Losa analiza :(

Losa analiza :(

Član
3912c84931c1105c236ebc68a90e1a50.jpg
 
Legend
mogu oni analizirati koliko hoce..
kao prvo, vozilo se najlosijim cestama u regionu (kvalitet asfalta, sirina kolnika, SIGNALIZACIJA (stedi se na najvaznijoj stvari) !!!) i da ne nabrajam...

kao drugo, vozimo najlosija auta u regionu (da ne pricam na koji nacin se regaju neipravna auta, kako se prolaze tehnicki pregledi i slicno..)

kao trece, LJUDI NE ZNAJU VOZIT, svi su najbrzi, svima se zuri i svi najbolje voze, a svaki dan puna crna hronika u avazu..

treba krenut od ceste, da bar imamo za sta platit kad regamo auto, pa onda dopunsko obucavanje POLICAJACA (koji veze nemaju sa zivotom sta rade, samo znaju kazne pisati..) i onda naravno obucavanje i samih novih i starih vozaca pogotovo..
 
.nOKe je napisao(la):
mogu oni analizirati koliko hoce..
kao prvo, vozilo se najlosijim cestama u regionu (kvalitet asfalta, sirina kolnika, SIGNALIZACIJA (stedi se na najvaznijoj stvari) !!!) i da ne nabrajam...

kao drugo, vozimo najlosija auta u regionu (da ne pricam na koji nacin se regaju neipravna auta, kako se prolaze tehnicki pregledi i slicno..)

kao trece, LJUDI NE ZNAJU VOZIT, svi su najbrzi, svima se zuri i svi najbolje voze, a svaki dan puna crna hronika u avazu..

treba krenut od ceste, da bar imamo za sta platit kad regamo auto, pa onda dopunsko obucavanje POLICAJACA (koji veze nemaju sa zivotom sta rade, samo znaju kazne pisati..) i onda naravno obucavanje i samih novih i starih vozaca pogotovo..

potpis naazlost tako nam je
 
Član
vozac je na zadnjem mjestu,noke je upravu sve ostalo na cemu se stedi je vaznije,dajemo pare a nista ne dobivamo,nazalost,imamo najlosije puteve :icon_sad:
 
Član
Limpi je napisao(la):
koliko im samo treba da lezece i zebre ofarbaju, a kamol sta drugo.... :icon_mad:


:lol: smijesno je ali i zalosno, dva moja jarana krenuli na more natrpali se pasteta i svega toga... medutim to jutro oko 2 sata su postavljeni lezeci u TZ (podavno je to bilo 3-4 god) niti su ih ofarbali niti su postavili znakove samo ga zalijepili za asfalt..... onako spaveciv vozio je oko 50 do 60 KM/h potrgao je na prednjem trapu sve sto se moze potrgat (tu vece nisu uspjeli otici na more).... fakat sve ste upravu uslovi za voznju su losi na nuli skroz..:icon_confused:
 
Član
zamislim se nekad, zaboravin na lezeci i paf :icon_mad: a drzava je kriva, sto od silnih para od registracije auta ni pola ne uloze u ceste i odrzavanje, izgradnju... koliko samo znaci po noci kada je cesta barem fino oznacena, kada ima trake, da imas sta pratiti... tehnicki i to...

nije kod nas standard da ljudi redovno servisiraju auta i mijenjaju prije kvara... vecina ih ode do majstora i kaze mijenjaj samo sta se mora, ulje i deri dalje...ostalo kad ode da se ne moze voziti... i zato na tehnickog, parica se da i prodje se...
 
Član
Imal kakav zakon recimo ako sj*es auto radi neispravnosti kolovoza :icon_question: i da uz zapisnik od policije nesto mozes ucinit...
 
Član
ima, ako naletis npr. na rupu, odmah zovi policiju radi zapisnika i moze se naplatiti steta...

ali koliko ja znam nema kod nas nigdje, kao recimo u drugim zemljama, gdje stoji do koliko cm rupe smiju biti, pa ako se naleti na dublju, izmjeris, uslikas, i dobijas odstetu bez problema...
 
Član
idosa je napisao(la):
Imal kakav zakon recimo ako sj*es auto radi neispravnosti kolovoza :icon_question: i da uz zapisnik od policije nesto mozes ucinit...

imas ;) za taj zakon dobro zanju ljudi koji odrzavaju ceste ;) govorim iz vlastitog iskustva, naime, prije 2 mjeseca idem putem i padne kamen na suvozacevo staklo i razbije, policiju zovnuo i oni napisali zapisnik otisao u servis oni mi dali predracun za popravku ljudi uredno platili iz uprave puteva ;) za reon gdje se desila nesreca, ali vjerujte mi kako god mozete tuziti ali cisto sumnjam da ce da oni ne plate jer zna se da su krivi sto ne odrzavaju puteve ;)
 
