Ljetne gume (opcenito)

Ljetne gume (opcenito)

Član
ma to naseg druga drug ima druga ciji bratic ima tetka koji u njemackoj dobija majice i kackete od lika koji ih inace mazne iz fabrike guma kad u nocnoj smjeni cisti pogone....e taj sto donosi ukradene (inace reklamne) kackete je rek'o da se NEMERE u 2013-oj voziti guma iz 2013-te nego samo iz prosle godine.
inace tasj sto krade kackete i cisti pogone, kad dođe na odmor ovde kod nas, priča kako je šef pogona.
 
BHT Ovisnik
mora se moci, ja sam trazio bas novu ne skladistenu gumu,za svoje novce hocu da dobijem ono sto zelim, tako da sam cekao 15 dana iz Francuske gume i cak sam ih dobio na rate po veleprodajnoj cijeni sto sam se iznenadio od ASD UNITRIDE, u kojih majka inace vec 15 godina kupuje gume,a tek prosle godine sam vidio da su joj prodali 2-3 godine stare i ljetne sve 4 i zimske isto tako gume, i fino rekoh sad daj mi nove iz ove godine,ako ne moze naci cu gdje moze,i bas su izasli u susret
na prvih par kilometara FULDA SPORTCONTROL se pokazala jako fina,fino drzi cestu,staje... a za par dana cemo pricati dalje:icon_biggrin:
 
Super Moderator
Pitanje jedno ako se neko vise razumije. Fabricki propisan index nosivosti gume za moj auto je 91, da li je premalo 89? Hocu li imati puno problema?
 
Član
Moze li neko dati vise informacija oko kupovine guma u SLO ( Lasic, Furlan )


Interesuje me sta i kako ide ?
Jel se dobiju odmah cijene bez DDV-a ili se treba ici do granice pa ovjeriti papiri pa podize DDV ?
 
Član
Prvo trebas provjeriti tu gdje hoces kupiti gume da li vracaju porez, ako vracaju placas punu cijenu guma i oni popunjavaju formular za povrat poreza na tvoje ime. Sa tim papirom dolazis na SLO granicu i tamo u onoj njihovoj ''banci'' dobijas novac..;)
 
Član
dobre su im cijene skoro kad sam trazio gume sam ih kontaktirao i sve je to fino ... al sve to na kraju bar u mom slucaju izadje na isto.
Jest dostava besplatna, ali onda valja platit montazu balansiranje i to izadje na isto skoro eh jedino ako imas posla u brckom ... isplati se otici pa da ti oni montiraju
 
eh ovako imal ko da je se susreto s gumama (protektom) marke King Meiler da u par rijeci kaze nesto o njima ima ih na Pik-u pa reko da pitam valjal to sta ;)
 
Član
Ako koga zanima ima u zvorniku jeftinih guma, danas uzeo 2 fuldine 15 za golfa, neko snizenje 103 marke po komadu, plus montaza i balansiranje gratis.
 
Član
Cini mi se da imaju dosta dimenzija od 13 pa do 17, sad mozda nemaju sve dimenzije od svih marki, al zapalo mi je onako u prolazu za oko mišelin 225 45 17, cijene nije bilo na njoj. A na ovim mojim sto sam uzeo dot je 1113 i kad sam ga pito kaze da su sve ili kraj 12 ili pocetak 13 godine.
 
Član
dok mi je palo na pamet da dodam sta u ovu temu, ja ovo ljeto kupio Dayton d210 u ac.Margetic Brcko
Sto se tice Margetica pravo su usluzni, moram pohvalit, a sto se tice guma, moram i njih pohvalit heh, ja sam zadovoljan ponasanjem i na suhom i na kisi, kod mene su polozile, za tu cijenu 75km su super ;) :D
 
Član
ja se mislim izmedju barum bravuris 3
sava intensa hp
uniroyal rain sport 3
u pitanju je 225/45r17
 
Top