membrana na karburatoru pierburg 2e2..problem??

membrana na karburatoru pierburg 2e2..problem??

Član
zdravo raja...ev ovako ..vozim golfa dvicu benz+lpg....na plinu sve oke znaci radi bez greske..a na benzinu se desava sljedece...radi on lijepo na 900 rpm samo sto obrtaji u rasponu od 200-300rpm lete gore dole.. i posto sam ja inace pekast nedam da ista bude neispravno i da zeza ...i ja sam ti upalio auto na benzin i zavirivao oko karburatora i primijetim nesto se dimi sa grane izduvne...curi benzin sa karburatora i kapa na granu..sa neceg cetvrtastog(drze ga cetiri sarafa) i mislim da ima neka membrana unutra...da dalje ne pricam ev na slikama sam sve oznacio..pa me zanima da li ovo sto se desava sa neravnomjernim radom motora uzrok to curenje benzina..mozda se i membrana ta sasusila usljed voznje na plinu ...i zanima me uopste cemu ona sluzi..i moze li bit ovo sve zbog nje.... :icon_question:


2pqj9fs.gif


n6dsuv.jpg


2mnmc1z.jpg
 
Član
upravu si ta membrana se nalati tu gdje si je oznacio i to je membrana koja ubrizgava gorivo kada das gas ,vjerovatno ti i u vozni na benzin pri naglom davanju gasa auto nema one ostrine vec lagano krene mozda cak i trza ili slicni simptopmi.
uglavnom cas posla zamjeniti odvrni ubaci zavrni ;)

koji motor je u pitanju kod tebe ,kako se ponasa na pllinu ,potrosnja:icon_question:
 
Član
HerrNuki je napisao(la):
upravu si ta membrana se nalati tu gdje si je oznacio i to je membrana koja ubrizgava gorivo kada das gas ,vjerovatno ti i u vozni na benzin pri naglom davanju gasa auto nema one ostrine vec lagano krene mozda cak i trza ili slicni simptopmi.
uglavnom cas posla zamjeniti odvrni ubaci zavrni ;)

koji motor je u pitanju kod tebe ,kako se ponasa na pllinu ,potrosnja:icon_question:

aha desava se i to...a i kad radi na leru u vremenskom periodu od otprilike 2 sec obrtaji padnu pa se povecaju i tako u krug .....

kod mene motor je 1.6 55kw automatski cok...na plinu sve oke ponekad kad naglo zakocim desi se da padnu obrtaji naglo i kao on bi se i ugasio (neki mi govore da je to udar zraka po plinu i tako to ide jbg) ali ne ugasi se...vuce odlicno sve oke nemam rijeci ...ravnomjeran rad ..tih .. itd ..ptrosnja ide ovako na gumama ljetnim 195/50/15"...za 10 maraka plina (kad je cijena plina 1.15 KM) na otvorenom putu oko 100 km predjem dok cisto urbana voznja negdje oko 60 -70 km..a na benz to me sad zeza ..al dok ne promjenim tu membranu nemogu nista znat..valjda je do nje ..ako ne bude idemo dalje trazit uzrok ;)
 
Član
To sto ti padaju obrtaji pri naglom kocenju moze biti zbog loseg spoja vakuma negdje u sistemu ,provjeri debelo crijevo sa nepovratnim ventilom na sebi sto ide iz usisne u kocioni cilindar, ono bi ti moglo uzrokovat te simptome ;)
predpostavljam da plina uzima nesto vise nego benzina jer po tome dodje da na plinu uzima 8.6l na 100km otvorene ne znam kakva je portosnja kod tebe na benzinu pri otvorenoj vozni ali kod mene uzima oko 6.5l.
da si blize sredio bih ti ja karb. generalno ,sebi sam isto radio i mogu ti rec da je auto daleko bolje i sto se tice potrosnje i ubrzanja nakon reparacije.
ako gdje zapne ili ne budes mogao naci neke dijelove javi se dat cu ti broj od covjeka kod kojeg sam ja uzimo te membrane i ostalo.
 
Član
e pogledat cu to kablo ..vidis to mi nije palo na pamet..mozda ga i zamijenit ako bude kakvih ostecenja..cekam platu..nema vise para za te izdatke ide prvi maj :lol: ..

pogledat cu prvo u Motorexu kod ovdje pa ako ne budu oni imali membranu javit cu ti se.. a de mi reci ovo zanima me ...kod ovog dvogrlog karba kad dadnes gas jel se otvara samo jedna leptir klapna ili obje..ja sam svoj karb skidao i kod mene samo jedna se pokrece..

