Mazda RX8 iskustva!!!

Mazda RX8 iskustva!!!

Wankel motor je mnogo stariji izum,NSU je vec koristio te motore.Taj motor nikad se nije pokazao kao brilijantan,NSU je i propao jer ih je garancija ukopala.Sto se tice samog motora,nije ni cudo da trosi ulje,zbog same konstrukcije agregata,zbog nedostatka karika,barem ovih klasicnih koje mi poznajemo..Moj drug je imao RX8,i prico mi je da,svaki servis kostao ga je brdo para,svaki put su mu mijenjali nesto krupnije,tako da,nakon vise servisa i predjenih,recimo 100.000 km,ljudi u Mazdi ti kazu "vas motor savrseno radi",i da nema nikakvih problema,a u medjuvremenu,servis za servisom,i cek za cekom,oni ti zamijenili cijeli motor :lol: sto se tice potrosnje goriva,isti taj drugar mi je pricao,njegove rijeci "natocim i vozikam se po gradu,ostane mi za sladoled" :lol: ukratko,RX8 je jedino auto danas u prodaji sa Wankelom,interesantan autic,svakako,mnogo konjskih snaga u malom motoru,ali obrtni momenat kao u fema za kosu,preskupo odrzavanje i kratak vijek trajanja.Potr0snja goriva i ulja ogromna.Za iste pare,350z ili S2000 (koja isto ima jako interesantan motor) mnogo bolji izbor.
@Zela:sportska auta zablistaju na pisti,po tebi je Smart supercar.
 
Član
edo, triza :cool:

ali ps: malo je tesko ovdje pisati o iskustvu. vecina ga ima preko trecih - vlastita: svakodnevna sa wankelom, znaci niko ga nije od vas vozio danima, tjednima pa mjesecima. da se sam uoci u njegove pozitive kao negative.

ja, kao vlasnik se ne pikam :lol:

stoga ko se odluci exota kupiti, nek izdvoji novac i kupi.
 
I ovaj lik koji spominje nekakvih 5 minuta zagrijavanja,nezna o cemu prica,opste poznato je da ulje ne nabija idealnu temperaturu na leru,tj.previse je gusto da bi idealno podmazivalo.
@Rcat:Mi pricamo ono sto je opste poznato,nemoze sakica Wankel fans-a ubijedit cijeli svijet da je njihov motor dobar motor.Kad stavis na vagu prednosti i negativnosti,voziti Wankel je besmisleno.Uzet cemo najjacu verziju RX-8,231 ks,i najslabiji 350Z,280ks.Pogledaj:
http://www.zeperfs.com/duel1077-1147.htm
obrati paznju na maksimalnu brzinu,neznam kako ce ti to uspjet da "prosisas" pored Z-da.Od svih mogucih parametara,cak i u odnosu kg/ks,Z je uzima ko od sale.Jedino Mazda ima bolje kocenje,tako da,cak i tu ce Z "prosisat" :lol:
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
Wankel motor je mnogo stariji izum,NSU je vec koristio te motore.Taj motor nikad se nije pokazao kao brilijantan,NSU je i propao jer ih je garancija ukopala.Sto se tice samog motora,nije ni cudo da trosi ulje,zbog same konstrukcije agregata,zbog nedostatka karika,barem ovih klasicnih koje mi poznajemo..Moj drug je imao RX8,i prico mi je da,svaki servis kostao ga je brdo para,svaki put su mu mijenjali nesto krupnije,tako da,nakon vise servisa i predjenih,recimo 100.000 km,ljudi u Mazdi ti kazu "vas motor savrseno radi",i da nema nikakvih problema,a u medjuvremenu,servis za servisom,i cek za cekom,oni ti zamijenili cijeli motor :lol: sto se tice potrosnje goriva,isti taj drugar mi je pricao,njegove rijeci "natocim i vozikam se po gradu,ostane mi za sladoled" :lol: ukratko,RX8 je jedino auto danas u prodaji sa Wankelom,interesantan autic,svakako,mnogo konjskih snaga u malom motoru,ali obrtni momenat kao u fema za kosu,preskupo odrzavanje i kratak vijek trajanja.Potr0snja goriva i ulja ogromna.Za iste pare,350z ili S2000 (koja isto ima jako interesantan motor) mnogo bolji izbor.
@Zela:sportska auta zablistaju na pisti,po tebi je Smart supercar.

