Lexus LFA vs Nissan GT-R

Lexus LFA vs Nissan GT-R

MTR

Član
<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/A5R-oi91bd4&hl=en_US&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/A5R-oi91bd4&hl=en_US&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
Član
Koliki je ovaj GT-R, cak i pored LFA izgleda ko tenk :icon_biggrin: Brz je LFA, no u vecini trka bi pobjedio GT-R, bar onih na cesti. Sto se tice brzine na pravcu, tu je novi Porsche 911 Turbo PDK nedodirljiv, sa 3,1 - 3,4 do stotke i 11,1 na 402 metra :cool: LFA ima strasan zvuk, pravi derivat trkace tehnologije :123:
 
Član
Veće razočaranje u životu nisam vidio, a da košta 400000Dolara. iznimno smiješno vozilo. GTR Stage 1 bilo koje tuning kuće ga pojede za doručak, da ne pričam o Switzer-u P800.

LFA ima zvuk, iznimno poseban, sve ostalo.... ma dajjj..
 
Član
Meni je ovaj LFA kao novi IPod imam osjecaj da tako dobro "lezi u ruci" i zvuuk!
Ali ovako mala razlika za toliko novca a + everyday car imati onda definitivno GTR
 
VR6Boki je napisao(la):
Sto se tice brzine na pravcu, tu je novi Porsche 911 Turbo PDK nedodirljiv, sa 3,1 - 3,4 do stotke i 11,1 na 402 metra :cool:

... i ne samo po pravcu, na 99% posto testova na trkaćim stazama razlika između njega i GTR-a je od 2-5 desetinki sekunde, to je ustvari ista brzina... :icon_biggrin:

Što se tiče Lexusa i GTR-a, zna se da su vrhunac tehnologije i performansi, ali to su proizvodi po uzoru na playstation... :icon_rolleyes:
...evo... ne mora biti Porsche u pitanju, da imam toliko para da mogu birati uvijek bi uzeo Aston Martin ili Maserati, neka su sporiji na stazi...
Ovi japanski bolidi nemaju duše, i ružni su bože sačuvaj, džaba im sve najbolje preformanse.
 

MTR

Član
ocit dokaz da sve sto je skupo ne mora biti i najbolje , svaka cast za tehniku i tehnologije u LF-A , al 300.000 vise ne znaci i brze
 
Član
Sto je LFA izgubio na pocetku zbog pogona kasnije je nadoknadio,cijenu opravdava zato sto se vodi kao supersportsko auto al eto,jedva dobi GT-ra,inace grdno je dizajniran.. nicim me nije privukao osim f1 zvukom:D GT-R moj favorit,odavno vec....
 
Član
Nissan GT-R najbolji supersportski auto na svijetu ,jer uspio je objediniti sve najbolje od automobilske tehnike (twin turbo ,4 WD ,dual clutch , Brembo , Bilstein...) u svakodnevnu upotrbljivost (GT karoserija sa 2+2 sjedišta ,upotrebljiv prtljažnik ) po svim mogućim uslovima (suho , mokro , snijeg ,grad , Nordschleife...) i to sve po fer cijeni.
Najbliži njemu je Porsche 911 Turbo , da nudi otprilike sve to , ali mu je cijena paprena .
A ostalo je sve samo prodavanje imena i neke eksluzive po masnoj cijeni , i uz to neupotrebljivo u svakodnevnom saobraćaju ( Superleggere , Scuderie...)
 
djordjep je napisao(la):
Nissan GT-R najbolji supersportski auto na svijetu ,jer uspio je objediniti sve najbolje od automobilske tehnike (twin turbo ,4 WD ,dual clutch , Brembo , Bilstein...) u svakodnevnu upotrbljivost (GT karoserija sa 2+2 sjedišta ,upotrebljiv prtljažnik ) po svim mogućim uslovima (suho , mokro , snijeg ,grad , Nordschleife...) i to sve po fer cijeni.
Najbliži njemu je Porsche 911 Turbo , da nudi otprilike sve to , ali mu je cijena paprena .
A ostalo je sve samo prodavanje imena i neke eksluzive po masnoj cijeni , i uz to neupotrebljivo u svakodnevnom saobraćaju ( Superleggere , Scuderie...)

Odlicno,veliki potpis care ;)

Sto se tice testa samog,402 mi nikad nije bio neko mjerilo auta,mogu zivot dat da ga monstrum GTR dere na ama bas svakoj stazi ili cesti.

