Lezaj kompresora klime

Lezaj kompresora klime

Član
Otisao navedeni lezaj, zamjena je oko 110km. Interesuje me da li je to nesto sto treba hitno da se zamjeni i postoje li sanse da nesto drugo ode zbog tog lezaja.
Cuje se kao neko zujanje, majstor kaze da je otisao taj lezaj, nisam primjetio da klima radi drugacije itd. uglavnom ako popravka moze da se odgdoti na 1-2 mjeseca dobro bi bilo...
 
Poslednja izmena:
Član

Evo kako se to čulo kod mene na A4,par mjeseci se ovako vozilo i na kraju riješili,sve radilo ok.
 
Član
Ja sam mjenjao na svom , ali je hučalo više od pola godine , tako da nije urgentno , ali je poželjno što prije , jer sam kod sebe primjetio da je od temperature uslijed trenja počelo topiti zavojnicu.
Sam ležaj košta 15KM ali smo se ja i kolega (automehaničar) jebavali sa tim 6 sati , jer po pravilu ništa se neda skinuti jednostavno , tako da tih 110KM i nije neka cifra koliki sex može biti sa tim.
 
Član
Bolje nemoj vozati auto nego vozati sa takvim lezajem.Ako sprzi remen i otkine ga moze napraviti puno vecu havariju od tih 110 km.Lezaj ti je oko 30ak km a ruke su za taj posao nekih 50 do 60 km.
 
Top