BlackPrince86 je napisao(la):
I ovaj lik koji spominje nekakvih 5 minuta zagrijavanja,nezna o cemu prica,opste poznato je da ulje ne nabija idealnu temperaturu na leru,tj.previse je gusto da bi idealno podmazivalo.
@Rcat:Mi pricamo ono sto je opste poznato,nemoze sakica Wankel fans-a ubijedit cijeli svijet da je njihov motor dobar motor.Kad stavis na vagu prednosti i negativnosti,voziti Wankel je besmisleno.Uzet cemo najjacu verziju RX-8,231 ks,i najslabiji 350Z,280ks.Pogledaj:
http://www.zeperfs.com/duel1077-1147.htm
obrati paznju na maksimalnu brzinu,neznam kako ce ti to uspjet da "prosisas" pored Z-da.Od svih mogucih parametara,cak i u odnosu kg/ks,Z je uzima ko od sale.Jedino Mazda ima bolje kocenje,tako da,cak i tu ce Z "prosisat" :lol:

potpisujem ovo ;)
 
Član
to BlackPrince86...svaka cast postedi me muke...slican sam post kontao napisati:)
p.s super je rx8 auto...treba ipak biti veeliki zaljubljenik u taj auto da bi se moglo trpiti dosta mani koje ima..a ima ih..nema tu price..treba biti realan;)
p.s 2 hehe..nismo cak ima i jaci zvuk(jedno 12324 putaaa):p
 
Član
prijatelj mi ima model 2003 zettija, sa njim sam vozila po nuerburgringu i znam o cemu pricam ;) naravno - sad on nije znao auto voziti. tako cu i ja reci za sve negativce - da ne znaju wankela voziti i stim je moja prica zavrsena ;)

citamo li po forumima SVIH autobrandova - citajmo i threadove sa problemima.
u svakom brandu - od VW, do Honde pa i ferrarija.

budite poljubljeni ;)
 
Član
evo ja sam poljubljen :lol:
a ostali,ja danas vidjeh mazdu,o kojoj se raspravljalo u pocetku teme,vozika se gradom,farba sljasti,ne mo's gledat....danas sam primjetio da je fkt pravo niska....zao mi sto je vozi po ovom zenickom makadamu :(
moze ona imat tonu mana,al....ljubav na prvi pogled :D
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
Wankel motor je mnogo stariji izum,NSU je vec koristio te motore.Taj motor nikad se nije pokazao kao brilijantan,NSU je i propao jer ih je garancija ukopala.Sto se tice samog motora,nije ni cudo da trosi ulje,zbog same konstrukcije agregata,zbog nedostatka karika,barem ovih klasicnih koje mi poznajemo..Moj drug je imao RX8,i prico mi je da,svaki servis kostao ga je brdo para,svaki put su mu mijenjali nesto krupnije,tako da,nakon vise servisa i predjenih,recimo 100.000 km,ljudi u Mazdi ti kazu "vas motor savrseno radi",i da nema nikakvih problema,a u medjuvremenu,servis za servisom,i cek za cekom,oni ti zamijenili cijeli motor :lol: sto se tice potrosnje goriva,isti taj drugar mi je pricao,njegove rijeci "natocim i vozikam se po gradu,ostane mi za sladoled" :lol: ukratko,RX8 je jedino auto danas u prodaji sa Wankelom,interesantan autic,svakako,mnogo konjskih snaga u malom motoru,ali obrtni momenat kao u fema za kosu,preskupo odrzavanje i kratak vijek trajanja.Potr0snja goriva i ulja ogromna.Za iste pare,350z ili S2000 (koja isto ima jako interesantan motor) mnogo bolji izbor.
@Zela:sportska auta zablistaju na pisti,po tebi je Smart supercar.

Ne kontaš moj post zbog: 1)Manjka pažnje

2)Manjka pameti

Pročitaj opet pa nam javi šta je u pitanju.
 
ZELA GTI je napisao(la):
BlackPrince86 je napisao(la):
Wankel motor je mnogo stariji izum,NSU je vec koristio te motore.Taj motor nikad se nije pokazao kao brilijantan,NSU je i propao jer ih je garancija ukopala.Sto se tice samog motora,nije ni cudo da trosi ulje,zbog same konstrukcije agregata,zbog nedostatka karika,barem ovih klasicnih koje mi poznajemo..Moj drug je imao RX8,i prico mi je da,svaki servis kostao ga je brdo para,svaki put su mu mijenjali nesto krupnije,tako da,nakon vise servisa i predjenih,recimo 100.000 km,ljudi u Mazdi ti kazu "vas motor savrseno radi",i da nema nikakvih problema,a u medjuvremenu,servis za servisom,i cek za cekom,oni ti zamijenili cijeli motor :lol: sto se tice potrosnje goriva,isti taj drugar mi je pricao,njegove rijeci "natocim i vozikam se po gradu,ostane mi za sladoled" :lol: ukratko,RX8 je jedino auto danas u prodaji sa Wankelom,interesantan autic,svakako,mnogo konjskih snaga u malom motoru,ali obrtni momenat kao u fema za kosu,preskupo odrzavanje i kratak vijek trajanja.Potr0snja goriva i ulja ogromna.Za iste pare,350z ili S2000 (koja isto ima jako interesantan motor) mnogo bolji izbor.
@Zela:sportska auta zablistaju na pisti,po tebi je Smart supercar.

