Lezajevi Golf

Lezajevi Golf

Kec

Član
Čito sam po forumu ali nisam bas uspio naci odgovarajuci odgovor.U pitanju je Golf 1.Kad ulazim u krivinu koja mota ulijevo pocnu da se jako cuju lezajevi u tockovima (bar pretpostavljam da su lezajevi)A u desnoj krivini se ne cuju.Napred sam ga odizo i zavrtim tockove ali ne mogu da odgonetnem posto mi osovina dira do lafete kad je odignut pa ne cujem od ovog zvuka.Pozadi sam vadio lezajeve i svaki izgleda dobar na oko,podmazo sam ih i vratio.Primijetio sam da pozadi tromble imaju lufta oko lezajeva,moze li zbog ovoga da se cuje jaka buka.Ako moze neko na osnovu ovoga ispisanog nesto zakljuciti.Hvala
 
Član
Ja bi sad 'sovo i internet i forume i sve..sta sve jos necete preko foruma "popravljat", Bgm hocete da izginete.

On topic: Cuje ti se zadnji desni lezaj, ne pitaj kako znam, internet je cudo ;)
 

Kec

Član
Ok,vidim u kom ce ovo smjeru otici.Promijenicu prednje lezajeve i pozadi tromble pa cemo vidjeti.Jbg.nemam ja mnogo iskustva kao neki,a ni para da placam majstore da mijenja sve komplet.Moze lock,nema potrebe za daljnim odgovorima.
 
Član
Ok,vidim u kom ce ovo smjeru otici.Promijenicu prednje lezajeve i pozadi tromble pa cemo vidjeti.Jbg.nemam ja mnogo iskustva kao neki,a ni para da placam majstore da mijenja sve komplet.Moze lock,nema potrebe za daljnim odgovorima.

Pa bas zato, ako vec hoces da ne bacas pare, odvezi majstoru i nek ti zamijeni lezaj koji je otisao, a ne tako da napamet zamijenis sve lezajeve i to nestrucno sto znaci da bi uskoro moglo biti opet posla.
 
  • Like
Reactions: Kec
Član
Ako nemaš para onda bolje batali vožnju, prodaj to auto negdje...sve je jeftinije od života. Pisao si ranije i za kočnice i za letvu volana...ne može iz ničega nešto, mora se uložiti koja marka da bude ispravno. Žao mi je, ali tako je. Majstori imaju iskustva i znaju kako prepoznati defektan ležaj....
 
  • Like
Reactions: Kec
Član
Ne valja ti prednji desni lezaj. Zadnji lezajevi se ne cuju u krivini, oni se cuju uvijek kada odu i pocnu da bruje, isao ravno ili u krivinu obi ce brujati, a prednji prvo pocnu da bruje u krivini. Ako se u lijevoj krivini cuje to znaci da je desni lezaj stradao jer u lijevoj krivini je sve opterecenje prebaceno na prednji desbi tocak, a u desnoj krivini je naravno na lijevom tocku.
 

Kec

Član
Ne valja ti prednji desni lezaj. Zadnji lezajevi se ne cuju u krivini, oni se cuju uvijek kada odu i pocnu da bruje, isao ravno ili u krivinu obi ce brujati, a prednji prvo pocnu da bruje u krivini. Ako se u lijevoj krivini cuje to znaci da je desni lezaj stradao jer u lijevoj krivini je sve opterecenje prebaceno na prednji desbi tocak, a u desnoj krivini je naravno na lijevom tocku.
E ovo je odgovor.Znaci sad znam sta je i kako je...Vec sam sa par drugara razvalio kompletno auto(svasta nesta otislo),haha.Ma da ja gonim za sve majstoru ne bi me nigdje bilo.Malo ga napravimo i udri,svak ga vozi.Znaci,sad je problem riješen !!! Hvala majstore
 
Ne valja ti prednji desni lezaj. Zadnji lezajevi se ne cuju u krivini, oni se cuju uvijek kada odu i pocnu da bruje, isao ravno ili u krivinu obi ce brujati, a prednji prvo pocnu da bruje u krivini. Ako se u lijevoj krivini cuje to znaci da je desni lezaj stradao jer u lijevoj krivini je sve opterecenje prebaceno na prednji desbi tocak, a u desnoj krivini je naravno na lijevom tocku.
Svaka čast, jedini koji ovdje ne pametuje, kaže ti kratko, jasno i razumljivo. Ko zna_zna. Svaka čast i na kulturi koju posjeduješ na ovom čudu od foruma !
 
Top