Mercedes w201 kilometar sajla i ulje

Mercedes w201 kilometar sajla i ulje

Član
Pozz svima.
Imam Mercedesa W201 2.0 d, 4 brzine. Kako sam ga kupio (3-4 mjeseca ima), ne radi mi kilometar sajla, pukla. Eh sada sam bio u jednim autodijelovima i po specifikacijama sam pronašao sajlu za moga merca, al' je problem taj, da onaj dio što ide u mjenjač kod mene je kockast, a ta što sam je bio našao je pljosnasta, tako da mi nije odgovarala, a po specifikacijama odgovara, čudno :/
Uglavnom danas sam otišao u druge autodijelove i isto po specifikacijama je pljosnasta (naravno meni ne odgovara), onda su mi pronašli kockastu (koja mi odgovara što se tiče tog dijela što ide u mjenjač), ali na njoj piše Mercedes W201 2.6E . Nisam je još kupio, jer me interesuje, da li se ko do sada susretao s tim, i da li odgovara ta što na njoj piše Mercedes W201 2.6E, što se tiče dužine i ostalog? Da li bi je mogao staviti na svog?

Pošto mu nisam mijenjao još ulje, pa sam danas dobio
dbee473866.jpg

i još litru
artikel_0000114_b_1.JPG
, pa me interesuje da li bih mogao sipati u svog merca, da li mu odgovara i kakva su ovo ulja, kvalitet, dugotrajnosti, iskustvo???

I ima li kakav program za VIN?
 
Član
Ako je original BMW-ovo vjerovatno je kvalitetno, najbolje sipaj jedno ulje nebitno proizvodjac ali sipaj jedno i cesto ga mijenjaj (na manje km predjenih) i filter ulja. Nemoj mijesati ulja kao sto su 10W-40, 5-w40, 15W-40, 5W-30 itd... Ako je isto 10W-40 a razliciti proizvodjaci to se moze nasuti ali opet i to treba izbjegavati osim ako je bas "hića" ali najbolje je jednog proizvodjaca sipati i samo mijenjati redovno sa filterom ulja :)
 
Član
Original je BMW-ovo. MPC: 21,5 KM, mada sam ja dobio dosta jeftinije... Problem je samo što sam tako dobio 6 l, pa sad ne znam, koje bi bilo bolje od ova 2 da sipam u merca? Pa bih potražio još jednu litru ravenol-a ili ostatak ovoga :D
 
Član
Iako se niko nije javio :D Da znaju sad ostali, odgovara sajla od merca 2.6e iako je duža (izgleda manje kvalitetna od orginalne) ipak odgovara :) Bitan je samo priključak. Ulje još nije došlo na zamijenu, al' interesuje me zna li ko tačno promjer gumice od senzora? Pošto sam primjetio da mi malo kapa s njega, a senzor komplet da kupujem ne isplati mi se.
 
Član
Ev' dns je palo i mjenjanje ulja :D Ovaj prethodni vlasnik ne zna ni sam kada je zadnji put mjenjao :D Ugl gumica ko gumica :D Sreća imao sam nekih u rezervi za motokultivator, tako da je taman na senzor pasala... Sve upasano, je presretan :) Samo što mi na satu neće da broji one kilometre što se poništavaju :/
 
Top