Ne kontaš moj post zbog: 1)Manjka pažnje

2)Manjka pameti

Pročitaj opet pa nam javi šta je u pitanju.

Moram da se izvinem zbog moje pogresne konstatacije,nisam uocio sarkazam u tvom postu.Znaci manjak paznje sa moje strane.Ali to koliko sam pametan,to ne dozvoljavam tebi da osudjujes.Ja sam ti se izvino,ali to ti ne daje pravo da vrijedjas,nemoras u svakom postu toliki cinizam i drskost ispoljavat.
 
pozdrav svima :) planiram na prolece da uvezem iz nemacke mazdu rx-8..citao sam zaista svasta na forumima svakakvim..znam sve o kolima..i ta prica o wankel motorima je samo legenda..ako hoces vec da vozis prava sportska kola..po meni ona nisu za 24/7 voznje..i nije ti problem odrzavati ono sto zaista volis..kod nas da bih kupio japanska sportska kola..moras kupovati srcem..jer kada bih kupovao kola po pricama ljudi..kupio bih golfa,bmw,audi..itd..molio bih da mi napise neko ko poseduje mazdu rx-8 iskustva i odrzavanje? (jer pricati prazne price,i "cuo sam " zna svako..-.-) pozz :D
 
I ovaj lik koji spominje nekakvih 5 minuta zagrijavanja,nezna o cemu prica,opste poznato je da ulje ne nabija idealnu temperaturu na leru,tj.previse je gusto da bi idealno podmazivalo.
@Rcat:Mi pricamo ono sto je opste poznato,nemoze sakica Wankel fans-a ubijedit cijeli svijet da je njihov motor dobar motor.Kad stavis na vagu prednosti i negativnosti,voziti Wankel je besmisleno.Uzet cemo najjacu verziju RX-8,231 ks,i najslabiji 350Z,280ks.Pogledaj:
http://www.zeperfs.com/duel1077-1147.htm
obrati paznju na maksimalnu brzinu,neznam kako ce ti to uspjet da "prosisas" pored Z-da.Od svih mogucih parametara,cak i u odnosu kg/ks,Z je uzima ko od sale.Jedino Mazda ima bolje kocenje,tako da,cak i tu ce Z "prosisat" :lol:
Rado bih uzeo pre 350z ili Hondu s2000...ali pogledaj mane 350z i Honde..Nissan 350z registracija u Srbiji 190.000 din..Dok je Mazde oko 25.000din..:D za jednu registraciju nissana godisnje mogao bih mazdu odrzavati za te pare,i plus da mi ostane za mali tuning :D Honda s2000 kabriolet,2 sedista,Evro 3 (a u 2014.god, zabranjen je uvoz evro 3 motora)jedino motor na njoj vredi..dok je ovako potpuno neprakticna..prostor..ne moze stati vise od kutije cigara i telefona...Kad realno pogledam Mazda samo da je lepo odrzavas i vozis kako treba mnogo prakticnija i od nissana i honde..Nije sve u tome pali-sipaj-ganjaj-vozi..Kola treba da se kupuju srcem,barem ja tako gledam,nije sve u brosuri,i u sto vecem motoru! gde ces ti moci stisnuti nissana osim na avto putu? Pogledaj Nissan 350z vs Mazda RX-8 na youtubu..koliko mazda ima bolji kocioni sistem,i drzanje na putu,sunspesiju..Sve zavisi sa koje strane gledas na mazdu..za onog ko je zaljubljen u taj avtomobil,njemu nije problem odrzavanje i sve to..barem vozis ono sto volis..a ne sta drugi vozi..i sta drugi kaze..;)
 
Član
Za mazdu uvjek imati ulja u gepeku UVJEK jer je uvjek pije al UVJEK!
A porediti S2000 i rx8 se moze samo po tome da su "vozacka" auta i nikako vise jer od klase do konstrukcije su ko S*pak i P***a
 
Top