Kvar

Kvar

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pomagajte Golf 4 TDI 66kw u prvoj i drugoj brzini kad dođe na 2000 obrtaja nešto kao struže,promjeni zvuk u ostalima ništa normalno.Jedan majstor mi reče da je mjenjač zreo za mjenjati ali pošto nisam siguran u njegovo znanje molim vas za savjet ako je neko imao sličnih problema.PS ovo se nekad čuje nekad ne.
hvala
 
Član
Ne mora znaciti da je odmah mjenjac,posto su logicno prva i druga najjace brzine,a tada se motor najvise pomjera moguce da ti je izduvna grana nosac neki lim ili slicno struze...
 
Član
Imam osjećaj kao da mi ispod nogu željezo od željezo struze,kao da nesto melje.I to se čuje kad dođe na 2000 obrtaja u 1 ili2 i ne svaki put.
 

MTR

Član
vozi ti to u servis,nit smo ga culi, nit vidjeli , mozemo mi naklapat koliko hoces ,;)
 
Član
MTR je napisao(la):
vozi ti to u servis,nit smo ga culi, nit vidjeli , mozemo mi naklapat koliko hoces ,;)

To mi ne gine ali čisto informativno ako je neko imao nešto slično i da znam koliko će mi to para iz džepa izbit:icon_sad:
 
Član
procitaj moj post u garazi, Italijanska auta. Dosta slicni simptomi, pogledaj sta sam sve radio na mjenjacu i novi set kvacila stavio.

Ako ti bude ko meni..hmmm lezaj ti otiso na glavnoj osovini u mjenjacu, semering na poluosovini. Pogledaj dal pusta ulje, moj je bio skoro pa bez ulja itd...

Dosta su nam slicni simptomi. Naruci se kod majstora nek vidi sta je bilo. Ja sam htio da zamjenim set kvacila i kasnije vidim dosta drugih kvarova koje sam morao odmah otklonit vezano za mjenjac. Jer i meni je strugalo u prve dvije brzine.

Znaci.. majstor.. a ako te zanima sta je,idi na moj post ima sve detaljno napisano u garazi :)
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
procitaj moj post u garazi, Italijanska auta. Dosta slicni simptomi, pogledaj sta sam sve radio na mjenjacu i novi set kvacila stavio.

Ako ti bude ko meni..hmmm lezaj ti otiso na glavnoj osovini u mjenjacu, semering na poluosovini. Pogledaj dal pusta ulje, moj je bio skoro pa bez ulja itd...

Dosta su nam slicni simptomi. Naruci se kod majstora nek vidi sta je bilo. Ja sam htio da zamjenim set kvacila i kasnije vidim dosta drugih kvarova koje sam morao odmah otklonit vezano za mjenjac. Jer i meni je strugalo u prve dvije brzine.

Znaci.. majstor.. a ako te zanima sta je,idi na moj post ima sve detaljno napisano u garazi :)

Joj drug nadam se da nije baš toliko:icon_sad:
Koliko tebe izadje poravka ovog?
 
Član
dukat je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
procitaj moj post u garazi, Italijanska auta. Dosta slicni simptomi, pogledaj sta sam sve radio na mjenjacu i novi set kvacila stavio.

Ako ti bude ko meni..hmmm lezaj ti otiso na glavnoj osovini u mjenjacu, semering na poluosovini. Pogledaj dal pusta ulje, moj je bio skoro pa bez ulja itd...

Dosta su nam slicni simptomi. Naruci se kod majstora nek vidi sta je bilo. Ja sam htio da zamjenim set kvacila i kasnije vidim dosta drugih kvarova koje sam morao odmah otklonit vezano za mjenjac. Jer i meni je strugalo u prve dvije brzine.

Znaci.. majstor.. a ako te zanima sta je,idi na moj post ima sve detaljno napisano u garazi :)

Joj drug nadam se da nije baš toliko:icon_sad:
Koliko tebe izadje poravka ovog?

Sve skupa 400 KM, jos sam dao tu 15KM majstoru na kavu jer je fkt odradio posao super. E sad tvoj set kvacila je sigurno skuplji i mjenjac komplokovaniji od mog, moguce ako je isto kao kod mene da ce cjena bit veca naravno.:icon_sad::icon_sad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top