led pozicije pitanje

led pozicije pitanje

kontao sam kupiti led pozicije koje se nude po piku sa puno onih malih diodica i koristiti poziciju preko dana umjesto kratkih farova jer su providna stakla i mislim da bi to moglo proci, jel ko to probavao radit, zeza li policija...?
i da pitam kako se ponasaju te diodice, pregaraju li, zagrijavaju kuciste fara kad su dugo upaljena i slicno.
 
Član
Javi se članu nenad_ on ih prodaje, što se tiče toga dobre su i imaju dug vijek trajanja;) a za policiju i to ne znam da li ćeš uspjeti da te ne zajebavaju, jer neće ti ta pozicija nešto vele sijati da bi ličilo na kratko svjetlo. LED je hladno svjetlo, i ne grije se kao uobičajena sijalioca.
 
Član
Dobre su, dugotrajne su i mnogo ljepse od obicnih. A mislim da ti to bas nece ici, nemaju one dovoljno snage da sijaju umjesto kratkih svjetala.
 
BHT Ovisnik
ja ih imam,mislim ih skinuti jer mi ne ide bas bijelo led sa obicnom halogenom sijalicom,al inace dok se ne smrači vozim s pozicijom,ubodne su u mene,na suncu se vidi samo bijela točka gdje svijetli,al cim nema vele sunca da bas udara i sl. fino obasijava far,mene osobno policija do sada nije zaustavila,kratka palim samo kada bas svijetla trebaju da se vidi cesta
 

7OZ

Član
također imam bijele led pozicije, vec godinu i pol nikakvih problema sa njima,jako su dobre,a nezagrijavaju se nikako, za sad sa policijom nisam imao problema,ali moras imati upaljena kratka svjetla, inace ce biti kazna :D
 
Član
7OZ je napisao(la):
također imam bijele led pozicije, vec godinu i pol nikakvih problema sa njima,jako su dobre,a nezagrijavaju se nikako, za sad sa policijom nisam imao problema,ali moras imati upaljena kratka svjetla, inace ce biti kazna :D

Da se nadovezem na temu, sta je sa halogenkama ali sa puno smd dioda po sebi? Da li one mogu sluziti po danu:icon_question:
 
Član
ja sam ubacio umjesto dugog svjetla onu h1 smd koju sam kupio od Lige, nisam siguran koliko dioda imaju ali nije ni bitno, sasvim je dovoljno
ja vozim s njima danju, ne palim kratka uopce, nikad problema nisam imao, nije da me nisu zaustavljali, jesu ali uvijek ili rutinska kontrola ili nesto slicno, zbog svjetala nikad

evo kako to kod mene izgleda,uzivo je jos puno bolje i ljepse



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Aha ;) lijepo izgleda svaka cast! Imam i ja u glavi neke kombinacije pa cemo skontati nesto :cool: Hvalaa :icon_smile:
 
ja sam sebi sad narucio sijalice za poziciju sa 38 SMD dioda ,xenone sa ebay za kratka,a za duga i maglenke i zadnju tablicu obicne sijalice ali koje sijaju bijelom bojom....
sve me to kosta oko 60 KM...narucio sa ebay pa cekam da stigne i da postavim...bice i slike uskoro :D
na piku dvije dobre sijalice za tablicu kostaju 20 KM
tako da preporucujem svima da naruce sami sebi...nije nista tesko... a 99% stvari na piku je sa ebay :)
 
Član
Meni su ok bile sa 5 dioda, ali cu danas uzeti od 20 ili 38, jer je u 5mm razlika u duzini i izaci ce me max 8KM za 38, pa vi skontajte koliko bi to na piku bilo, jedno 15KM komad..
 
Top