Megane 1.9 ....uz brdo trom katastrofa

Megane 1.9 ....uz brdo trom katastrofa

Član
Znaci uz brdo je katastrofa....prije gdje sam iso u trcoj - cetvrtoj sad jedva nabije obrtaje u drugoj...znaci dok ne nabije obrtaje i dok se turbina ne aktivira uzasan je...i kad napokon se aktivira turbina npr u drugoj , presaltam ga u trecu i nakon par metera opet obrtaju padaju i moram ga vracat u niizu brzinu....nisam skonto kad mi se ovo pocelo desavat jer neam dje cesto da ga vozim uz brdo...znam samo da je prije vuko normalno ...sad imam osjecaj koda vozim 1.2 motor
 
Član
Isti problem trenutno imam. Samo sto meni nekad ode u safe mod pa ga moram ugasit kako bih ponistio gresku. Dijagnostika mi je pokazala da je u pitanju elektromagnetni ventil turbine. Nadam se da ce mi on rijesit problem. Sutra bih ga trebao postaviti pa cu javit utiske..
 
Član
Moze i protokomjer zraka pravit te probleme, zato prvo dijagnostiku uradi pa onda cackaj dalje
 
Član
Sto je najgore nista mi ne pokazuje da ima gresku ikakvu....iso spajo ga na racunar nista...
 
Član
Idi drugom majstoru koji zna malo vise nego citat i brisat greske

Sto se grske tice , nema nikakve greske...nista nije izbacilo....e sad zat i pitam sta bi moglo biti...jel ako odem tako na slijepo majsotrima oni mogu bubat svak svoje.....auto po ravnom ide ko zmaj...al et na brdu gubi se
 
Član
Ma mora bit neki senzor u pitanju, ne mora znacit da je crko, moze se desit da je ispravan al da daje pogresne podatke. Npr.senzor pritiska turbine moze se desit da u nekom momentu cita da je turbina napunila pritisak a ustvari nije.
Ne znam ima li kakvih dimova pozadi kad se to ugusi auto uz brdo?
 
Član
Bio kod majstora , ulje pusta turbina tj tacno na ulazu bali...kaze nije nista ozbiljno al je mora skidat citavu i prepakovat ponovo..kvar oko 60 maraka
 
Član
pprovjerite :D meni se desilo da sam cojeku kreno turbinu skidati nema okretaja turbo pravo slabo nikako nevuce (po ravnici inekako ono ide al brdo ni naopako :D)
niss heheh a reko mi da je prije mjesec radio mali servis :D i ja poceo skidati i skinem kuciste zraka i poskido dosta stvari i bezveze reko da vidim koju marku su mu stavili ja otvorim on nije 4 godine promjenjen hahahah pucala mu crijeva od turba pocela baliti ulje :D samo ga malo oprasio heheh i auto pocelo da leti :D a ni na kraj mi nije palo da je moglo biti do toga
 
Top