Lada Niva JTD

Lada Niva JTD

Član
Naiđoh na jednom forumu na zanimljiv projekat, pa da ubacim i ovde slike. Neki lovac iz Novog Sada je ubacio 1.9 8v jtd i cipovao na 160ks.





Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Aj fore kako ga je popreko stavijo bas zanimljivo vidjeti mislim da lada leti remenje mu kod hladnjaka.;)
 
Član
Proslo ljeto bio sam kod jednog autoservisera koji je ubacivao u Nivu motor 1.6D od Golf 2 taksisti, koga sam od servisa povezao do Gorazda.
Posle par mjeseci u februaru, ponovo sretnem tog lika-taxista, kod istog servisera, rade nivu, u velikom belaju su...Kaze, ledi nafta ko luda, skontaju da su crijeva od rezervoara do motora, predvidjena za benzinca ;) i po patosu Nive, cim je krenula veca hladnoca, nafta ne moze da se odrzi, cak i u voznji ledi :icon_eek:.
Ruska je to masina, ne treba se igrat sa njom.
 
Član
Napokon i jedna lada da ima adekvatnu masinu :D

A valjda se daju i te cijevi nekako izolirati da ne mrznu
 
Član
ma lahko je to za cijeli, puknes nove po centralnom dijelu enterijera,zavučeš pod tepih i miran zivot ..

ima li kakav video kako lada čupa s tim JTD motorom :D




lemi2903 je napisao(la):
Proslo ljeto bio sam kod jednog autoservisera koji je ubacivao u Nivu motor 1.6D od Golf 2 taksisti, koga sam od servisa povezao do Gorazda.
Posle par mjeseci u februaru, ponovo sretnem tog lika-taxista, kod istog servisera, rade nivu, u velikom belaju su...Kaze, ledi nafta ko luda, skontaju da su crijeva od rezervoara do motora, predvidjena za benzinca ;) i po patosu Nive, cim je krenula veca hladnoca, nafta ne moze da se odrzi, cak i u voznji ledi :icon_eek:.
Ruska je to masina, ne treba se igrat sa njom.

a skoro sam na pijaci vidio nivu dizel. 1.9 obični motor original.
tako da vjerovatno na šasiji postoji još neko mjesto za dovod goriva ;)
 
Član
BART je napisao(la):
zar ima niva dizel?:icon_question:

ima 100% , ja licno gledao , i mene je zanimalo jel ubacen motor,al kad sam vidio na satu zutu lampicu od grijača onda sam se uvjerio ;)

ne mogu da se sad tacno sjetim, al mislim da je 49 KW pisalo u saobraćajnoj ;)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
BART je napisao(la):
zar ima niva dizel?:icon_question:

Čitaš li ti uopšte temu ili onako lupaš postove? :icon_mad:

procito sam citavu temu,
vidim prvo da je neko ubacio od fiata motor ,pa sad ovaj pise da je neko ubacio i od dvice dizela,

pa onda ovaj treci pise da je vidio orginal dizel u nivi,

e vidis ja dosad nikad nisam ni cuo ni vidio da ima dizel u nivi, i sta je sad moje pitanje
tebi nejasno i glupo, ? ako imas neki problema ,rijesi to sam sasobom
 
Član
Svojevremeno su experimentisali sa nekim dizel motorom rađenim na bazi nekog mercedesovog ali su odustali zbog nekog problema sa mjenjačem i redukcijama.
 
Član
Nije Mercedesov nego dizel od Pežoa, ali se nije pokazao kao najsretniji za Nivu...to je fabrička ugradnja bila, a ima ih masa sa vw 1.6d i td, ford 1.6d, fiat 1.9 td, a evo i jtd...
 
u Nivi je bio dizel motor od Pezoa, imo je od starog neki rodjak Nivu dizela, kupio novu sa tim motorom-1.9TD sa 55kw mislim:icon_question:
 
Top