Mercedes W203 problem sa svjetlima

Mercedes W203 problem sa svjetlima

Član
Mercedes W203 ima problema sa farovima. Ustvari crkla je u jednom faru H7 sijalica za kratko svjetlo, stavim drugu nece, ispitam je na instrument ona u redu. Logicno je posto je can bus wiring da dobijam samo 3-4 V na grlo to me ne cudi jer dok nema sijalica, ali kad stavim sijalicu njome napravim otpor tako da bi trebao dobiti 12V na to grlo ali i dalje ne dobijam. U tom trenutku izvadim sijalicu iz drugog fara koji je radio i vratim u far, nece ni taj far vise da radi a na bordu mi izbaci gresku i za lijevi i za desni da mi ne rade iako su sijalice dobre. Zakljucio sam da koju god sijalicu da izvadim iz fara nebitno da li je zmigavac pozicija ili kratko, nakon vracanja ona vise nece da radi. Na dijagnostici mi samo javlja gresku sijalice. Bojim se da nije "SAM" modul crko, da li je neko imao slican problem? Hvala
 
Član
Ako pročitaš šta je can-bus sistem, shvatićeš i sam da nema veze sa svjetlima. Evo ti citat sa wikipedie;

CAN bus (for controller area network) is a vehicle bus standard designed to allow microcontrollers and devices to communicate with each other within a vehicle without a host computer

U mikrokontrolere i uređaje sigurno ne spadaju sijalice. A evo ti još jedan link, gdje lik objašnjava kako ne postoje can-bus diode, pa i xenoni između ostalog:

http://uk-mkvs.net/topic/73859-why-do-i-need-to-use-can-bus-error-free-bulbs/

A evo ti još jedan, gdje sam pitao lika za to, koji se očigledno razumije (zadnji dio poruke):

http://forums.swedespeed.com/showth...-PWM-details&p=2265668&viewfull=1#post2265668
 
Član
Druze nisam ni otvorio ove linkove, ja sam po struci elektronicar suvisno je da ista raspravljam sa tobom nego cu ti reci ovo, uzmi instrument pa izmjeri napon koji dolazi na grlo sijalice (nakon sto je pregorjela) u autu koji koristi can bus mrezu pa uzmi onda isto to izmjeri na grlo izgorjele sijalice u autu koji koristi K liniju pa mi reci sta se desava. Ispravna sijalica provi određeni otpor gdje relej ukopca ako ga ima, ako nema otpora on nece ni ukopcati. Kad jednom ne ukopca nakon iskopcavanja imas problem kao sto sam ja imao...a ne znam ni zasto se prepucavam s tobom vidim da nisi te struke nema ni potrebe da se petljas i tvrdis nesto sto ne znas.
 
Član
Džaba tebi što si elektroničar, kad očigledno ne znaš šta je can-bus sistem. Uopšte ne moram biti neke struke da kada pročitam nešto, to i shvatim. Can bus služi za komunkaciju uređaja auta, a je li sijalica uređaj i šta ima da komunicira sa sijalicom? Sve neki "stručnjaci". To što si ti elektroničar misliš da sve znaš? Da si otvorio linkove, sve bi ti jasno bilo. Za svjetla je zadužen drugi modul koji gleda otpor sijalice i tako otkriva problem, i taj napon nema veza sa can-busom, jer can-bus radi na sistemu poruka, što bi opet znao da si pročitao ove linkove. I ja ne vidim o kakvom prepucavanju govoriš, ja normalno diskutujem, a ti samo bezveze pišeš bez činjenica.
 
Član
druze kao prvo profulo si temu gdje tvoja konstatacija nema veze s vezom o mom problemu, kao drugo posto volis guglati procitaj sta je mercedes SAM i za sta sluzi i trece najvaznije, nemoj ziv bio se javljati vise na moje teme, al molim te
 
Član
Boli mene uvo za tvoje teme, samo skrećem pažnju što si lupio za can-bus, pa kada drugi čitaju, da znaju da je pogrešno.

EDIT: Haha, evo dokaza koliko si se provalio. Evo ti tvoj SAM:

A SAM (Signal Acquisition Module) functions much as a network router does on a computer or communications network. It monitors input from various switches, controls, monitoring devices, and warning systems. When you push a button on, for example, your dashboard, the signal goes through a SAM before the device you are controlling responds. If there is something wrong with the device you are trying to operate, you will likely then get a warning, delivered through the SAM to the CAN (Controller Area Network) bus.

Dakle, SAM je modul koji šalje signal can mreži, u prevodu, CAN mreža nema veze sa sijalicama.
 
Top