Sto se tice GTR i novog Turba,bio je skoro u EVO-u test GTR vs Turbo vs R8 V10. Audi odma ispo iz konkurencije,navodno je njima puno bolji v8 model,ne brzi,nego bolji,bolje "balansiran",veci uzitak za vozit itd. Uglavnom da skratim,GTR opet pobijedio ne kao najbrze auto (mozda i to ne znam,nije to bio cilj testa) ,ali kao najbolji allrounder medju svim trenutnim autima,upravo ovo sto Djordjep rece,cesta,staza,suho,mokro i kao slag cijena.
 
Član
ako uzmemo top gear-ovu racunicu od -4 sekunde zbog mokre staze, dobivamo nesto brzi lexus... nissan isplativiji, ali lexus zvuci savrseno :D

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PXo-YSDX1uk&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PXo-YSDX1uk&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/NScF4J1dD9k&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/NScF4J1dD9k&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
djordjep je napisao(la):
Nissan GT-R najbolji supersportski auto na svijetu ,jer uspio je objediniti sve najbolje od automobilske tehnike (twin turbo ,4 WD ,dual clutch , Brembo , Bilstein...) u svakodnevnu upotrbljivost (GT karoserija sa 2+2 sjedišta ,upotrebljiv prtljažnik ) po svim mogućim uslovima (suho , mokro , snijeg ,grad , Nordschleife...) i to sve po fer cijeni.
Najbliži njemu je Porsche 911 Turbo , da nudi otprilike sve to , ali mu je cijena paprena .
A ostalo je sve samo prodavanje imena i neke eksluzive po masnoj cijeni , i uz to neupotrebljivo u svakodnevnom saobraćaju ( Superleggere , Scuderie...)

Nabij jos koji post da ti dam +.
Slazem se u potpunosti.;)
 
I ja se slažem sa ovom tvrdnjom,osim da je GTR najnajbolji :icon_smile:
Ali, nikad mi neće biti jasno zašto je GTR V-spec 75% skuplji od standardnog modela, ista snaga, nešto bolje kočnice, 50kg manja masa i nema launch control koji je kidao mjenjač u prvim primjercima. To su razlike koje ne opravdavaju toliku razliku u cijeni. Nisam vozio ni jednog ni drugog ali sam uvjeren da nema šanse da je 75% bolji od standardne verzije.
Ako se vec govori o ekstremnim testovima na stazi, uopće nije brži, čak je i sporiji.
Ajmo, neka znalci objasne....
 
Član
Porschefan je napisao(la):
I ja se slažem sa ovom tvrdnjom,osim da je GTR najnajbolji :icon_smile:
Ali, nikad mi neće biti jasno zašto je GTR V-spec 75% skuplji od standardnog modela, ista snaga, nešto bolje kočnice, 50kg manja masa i nema launch control koji je kidao mjenjač u prvim primjercima. To su razlike koje ne opravdavaju toliku razliku u cijeni. Nisam vozio ni jednog ni drugog ali sam uvjeren da nema šanse da je 75% bolji od standardne verzije.
Ako se vec govori o ekstremnim testovima na stazi, uopće nije brži, čak je i sporiji.
Ajmo, neka znalci objasne....

navodno da je skuplji jer nissan sa cijenom standardnog ne pokriva troškove proizvodnje, to jest prodaju ga ispod cijene, tako da dobivamo 75% skuplji v-spec koji sa svojom cijenom amortizira troskove...

kad smo kod toga, ovih 400 000$ za LFA također ne pokrivaju cijenu proizvodnje :icon_eek:
 
Hvala kolega TOON, to sam i sam mislio ;), želio sam samo vidjeti ima još netko tko tako isto misli.
Sva ta trakavica oko cijene GTR-a polako izlazi na vidjelo, eto, najbolji dokaz je cijena V-speca.
Da je tako jeftino razvit ekstremni sportski automobil pa ne bi ni ferrari bio 200000€ nego 80000.
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Hvala kolega TOON, to sam i sam mislio ;), želio sam samo vidjeti ima još netko tko tako isto misli.
Sva ta trakavica oko cijene GTR-a polako izlazi na vidjelo, eto, najbolji dokaz je cijena V-speca.
Da je tako jeftino razvit ekstremni sportski automobil pa ne bi ni ferrari bio 200000€ nego 80000.

Iskreno, gledajuci ostale, Ferrari je TATA za sve super sportiste i uvijek ce to biti. Neka prica ko sta hoce, ali ipak je on i dalje ekskluziva i ne moze ga imati svako, dok Porsche, Nissan, Corvette,... To mozes kupiti kad pozelis. Ferrari treba da bude od 300.000 Evra najjeftiniji pa na dalje i opet ne bi mogao docekati svoj primjerak. Skidam ja kapu svima, ima i brzih i skupljih, ali Ferrari je FERRARI!!!;)
 
Top