Misljenja o Renault Espace , Ford C-Max

Misljenja o Renault Espace , Ford C-Max

Vozdra raja , u zadnje vrijeme razmisljam o uzimanju nekog malo veceg auta , nekog monovolumena , pa posto se bas ne razumijem u takvu vrstu vozila surfajuci naletio sam na par zanimljivih primjeraka i nekako mi je Renault Espace na prvom mjesto pa ukoliko se neko susretao s njim , da mi kaze par stvari. Zanimaju me samo dizelski motori 1.9 i 2.2. Takodjer i Ford C - Max mi je u opciji. Ukoliko neko zna jos neko fino vozila slicnih karakteristika slobodno nek napise, posto , kao sto sam rekao , slabo se razumijem u vozila ovakvog tipa.

Lijep pozdrav i sretna nova godina svima :cool:
 
Član
Što se tiče Espace ,komfor i prostranost kraljevski , elektronika zna biti mušičava , a 2.2dCi a posebno 3.0V6 dCi treba u širokom luku izbjegavati.

1.9 dCi je odličan motor , samo ne trpi evropski interval za izmjenu ulja na 30.000km , pa su im turbine redovno na udaru a nije rijetkost da prolupa na ležajevima radilice.

Ako se ulje mijenja na 10.000km ,onda mu ni 500.000km nije problem.

Iako bi ja kod Espacea išao na benzinca u kombinaciji sa plinom , zato što su fantastični motori , a optimalan bi bio 2.0T.

C-Max je isto dobar auto , samo dosta manji od Renaulta.

Velika mu je prednost što kao i svi Fordovi ,ima povoljnu cijenu u odnosu na npr. konkurentske VW i Opele , a kvaliteta i pouzdanost mu nije ništa lošija.

Moj izbor bi bio 2.0TDCi ili neki od benzinaca , a 1.6TDCi bi iuzbjegavao.
 
Super Moderator
Espace dosta veci, ali i skuplji i tezi za odrzavati. Istina za 1.9 zna turbina cesto da crkne i lezajevi na radilici a tako i klipovi pa ima posla. 2.2 osjetljiv, 3.0 ne znam
Sto se forda tice mislim da su njihovi motori izdrzljiviji.. A manje ima kvarova oko trapova to znam provjereno. 1.6TDCi idealan izbor al za manjeg forda, za c-max vec 2.0 bi bio bolji. Mene u focusu 1.6tdci slusa ma ko beba a potrosnja ne prelazi 7
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/4597950/hyndai-trajet/


Sta mislis o ovome ???


Rodjak mi ga ima , ovo je prva serija , on je ima sad i drugu seriju ,znaci oba modela je imao ,prezadovoljan ovim prvim presao 340 000 km ... Isao snjim do Tuzle , hoce povuci ,udoban je i pravo dobar za porodicu
 
Član
Drug ima Espace 2001 godina , stvarno ne znam da sam se icemu udobnijem vozio, ovaj je 3.0 V6 benzin i sto se tice opreme mislim da nema vise ni jedan u BIH, evo ovaj , a jos biti najbrzi uz Ivan :D:123:


http://www.pik.ba/artikal/3898274/renault-matra-espace-3-0-24v-v6-automatik-initiale-full-oprema/
 
Član
Kad neko kaze espace meni odmah na pameti


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hdTEy3sVqhw[/video]

Espace i C-Max nisu nikako ista kategorija, mozda S-Max.

A ako vec ti je druga opcija C-Max sto nebi Reno Scenica pogledao nije lose auto ili C4 picasso.
 
Ne svidja mi se taj hjundai :)

Sto se tice C-Maxa njega sam naveo samo kao primjer, jer se slabo razumijem u ova vozila , pa sam i pitao da neko ako jos nesto ima preporuciti nek slobodno kaze :)

Sto se tice scenica , ne znam , meni vise odgovara espace a i ljepsi mi je :)
 
Raja zna li neko standardne bojke Scenic-a , sta najvise gledati prilikom kupovine i sl.
radi se o ovakom modelu , da ne bude zabune

http://www.pik.ba/artikal/2530677/renault-espace-2-2dci-tiptronic/
 
Član
drug moja sestra imala espace 2.2dci 150ks 2004 godiste auto imalo oko 100 000 kad je kupila vozila ga 2 godine 4 puta je slepa vozila, uvijek nesto uvijek nemoze na auto da nesto nefali nikako mjenjac ti je najveca mana pa turbina na tim motorima nemoze preko 150ks, auto sto se tice prostora udobnosti 10+, neznam kakvi su ovi 1.9 ali vidim vec su neki napisali koji znaju. pozz
 
nesobrzi je napisao(la):
drug moja sestra imala espace 2.2dci 150ks 2004 godiste auto imalo oko 100 000 kad je kupila vozila ga 2 godine 4 puta je slepa vozila, uvijek nesto uvijek nemoze na auto da nesto nefali nikako mjenjac ti je najveca mana pa turbina na tim motorima nemoze preko 150ks, auto sto se tice prostora udobnosti 10+, neznam kakvi su ovi 1.9 ali vidim vec su neki napisali koji znaju. pozz

ma dobro , to je standardno , mene zanima ima li kakvih drugih stvari ?
 
Član
Lično ga nikad ne bih uzeo tj. u 2.2 i 3.0 dCI verziji , ne mora biti , ali u dosta slučajeva je konstantan problem sa njima a lista je podugačka , raznorazni el. bugovi i greške , vodeno hlađeni alternator , el ručna , EGR , glava , curenje ulja , pucanje usis. kolektora , automatski mijenjač...

Po meni najbolja opcija za Espacea je F4RT tj. 2.0 T benzin sa LP turbinom i ručnim mijenjačem , ima dovoljno snage i momenta , nema nikakvih mana a uz sekvent plin će biti štedljiviji od 2.2 dCi.

A ako baš hoćeš dizela , ganjaj onoga poslije redizajna sa 2.0 dCi i ručnim mijenjačem..
 
djordjep je napisao(la):
Lično ga nikad ne bih uzeo tj. u 2.2 i 3.0 dCI verziji , ne mora biti , ali u dosta slučajeva je konstantan problem sa njima a lista je podugačka , raznorazni el. bugovi i greške , vodeno hlađeni alternator , el ručna , EGR , glava , curenje ulja , pucanje usis. kolektora , automatski mijenjač...

Po meni najbolja opcija za Espacea je F4RT tj. 2.0 T benzin sa LP turbinom i ručnim mijenjačem , ima dovoljno snage i momenta , nema nikakvih mana a uz sekvent plin će biti štedljiviji od 2.2 dCi.

A ako baš hoćeš dizela , ganjaj onoga poslije redizajna sa 2.0 dCi i ručnim mijenjačem..

3.0 ne bih ni uzimao u opciji su mi 1.9 , 2.0 i 2.2 :) stari mi ima 1.9 i nikakvih problema sa njim. Benzin ne dolazi u obzir :) manuelac je u opticaju , automatic ne uzimam ni pod razno , danas sam nasao jednog i kreno da zovem i vidim da je automatic i odustanem :)

koji je taj poslije redizajna , koja godina ? :)
 
Top