Kupovina - VW Golf 4 1.9 TDI vs. Opel Zafira 2.0 ili 2.2 DTI

Kupovina - VW Golf 4 1.9 TDI vs. Opel Zafira 2.0 ili 2.2 DTI

Član
Uhhhhh, shvati me, Liga, morao sam, inače ne bih.:(

a bolan jaro ako ti Golf toliko ne valja ne moras ga toliko "pljuvat". sto je onda vec zadnjih 20 godina medju top pet najprodavanijih auta u svijetu, zato sto je krs? bogati ne seri.
sto se ovoga tice izmedju Golfa i Zafire ja sam neutralan, realno govoreci Golf je provjereno auto, dok Zafira, za nju ne znam, zato i pitam za misljenja, a ako ce vas vecina pljuvati po Golfu onda moze lock tema, svi pljuju po tome autu, a na kraju ga opet svi kupe.
 
Član
nemoj tako druze ne kupe ga svi. Prvi ja ga ne kupujem iz razloga sto mi je vise preko glave Balkanizacije samo golf pa golf. Samo cu reci pogledajte imanja majstora VW. Ali mi ne bi bili mi kad ne bi racunali kako cemo prvo da prodamo prije vec sto kupimo. Provvozao sam mnogih auta i o dosta auta mogu da napisem kakva su. samo cu reci da poredjenje golf i zafira nisu ni blizu jer u smislu koncepcijski nisu ista vozila i odmah ne mozes da ih svrstas u isti opis.
 
Član
Onaj focus je za cetvorku pojam auta, ali za peticu se ne bih slozio da je bolji. Ali definitivno je bolji odnos ulozeno-dobijeno kad se uzme u obzir cena petice karavana.
 
Član
Pa u biti, kao što je već netko rekao, ja nebih uopće gledao razliku između ova dva auta. Gledaj obadva, a kupi ono koje nađeš u boljem stanju. Marka ti je nebitna, bar je to moje neko skromno razmišljanje... Ako autu znaš povijest, to meni bar mnogo govori, pa makar bio i Ford, Fiat ili neko peti deseti
 
Član
a bolan jaro ako ti Golf toliko ne valja ne moras ga toliko "pljuvat". sto je onda vec zadnjih 20 godina medju top pet najprodavanijih auta u svijetu, zato sto je krs? bogati ne seri.
sto se ovoga tice izmedju Golfa i Zafire ja sam neutralan, realno govoreci Golf je provjereno auto, dok Zafira, za nju ne znam, zato i pitam za misljenja, a ako ce vas vecina pljuvati po Golfu onda moze lock tema, svi pljuju po tome autu, a na kraju ga opet svi kupe.
Eto nek' ti sve znaš, koji k... onda i pitaš kad i sam znaš kao i svi da je Gnojf najbolji. Uzmi Gnojfa i Bog da te vidi.
I ne sjećam se da sam ti rekao da ne sereš, i to da znaš.
 
Ovaj naš mentalitet i razmišljenje o autima je zacementirano za vijeke vjekova. Golf će uvijek biti Golf a svi ostali su: "...niđe veze, mogo si kupit Golfa za te pare...". Zanimljiva stvar je da se jedino u BiH može kupiti golf 4 dizlo za 6000 maraka star 11 godina sa SAMO 159 000 km na "cajgeru", i svaki do jednog prešao istu kilometražu. ni jedan preko 169 000 km. :D
 
Član
Eto nek' ti sve znaš, koji k... onda i pitaš kad i sam znaš kao i svi da je Gnojf najbolji. Uzmi Gnojfa i Bog da te vidi.
I ne sjećam se da sam ti rekao da ne sereš, i to da znaš.

ako nemas namjeru normalan odgovor dati kao ostali bez bezobrazluka, nemoj radije nikakav, a koliko vidim ti si expert za auta i imao si najmanje 4-5 Golfova pa mozes zakljucit da su krsevi, sve sto trazim jeste odgovor na pitanje, Zafira ili Golf, koje je bolje auto za te pare, znam da su to dva razlicita auta, makar da cujem vasa iskustva sa ta dva auta pa ce stari zakljucit sta mu bolje odgovara.

hvala unaprijed na odgovorima.
 
Član
Imao sam jednog golfa u dosta raznolikoj gami auta, nije bio krs daleko od toga, a bio je star preko 15 godina, ali ti opet mogu reci zafira i golf nisu klasa da bi se poredili, cetvorku bih pre kupio ako sam mladji, a zafiru ako sam stariji, a ni jedno ni drugo ako sam pametan.
 
