Mercedes C220 škripa u točku

Mercedes C220 škripa u točku

Član
Pregledao sam forum i nisam uspjeo naći sličnu temu jer ovako nešto se samo dešava isključivo meni .Prije nekoliko dana sam naskocio na ivičnjak sa W203-om i nalomio zadnju desnu felgu,te iskrivio prednju ali nikakvo čudo jer su felge replika!Pregurao/sklonio auto sa ceste i ostavio ga,sutradan skinem felge sa w202 koja mi je stajala ispred kuće jer je temeljno stradala u poplavama i povezem da ih zamijenim.Došao,zamijenio,upalio da krenem al ni da makne,probam rikverc isto,vidim nece i odustanemo.došlepam auto kući pogledam da je premali ET na felgama i uvjerim se da je zato.IsPikujem neke čeličare kod nekog čovjeka i odem da ih kupim,kupim odma i gume,napakujem upalim krenem,ne mrda,rikverc isto.Jeb'ga opet mali ET...vratim felge nadjem duge napakujem i na sreću odgovaraju....Skratio bih ali je vazno!Sad kad upalim auto i krenem njemu iz zadnjeg desnog točka cvili-ciči/škripi ono"cijuč" a kad ubacim u rikverc i krenem ono isto tako samo unazad se čuje kao "čujic"...Jesam li ja to šta savio probavajuci felge ili je od siline udara na ivičnjak pomjerilo viljušku ili nešto?,nisam stručan,molim savjet...nemojte odgovarati tipa idi mehaničaru pa nek vidi šta je,većina mehaničara ti zamijeni 5-6 zdravi dijelova i naplati prije nego nadje onaj što je kvaran!Volio bi imati bar neki argumenat za raspravu sa mehaničarom koji bude pravio.Hvala unaprijed na odgovorima.
 
Ti si vjerovatno stavio duge sarafe od alu felge na celicne felge i sad si polomio federe sto drze pakne od rucne...
 
Član
Dugacki serafi, usli vise nego trebaju unutra, kod tebe je rucna na male pakne sto se nazazi unutra u malom bubnju u glavcini, sad su vjerovatno ti serafi potrgali rucnu i sve se raspalo, to ces videeti kad skines tocak, skines celjust i skines disk i vidjeces sta je bilo unutra..
Imao slucaj sa mercedesom S class kojem je isto to bilo cvili, cici, skripi, i kad se rastavilo ima se sta vidjeti, potrgali serafi rucnu (pakne)...
 
Top