Član
FlamingO je napisao(la):
idosa je napisao(la):
Imal kakav zakon recimo ako sj*es auto radi neispravnosti kolovoza :icon_question: i da uz zapisnik od policije nesto mozes ucinit...

imas ;) za taj zakon dobro zanju ljudi koji odrzavaju ceste ;) govorim iz vlastitog iskustva, naime, prije 2 mjeseca idem putem i padne kamen na suvozacevo staklo i razbije, policiju zovnuo i oni napisali zapisnik otisao u servis oni mi dali predracun za popravku ljudi uredno platili iz uprave puteva ;) za reon gdje se desila nesreca, ali vjerujte mi kako god mozete tuziti ali cisto sumnjam da ce da oni ne plate jer zna se da su krivi sto ne odrzavaju puteve ;)


Ovo je dobro znat, ja sam jednom razbio felgu. Kisa padala a ja nisam poznavao put jos sam polako isao i naravno ispod bare se krila ne rupa nego JAMA :icon_mad: i poderem gumu i pukne mi felga. Nastavio na rezervoj da vozim :D
 
Legend
idosa je napisao(la):
Imal kakav zakon recimo ako sj*es auto radi neispravnosti kolovoza :icon_question: i da uz zapisnik od policije nesto mozes ucinit...

nedavno je fifth gear pravio analizu za london, ista stvar rentali su auto i namjerno trazili rupe po cesti i zvali sluzbu za ceste svaki put kad upadnu u istu.. i naplatili su gotovo 50% stete vrijednosti auta, samo za jedan dan :D

ja sam htio otvorit temu, pod nazivom "i ovo je BIH" i postavljati slike rupa , ostecenja na cesti, pa da pokrenemo kakvu akciju, da se to rijesi.. jer danas sutra ja/vi/mi cemo upast u istu i ostetiti auto, ili ugrozit nekog drugog..

FlamingO je napisao(la):
idosa je napisao(la):
Imal kakav zakon recimo ako sj*es auto radi neispravnosti kolovoza :icon_question: i da uz zapisnik od policije nesto mozes ucinit...

imas ;) za taj zakon dobro zanju ljudi koji odrzavaju ceste ;) govorim iz vlastitog iskustva, naime, prije 2 mjeseca idem putem i padne kamen na suvozacevo staklo i razbije, policiju zovnuo i oni napisali zapisnik otisao u servis oni mi dali predracun za popravku ljudi uredno platili iz uprave puteva ;) za reon gdje se desila nesreca, ali vjerujte mi kako god mozete tuziti ali cisto sumnjam da ce da oni ne plate jer zna se da su krivi sto ne odrzavaju puteve ;)

jel se to odnosi samo na kasko osiguranje ili *?
 
Član
.nOKe je napisao(la):
mogu oni analizirati koliko hoce..
kao prvo, vozilo se najlosijim cestama u regionu (kvalitet asfalta, sirina kolnika, SIGNALIZACIJA (stedi se na najvaznijoj stvari) !!!) i da ne nabrajam...

kao drugo, vozimo najlosija auta u regionu (da ne pricam na koji nacin se regaju neipravna auta, kako se prolaze tehnicki pregledi i slicno..)

kao trece, LJUDI NE ZNAJU VOZIT, svi su najbrzi, svima se zuri i svi najbolje voze, a svaki dan puna crna hronika u avazu..

treba krenut od ceste, da bar imamo za sta platit kad regamo auto, pa onda dopunsko obucavanje POLICAJACA (koji veze nemaju sa zivotom sta rade, samo znaju kazne pisati..) i onda naravno obucavanje i samih novih i starih vozaca pogotovo..

;););)

Potpiscina ko kuca na 6 spratova:D
 
Član
noke je gotovo sve rekao...
cak nema ni bijele linije na velikom dijelu puta...smanjena vidljivost i kisa i nemas nikakvu orijentaciju..
to su jefitne stvari ali eto kod nas nisu sposobni ni osnovne linije napraviti..
sve dok ne budemo imali uredjene ceste i skolovane i kulturne policajce biti ce nam tako..
to je temelj na kojem se sve zasniva...
tako mozes opravdano pisati kaznu..imati uredjen saobracaj i vozace koji su odgovorniji...
ja licno kad slucajno lupim na rupu iako sam maksimalno oprezan (ali sta ces kad na pola magistrale rupetina rek
rivena vodom ) i gotovo tocak odvalim j*o bi sve od do jos da me samo neki milicioner stane peglat oko folija npr...i naravno da sam tad iznerviran i manje koncentrisan na saobracaj kad moras i rupe izbjegavat na svakom magistralonom ili bilo kojem drugom putu..... a za to se kod nas nista ne moze naplatit a pola je put pola su rupe...a povremeno ce zbog toga otici i felge i ovjes i amortizeri i da ne nabrajam
 
Top