malo informacija oko ubrzanja... :)

malo informacija oko ubrzanja... :)

e ovako prije nego sto sam zamijenio turbinu na svom golfu izgledalo mi je da je bolje isao... sad naprimer 3 brzinom 4hiljade obrtaja ide 110km/h pa bi me zanimalo ovi koji imaju cetvorke da malo opisu kako je kod njih :) :cool:
 
Član
Nema veze turbina sa tim sto ti 3-om ide na 4000 o/min 110 km/h. Stavi duplo vecu turbinu - karikiram, opet ce ici isto 3-om na tim obrtajima, ili skini turbinu, ako uspije razviti tu brzinu trecom, opet ce biti isto. Moze ti drugacije biti ako si mjenjao gume ili mjenjac...
 
aha moze bit da je tako bilo :cool: evo danas sam bas snimo clip i naumpade mi da malo raspitam bolje :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=MysvrNONHww&feature=g-upl
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Nema veze turbina sa tim sto ti 3-om ide na 4000 o/min 110 km/h. Stavi duplo vecu turbinu - karikiram, opet ce ici isto 3-om na tim obrtajima, ili skini turbinu, ako uspije razviti tu brzinu trecom, opet ce biti isto. Moze ti drugacije biti ako si mjenjao gume ili mjenjac...
;) Naravno ,omjer mjenjaca nije mjenjao i to auto ce sa motorom od 40 ks ili od 300 ks uvjek ici 110 kmh trecom na 4000 o/min bilo kojeg motora,razlika moze biti jedino u vremenu ubrzanja do tih 110 kmh.
 
Član
na ovom videu ovo ti je treca brzina jel tako ?? povlaci kako i treba, ne moze on bolje to je njegova snaga...
 
Top