko ZNA da vari i neces imati vise problema...
 
Član
-adnan- je napisao(la):
nasao sam neki repair manual za ove mjenjace jc7. koliko sam shvatio oba mjenjaca su istog tipa, a li imaju neke indexe razlicite, i to u trecoj,cetvrtoj i petoj brzini. evo tih indexa

BRZINE: 1st 2nd 3rd 4th 5th
JC7-000 11/41 21/43 28/39 31/34 37/33
JC7-001 11/41 21/43 28/37 35/34 39/31

Kod mene je jc7-000, a kod dizela je oznaka jc7-001. moze li mi neko objasniti ove indexe?

Imaju drugačije posložene prenosne odnose u 3. , 4. i 5. brzini , tj. dizel ima duže prenosne odnose.
Sa tim mjenačem izgubio bi malo na elastičnosti , ali će povoljno uticati na krajnju i putnu brzinu , a samim tim i na potrošnju.
 
Član
hvala na izdvojenom vremenu i odgovoru. jel to znaci da bi cesce morao mjenjati brzine? a krajnja brzina predpostavljam da bi bila manja?
 
Top