Lupkanje i podrhtavanje kocnice pri kocenju?!

Lupkanje i podrhtavanje kocnice pri kocenju?!

Član
Ev ovako, prije dan-dva sam primjetio kad idem recimo 50-60km/h stisnem lagano kocnicu cuje se(meni se cini iz prednjih tockova) kao lupkanje i u tom ritmu se treska i kocnica, probao sam kocit i kad izbacim iz brzine isto se desava..
Pa sta bi moglo bit ;)
Gledao sam disk plocice imaju jos "mesa"...
 
Član
Kod mene se isto desavalo da bi na kraju skontao da je jedna disk plocica kad je majstor montirao nije dobro postavio...popustila bila....pa lupkala...
 
Član
ne balansirane felge ili diskovi ;) Kod mene se to malo osjeti, ali kad kočim sa 100km/h i više, zbog zadnjih diskova... Prošo je tehnički, ali diskovi su malo krivi...
 
Član
Probat cu stavit druge felge sa gumama pa vidjet, mozda je i to toga, mada mislim da nisu balansirane felge, treslo bi stalno ili vuklo u neku stranu..
 
Super Moderator
Ako je kriv disk ne mora znacit da ce lupkati, vec samo trese. Ako diskovi do sad nisu obradjivani skini i obradi nije skupo. A to sto lupka mogu biti pogresne disk plocice
 
Član
Otiđi majstoru neka pogleda i provoza auto, trebo bi znat šta je u pitanju.. Ovako je to samo nagađanje
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Otiđi majstoru neka pogleda i provoza auto, trebo bi znat šta je u pitanju.. Ovako je to samo nagađanje
Ma bit ce tako, samo stiska mi s vremenom, kad je mogu majstori ne rade, pa valja cekad do subote , pa reko da vidim da nije sta "opasno" da mirujem
hvala na odgovorima ;)
 
Član
ako ti treska na volanu kad kocis onda je do prednjih ako netreska onda su zadnji diskovi krivi do balansa guma nije jer bi ti stalno treslo ili vozilo u stranu
 
Član
kod mene lupka samo u lijevom tocku i to samo prilikom kocenja.. ucestalost lupkanja zavisi od brzine kojom se krecem, jel moguce da je do celjusti,da nisu fino zategnute i da one lupkaju ??:icon_question:
 
Adee18 je napisao(la):
kod mene lupka samo u lijevom tocku i to samo prilikom kocenja.. ucestalost lupkanja zavisi od brzine kojom se krecem, jel moguce da je do celjusti,da nisu fino zategnute i da one lupkaju ??:icon_question:

Ili disk plocice, mozda nema onih limica unutra pa disk plocice imaju "lufta" pa lupkaju... dignes auto, skines tocak i sve se da provjeriti ;)
 
Član
Otpusti/stegni klijesta, pregledaj plocice pa probaj opet...ako se nastavi, krivi diskovi, obradi ih ! Drug je imao takav problem.
 
Član
Vjerovatno diskovi se bacili usljed faze toplo hladno, kad se ugriju proletis kroz vodu ili ga otjeras na pranje i eto bacanja.

PS. Dao ja bivsoj da vozi auta treba drzala kocnicu i gas sta je vec radila i zapali mi kocnice, stali na ravnom pusi se iz diskova usijali se jos malo pa narandzasti, ja preuzeo da vidim radil malo veca brzina da stanem nista koda su od gume. Pricam to jaranu kaze meni lik sto nisi uzeo vode pa ih ohladio :lol::lol::lol::lol::lol:

Kontam da je sta sjebala ohladio bi nju 3 glave dao za kocnice pretprosle godine nisam preso 20 hiljada na njima:lol::lol:
 
Top