Mercedes E 300TD

Mercedes E 300TD

Član
Eh ovako...

Zanima me da li je neko imao iskustva s ovim automobilom i ovim motorom,ako moze da mi opise,kako se ponasa,izdrzljivost,kvarovi,odrzavanje itd...
Nudi mi covjek jeftino,zainteresovan sam,pa bi volio cuti vase misljenje.
Znaci u pitanju je E klasa,99 god. elegance oprema 130 KW

Identican ovome dole na linku.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=133929800&pageNumber=1&tabNumber=1

Hvala svima unaprijed ;)
 
Kao prvo limariju pregledaj dobro, jer im je to boljka, malo koji da nije dobio, kao drugo motor kao motor je dobar, nisam cuo da je neko imao vecih problema, ti motori prelaze i prelaze kolko ti volja:) Imam ja okonju samo modificiranog i motor je noviji CDI, sto se tice ponasanja, ekstra, udoban, sve 5! E sad potrosnja moguce da uzima malo vise, koliko tacno ne znam! Pregledaj mijenjac, vjerovarnto je automatik, mislim pretpostavljam jer su 90% slucajeva automatici!
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Kao prvo limariju pregledaj dobro, jer im je to boljka, malo koji da nije dobio, kao drugo motor kao motor je dobar, nisam cuo da je neko imao vecih problema, ti motori prelaze i prelaze kolko ti volja:) Imam ja okonju samo modificiranog i motor je noviji CDI, sto se tice ponasanja, ekstra, udoban, sve 5! E sad potrosnja moguce da uzima malo vise, koliko tacno ne znam! Pregledaj mijenjac, vjerovarnto je automatik, mislim pretpostavljam jer su 90% slucajeva automatici!

Jest,jest...automatik je...
Sto se tice limarije,extra je,jedino sto me bodu u oci malo farovi,nekako mi staro izgledaju,daju li se oni polirati ili?

BTW,hvala puno! :cool: +
 
Član
sve se nema a kosa se samponom pere :D
sala nastranu nego extra je merdjo imao sam priliku se voziti u jednom takovom..udobnost je vrh!!
a sto se tice farova rastavis ih i ocistis sjenila i operes stakla iznutra fino,,ja sam svoje neki dan bgm sad ko novi farovi :D
 
Taj motor je svojevremeno bio najbolji i najjaci dizel motor koji se ugradjuje u auta. Cak i danas je prilicno dobar, a najveca bolja W210 prije facelift-a je standardna, a to je limarija...
 
_Adyyy_ je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Kao prvo limariju pregledaj dobro, jer im je to boljka, malo koji da nije dobio, kao drugo motor kao motor je dobar, nisam cuo da je neko imao vecih problema, ti motori prelaze i prelaze kolko ti volja:) Imam ja okonju samo modificiranog i motor je noviji CDI, sto se tice ponasanja, ekstra, udoban, sve 5! E sad potrosnja moguce da uzima malo vise, koliko tacno ne znam! Pregledaj mijenjac, vjerovarnto je automatik, mislim pretpostavljam jer su 90% slucajeva automatici!

Jest,jest...automatik je...
Sto se tice limarije,extra je,jedino sto me bodu u oci malo farovi,nekako mi staro izgledaju,daju li se oni polirati ili?

BTW,hvala puno! :cool: +

Pa mozes polirati, mada ti obicni farovi i nisu bas nesto na izgled, npr kod mene su fabricki xenoni, i vanjsko staklo je providno, dok unutar fara ima jos jedno staklo i ljepse je u odnostu na farove za halogenim sijalicama! Ali ako ugrabis kavih para, kupis ove farove sa socivom, i dobice puno na izgledu! I meni je to u planu, ali sad me sastavilo i registracija i gume i svasta nesto pa nisam bas u mogucnosti!

a ovo u vezi limarije, dobro pregledaj, podigni ga gdje na dizalicu da vidis jel zdrav odozdo, podigni patosnice i ispod da vidis pod, mana im je to velika!
 
Član
nisam siguran jeli kod ovog taj motor ali da nepregovaras s gasijem? znam da je u njega taj merc.. i automatik.. ako je od njega auto je stvarno extra.. malo je limarija dobila ali je extra..
 
j7w2m1.jpg

2exvguh.jpg


Imas na ovom linku jos slika, da vidis kriticne tacke, oko prozora, i sl!

Sto se motora tice, ja ti dajem garanciju:)
 
Član
elmir je napisao(la):
nisam siguran jeli kod ovog taj motor ali da nepregovaras s gasijem? znam da je u njega taj merc.. i automatik.. ako je od njega auto je stvarno extra.. malo je limarija dobila ali je extra..
NIje Gasijev,ovaj je u Novom Tr. :icon_smile:

_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Imas na ovom linku jos slika, da vidis kriticne tacke, oko prozora, i sl!

Sto se motora tice, ja ti dajem garanciju:)

Stvarno kriticno :icon_sad:
Ovaj okolo nema ni najmanje parnice,u to sam se uvjerio,jer mi je bas zapeo za oko...eh sad samo podovi...

Hvala vam svima,provjerim sta je i kako,pa vam javim u svakom slucaju.
Ako se ponovim,onda pogotovo :lol:
 
Član
gledaj da ti kazem nesto.. dobro znam koliko je Gasi prije 4mj dao u svoje auto.. 4000KMova drug da auto dovede u odlicno stanje.. a te 4000KM je sve ulozio oko motora i ovjesa.. znaci ako to auto iz novog travnika nije bog zna sta BJEZI OD NJEGA U SKOKOVIMA ;) kad budes morao dati neki ovakav iznos past ces u nesvjest jer je skoro isto to i Gasi uradio :lol::lol:
 
Član
elmir je napisao(la):
gledaj da ti kazem nesto.. dobro znam koliko je Gasi prije 4mj dao u svoje auto.. 4000KMova drug da auto dovede u odlicno stanje.. a te 4000KM je sve ulozio oko motora i ovjesa.. znaci ako to auto iz novog travnika nije bog zna sta BJEZI OD NJEGA U SKOKOVIMA ;) kad budes morao dati neki ovakav iznos past ces u nesvjest jer je skoro isto to i Gasi uradio :lol::lol:

Hahaha...dok dodjem do njega provjeravam sve zivo,jer ponuda je primamljiva pravo :)
A gasijevog vidjam svaki dan,kao i ti... i vjeruj da mi njegov nije ni blizu ovom,jedino sto ovaj nema onakve felgice :lol:
 
Član
ruzne su one na njegovom, ima budala u garazi 18-ke sto su prije bile i stvarno su felge boli glavaaa ali budala nece da ih stavi jer nema volje traziti gume, ja ga nagovarao da ih stavim u oglas da prodamo da i ja budem dobar al nece bem ga ja.. stas kad mu lova "netreba" ebo ti dobru budalu.. aaa njegov je samo vani ono malo iscopan,ogreban i sve ali vozio sam se u njemu u i zivotu se nisam vozio u udobnijem auto :D
 
Član
joj ova su auta udobna za nepovjerovati... vozio sam se par puta u "okonji"...:D

ima mi stari oko 2000-te godine w124...:D joj jest auto bilo dobro i udobno...:D mercedes je to ba nemres pogrijesiti...:D
 
Top