sto se tice potrosnje ovako sam ja jednom napravio krug ....isao na vrelo Bune preko Zenice znaci kvalitetno ga derao na autoputu...pa onda dole Bradina pa po Mostaru vozao i vratio se na Sarajevo i karaulu ... napravio 700 kilometara okruglo ..cetvoro nas u autu bilo i potrosio 70 maraka plina kad je plin bio 1.25 ... to dodje negdje oko 8 litara kombinovane voznje...a moze on trosit i 6 kad idem petom brzinom oko 75 km/h..a moze vala i 30 litara kad ga drugom zakucam :lol: ..ovo je sve potrosnja na plin ...a benzina mi je trosio oko 7 u prosjeku .. tako da sam zadovoljan ..podnosljivo je ...inace najvise sto sam ga gulio bilo je 157 km/h kazaljka od obrtaja zakucala na 4100 rpm i ni da makne dalje i to mi je cudno bilo .. to je bilo na plin ..
;) ovo za vakum crijevo cu bas sutra odma da vidim ...zivo me zanima jel do njega :icon_rolleyes:
 
Član
ovako druze sto se tice klapni tih na karburatoru, ova prva sto se otvara kad dajes gas to mu je prvo grlo i ono prakticki samo radi 80% vremena jer drugo grlo to je ono tamo do kabine ono otvara tek kad das vise od 50% gasa jer postoji mehanicka blokada dole na leptiru gasa tako da se ne moze otvorit pri malom gasu.
drugo grlo ti otvara ona crna okrugla plastika iza to ti je membrana i na nju je spojen vakum koji povlaci membranu a samim tim i leptir drugog grla kada stisnes vise od pola gasa to ti se vecinom desava negdje oko 3000 obrtaja i to ne mozes primjetit dali radi dok auto stoji jer bi morao spucat gas a onda motor ode u crveno
ako primjetis u voznji na benzin da ti prilikom jaceg gasa krene pa kad dodje do otprilike 3000 obrtaja onda kao da dobije jos gasa to je znak da radi sve kako treba ;)
Sto se tice potrosnje nije to lose i ja sve ozbiljnije razmisljam da sebi ubacim plin :icon_rolleyes:
isao je moj golf 170 najbrze sto sam ga ikad vozio ali tu su oni svi vecinom oko 160-170 1.6 benznin :icon_smile:
jesi uspjeo rjesit problem druze?
 
Član
HerrNuki je napisao(la):
ovako druze sto se tice klapni tih na karburatoru, ova prva sto se otvara kad dajes gas to mu je prvo grlo i ono prakticki samo radi 80% vremena jer drugo grlo to je ono tamo do kabine ono otvara tek kad das vise od 50% gasa jer postoji mehanicka blokada dole na leptiru gasa tako da se ne moze otvorit pri malom gasu.
drugo grlo ti otvara ona crna okrugla plastika iza to ti je membrana i na nju je spojen vakum koji povlaci membranu a samim tim i leptir drugog grla kada stisnes vise od pola gasa to ti se vecinom desava negdje oko 3000 obrtaja i to ne mozes primjetit dali radi dok auto stoji jer bi morao spucat gas a onda motor ode u crveno
ako primjetis u voznji na benzin da ti prilikom jaceg gasa krene pa kad dodje do otprilike 3000 obrtaja onda kao da dobije jos gasa to je znak da radi sve kako treba ;)
Sto se tice potrosnje nije to lose i ja sve ozbiljnije razmisljam da sebi ubacim plin :icon_rolleyes:
isao je moj golf 170 najbrze sto sam ga ikad vozio ali tu su oni svi vecinom oko 160-170 1.6 benznin :icon_smile:
jesi uspjeo rjesit problem druze?


nisam druze...nemam gdje kupit tu membranu...u motorexu kaze ima kompletan set dihtunzi i membrane al nema trenutno na stanju...a komplet karburator pierburg 2e2 da se naruci kosta 1500 maraka :icon_eek: pa nezz sta cu ..mozda pokusam narucit preko eBay-a :icon_rolleyes:


a to gore sto pricas za leptiricu ..jest i kod mene se ponasa tako ..jace povuce negdje posle 3000 rpm...znaci da je to ispravno ;)
 
Član
nakon malo duze potrage (bezuspjesne naravno :icon_smile: ) ..nisam htio zvati ove nase ovdje neke i kupovat neke polovne ... otisao sam na ebay.de ..nasao originalnu i porucio ..stize za nekih 15 dana.. kostat ce me sve ukupno 16,20 eura ... jedva cekam da stigne da to zamijenim i probam ... obavijestit cu ovdje jel sve oke i radi li sad kako treba kad zamijenim :icon_smile:
 
Član
alen_lpg je napisao(la):
nakon malo duze potrage (bezuspjesne naravno :icon_smile: ) ..nisam htio zvati ove nase ovdje neke i kupovat neke polovne ... otisao sam na ebay.de ..nasao originalnu i porucio ..stize za nekih 15 dana.. kostat ce me sve ukupno 16,20 eura ... jedva cekam da stigne da to zamijenim i probam ... obavijestit cu ovdje jel sve oke i radi li sad kako treba kad zamijenim :icon_smile:


stigao postar jutros ...donio membranu ..danas je zamijenio ..motor radi savrseno ..potjerao ga jutros malo na benzin bez kucista filtera ...ide ko nevrijeme a zvuk grmi :lol: hvala HerrNuki na objasnjenjima ;)
 
Top