Član
ako nemas namjeru normalan odgovor dati kao ostali bez bezobrazluka, nemoj radije nikakav, a koliko vidim ti si expert za auta i imao si najmanje 4-5 Golfova pa mozes zakljucit da su krsevi, sve sto trazim jeste odgovor na pitanje, Zafira ili Golf, koje je bolje auto za te pare, znam da su to dva razlicita auta, makar da cujem vasa iskustva sa ta dva auta pa ce stari zakljucit sta mu bolje odgovara.

hvala unaprijed na odgovorima.
Nisam ih imao niti ću, dovoljno mi je što sam ih rastavio i sastavio više nego što su neki vidjeli.
 
Član
Zar ti fakat misliš da ćeš manje izgubit na golfu nego na bilo kom drugom autu? Ako se time vodiš, kupi keca, oni su sad oldtajmeri, svaki drugi na piku svrstan pod oldtajmera a jedino šasija originalna... ja vozim opela i u 4 godine sam imao manje kvarova nego neki golf u godinu dana.. ŠTO? Zato što je auto servisirano.. i tu ti je i odgovor
A ćale nek kupi golfa sa "full fullova" i 160k na satu i nek uživa... bar mjesec-dva
 
Član
Evo iskustvo sa Zafirom iz prve ruke.
Kupljena prije godinu dana sa cca 170.000 km, od tada presla 40.000 km, ulje i filteri mijenjani na 10.000 km po fabrickim specifikacijama.
Zamjenjen senzor vanjske temperature (20 KM), jednom se otkacilo malo vakum crijevo sa turbine i racunar je bacao auto u safe mode (maksimum 2500 rpm), kvar otklonjen za 5 KM (na kafu majstoru, nije htio nista naplatiti) i promjenjeni grijaci (100 KM).
Jednom je ostao bez goriva i povukao zrak, rezultat tri sata pumpanja, majstor i dva pomocnika, 40 KM. Od tada se ni blizu ne ostavlja bez goriva.
Unutrasnjost solidna, jako dobro fabricko ozvucenje, dva dodatna sjedista koja se uklapaju u pod, po potrebi mogu sjesti dvije osobe do 180 cm ali ne na duze relacije.
Zadnja klupa je dovoljna za tri osobe 190/90. Motor jako dobro vuce, pogotovo zna fino povuci iz niskih obrtaja. Mozda je malo osjetljiva na rupe kada je prazna, vozi se na alu 16". Potrosnja od 6-8.5 l, zavisno kako se vozi te o upotrebi klime.

Mana za modele 2002.-2004. je pumpa visokog pritiska, zamjena elektronike na pumpi je 300-400 KM mislim, pumpa sama se ne moze reparirati a polovna je oko 1000 KM. Kada je rijec o starijim godistima kod njih se vec da reparirati.

Sto se tice Opela i njihovih dizela preporuke za Aida u Zenici. Meni je rekao da provjerim kilometrazu i ako je tacna da se ne brinem, bas zbog te bos pumpe.
Kazu da zna otkazati bez ikakvih prethodnih "najava".
Onako, porodicno je vozilo, po meni puno bolja od Golfa 4 jer sam imao priliku voziti istog a i voziti se nazad u njemu...
Zafira je 2003. godina, 2.0 DTi, 74 kw, elegance oprema, auto placeno 7400 KM. Do sada je opravdala ukazano povjerenje i nadam se da ce i ubuduce sluziti kao do sada.
 
Poslednja izmena:
Član
e ljudi danas stari naletio na jednog meganea, 2004 god. karavan, 1.9 dCi 120 KS, cijena 7500 sve placeno do registracije. ne gledajuci toliko na cijenu, jer bi se mogla spustiti par stoja, valjaju li ta auta ista, znam za lagune da nisu nesto, je li barem megane bolji ista, prednosti, mane.... svakakav savjet je dobrodosao.

gledajuci auto, kada se uporedi sa golfom, za isti novac se megane moze naci mladji 2-3 godine, u boljem stanju i sa mnostvo vise opreme od golfa, tako da ja bi iskreno volio da on radije kupi meganea nego golfa, jer bar meni je dosta ljepsi i udobniji je dosta od golfa e sad sto se tice odrzavanja to ne znam pa zato vas i pitam?
 
Top