Lambda sonda ???

Lambda sonda ???

Član
Poz svima
Opet ja sa pitanjima :) Evo u cemu je problem. U pitanju je Seat Ibiza 1.4MPI 2001 godina 44kW
Kada upalim auto obrtaji mi variraju i dosta su niski, krecu se izmedju 750 i 850 s tim da nekada kada krecem znaju pasti i nesto ispod 700.
U voznji preko 1500 obrtaja je sve OK, mada kada recimo u leru ili prvoj brzini dajem gas (kreecm), auto lagano trokira i onda ''procepi'' i cuje se malo jaci zvuk iz auspuha, nebih rekao da je pucanje, ali je tako nesta.

E sada prvo na sta sam pomislio je lambda sonda jer mi je prije 7 dana na dijagnostici pokazao gresku na katalizatoru (katalizator je skoro nov). Recimo da bi prvo pokusao sondu da zamijenim pa tek onda da idem dalje, koliko sam vidio crijeva su OK, svjecice takodje.
Sumnjam jos na ubrizgivace goriva jer znamo kakvo je gorivo kod nas

E sada volio bih da cujem Vase misljenje, da li da mijenjam sondu odmah ili da pokusam nesto drugo, koju sondu da uzmem, cini mi se da su originalne preskupe. Da li pasu sonde sa nekog drugog auta npr. golf 3 jer mislim da to mogu onda lahko naci na otpadu,....

Svi komentari, prijedlozi i sl. su dobrodosli....
 
Ne preostaje ti nista drugo nego na dijagnostiku.Jednostavno i brzo.Lambda sonda nemora biti defekt.Moze biti LMM,senzor na radilici ili senzor na bregastij osovíni.
 
Član
Zvonimir Nedic je napisao(la):
Ne preostaje ti nista drugo nego na dijagnostiku.Jednostavno i brzo.Lambda sonda nemora biti defekt.Moze biti LMM,senzor na radilici ili senzor na bregastij osovíni.

Svakako idem na dijagnostiku cim malo vremena uhvatim, nego sta je to LMM ???
 
Član
Orginalne sonde su dosta skupe,zamijenske najčešće budu još gore nego ta koju si skinuo.Naj bolje ti je naći neku polovnu,staviti je na auto i probati..Koliko znam dosta sondi je isto i pašu s druge marke ili vrste auta;)
 
Član
Kemo46 je napisao(la):
Zvonimir Nedic je napisao(la):
Ne preostaje ti nista drugo nego na dijagnostiku.Jednostavno i brzo.Lambda sonda nemora biti defekt.Moze biti LMM,senzor na radilici ili senzor na bregastij osovíni.

Svakako idem na dijagnostiku cim malo vremena uhvatim, nego sta je to LMM ???

LMM mislim da u prevodu znaci mjerac mase zraka ( luft massen messer);)
 
Član
Zbog senzora na radilici autu nece varirati obrtaji nego auto nece nikako da upali... senzor na radilici ako je ispravan auto pali ako je neispravan nema iskre i nece upaliti i to ti je to. Zbog protokomijera je moguce da to radi. Zbog lambda sonde isto tako je moguce da to radi. Zbog zaprljane klapne gasa isto tako je moguce da to radi i isto tako je moguce da to radi kad ode klapna gasa, a mozda je samo treba resetovati preko diagnostike. Zbog losih svijecica ili losih kablova. JA mislim da ce ga glava zaboliti ako se jos pocne nabrajati :icon_smile:
 
Član
po meni prvo ocistiti klapnu i izvrsiti osnovno podesavanje jer je to naj jeftinije a naj cesce to bude
 
Top