Kupovina vozila =)

Kupovina vozila =)

Član
E posto sam imao udes sa automobilo pa sada uz neki dogovor ocu ostaje bora i popravka a ja bi da kupim neko auto naravno odlucio sam se za svabu golf 5 ili audi a3 2004+ u glavnom bio bi to 2,0 TDI sa 170KS i ako bi mogao naci da je uparen sa DGS ako ne boze moj... da li je neko imao takvo vozilo posto su motori bukvalno isti pa sta gledati sta im je mana, Znam da su osjetljivi na gorivo i to ali opet volio bi da me neko uputi ko je vec imao ovaj tip motora.. U naprijed hvala!!!! :cool::cool::cool::cool:
 
Član
Moram te ispraviti:D ,unaprijed se pise zajedno i nije DGS nego DSG,ali to je vjerovatno greska napravljena brzinom kucanja,izvini za off,nadam se da se ne ljutis ;)

A sto se tice teme,ja bi prije trazio audija 2.0 nego peticu zato sto ih ima na svakom koraku i prava su rijetkost sa DSG mjenjacem,po meni je audi atraktivniji pogotovo verzija sa troja vrata :icon_smile:
 
Član
emsho21 je napisao(la):
A sto se tice teme,ja bi prije trazio audija 2.0 nego peticu zato sto ih ima na svakom koraku i prava su rijetkost sa DSG mjenjacem,po meni je audi atraktivniji pogotovo verzija sa troja vrata :icon_smile:

Sa ovim se slažem, mada ni sportback ne izgleda loše. Iskreno, u Golfu su mi zamjerka velika oni rukohvati (ima tema u DIY kako sam riješio problem), a u Audiju veliki nedostatak prostora za vozača, jako skučeno sam se osjećao vozajući A3 sportback, 2007. ili 2008. godište, ne znam tačno. Što se tiče motora, vjerujem da je dosta jak i da uz čip ide nenormalno dobro, ali ja ne gotivim taj dizel nikako pa me i ne interesuje.
 
Član
Sretno u trazenju sa time motorom jer vidim po piku sve 140ks;)
http://www.pik.ba/artikal/1991132/audi-a3-2-0-tdi/
http://www.pik.ba/artikal/2200106/golf-5-2-0-tdi/
http://www.pik.ba/artikal/2463973/volkswagen-golf-5-2-0-tdi/
 
Član
1. Koliki ti je budzet...?
2. U BiH tesko da nadjes OEM 170PS motor

ne valja ti DSG iz te generacije...
Bolje idi na šalt ;)

i razlika u cijeni izmedju A3 od 170PS i Golfa GT je pofina... ;)
ovo da je motor od 170PS samo cipovana verzija ovog od 170, to je daleko daleko od razumnog

preporucujem ti da pogledas i leona FR
 
Član
gaga je napisao(la):
1. Koliki ti je budzet...?
2. U BiH tesko da nadjes OEM 170PS motor

ne valja ti DSG iz te generacije...
Bolje idi na šalt ;)

i razlika u cijeni izmedju A3 od 170PS i Golfa GT je pofina... ;)
ovo da je motor od 170PS samo cipovana verzija ovog od 170, to je daleko daleko od razumnog

preporucujem ti da pogledas i leona FR

sto je daleko od razumnog,koja je razlika izmedju te dvije verzije motora :icon_question:
 
Član
Turbo
2 different intercooler boost pipes
Flywheel
DPF
EGR cooler gasket
Piezoelectric injector, ako razumijes kako radi piezo, skontaces da i ostalo treba da je drugacije... ;)

a i mapa je skroz drugacije podesena
 
Član
gaga je napisao(la):
1. Koliki ti je budzet...?
2. U BiH tesko da nadjes OEM 170PS motor

ne valja ti DSG iz te generacije...
Bolje idi na šalt ;)

i razlika u cijeni izmedju A3 od 170PS i Golfa GT je pofina... ;)
ovo da je motor od 170PS samo cipovana verzija ovog od 170, to je daleko daleko od razumnog

preporucujem ti da pogledas i leona FR

E ovako budzet mi je solidan i do jedno 20000KM bi mogao podnjeti, Ali ne bi kopovao ovdje auto 100000% nego u inostranstvu, Po nekim mojim procjenama moglo bi me pokrit jer golfova gt imate po 7000E tamo a sada vjerujte da sam zaokrenuo skroz sto se tice petice i audia jer malo prije sam vozio jettu 5 koja se jednostavno uklapa u moje potrebe.... sto se tice gepeka prostora u automobilu a imao sam dva vozila iz te generacije to jest jettu 2 koja je izvukla bukvalno citavu kucu ( materijal za kucu ) boru (jettu 4 ) sa kojom sam bio prezadovoljan i vjerovatno cu ganjati jettu 5 sa ovim motorom ......

u sput nisam molio za komentare tipa ovo ono nego samo trazim da mi neko pojasni sta su im slabe tacke !!!!:icon_smile::icon_smile::icon_smile::icon_smile::icon_smile:


gaga je napisao(la):
Turbo
2 different intercooler boost pipes
Flywheel
DPF
EGR cooler gasket
Piezoelectric injector, ako razumijes kako radi piezo, skontaces da i ostalo treba da je drugacije... ;)

a i mapa je skroz drugacije podesena


A sto se tice teme razlika izmedju 170 cipanog i 170 fabrike to je neusporedivo =)
 
Član
Jesi siguran da mozes naci za 7000€ Golfa GT...?

Audija A3, mozes kupit onog starijeg za te pare... :D
 
Član
gaga je napisao(la):
Jesi siguran da mozes naci za 7000€ Golfa GT...?

Audija A3, mozes kupit onog starijeg za te pare... :D

100% siguran jer momak zivi u svabiji i on mi je proslo ljeto prodavao svog za 14000 tisuca da ga carinujem i registrujem ja ovdje ali imao sam auto vec


http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=156078130&__lp=81&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&negativeFeatures=EXPORT&lang=de&pageNumber=1


i sigurno jos 1000E jeftinije ide jer placas kesom i izvozis automobil u drugu zemlju bar tako mi je on rekao =)
Tacnije 19% popusta imas nekog =) evo sada mi covijek govori na fb
 
Član
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/miniSearch.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&maxMileage=150000&__lp=81&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14%2C55&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&negativeFeatures=EXPORT

evo ti pa listaj... najjeftiniji 8999...
Al eto, mogu rec, nije mjerodavno na mobile.de, ima i privatnih prodavaca koji prodaju po njihovim oglasima, ali neces naci golfa GT za tako male pare...;)

i to sto ti je neko prodavao ko tebi, ne znaci da ce ti random svabo prodavat ko tebi... :D
 
Nije valjda da ti je normala gledat auta sa 220+k na satu...
Ja DSG te generacije sa visokom kilometrazom ne bih ni gledao.
 
Član
Brate jes ta cijena 8999 e ali oduzmi 19% spada ti ispod 8 sigurno sto opet nije puno kada pogledas =) a carinu i porez necu placati jer je otac prwoborac pa cemo to nesto tako kombinovati =) znaci ja imam 20000 Za put i za kupovinu auta =):cool::cool:

powerstrip je napisao(la):
Nije valjda da ti je normala gledat auta sa 220+k na satu...
Ja DSG te generacije sa visokom kilometrazom ne bih ni gledao.

hahahah Dobro svako ima pravo na misljenje ali vala rado bi ovoga u svabiji sa 220 000 na satu nego nekog ovdje sa 100 000 na satu i kao pricom izgubio je servisnu =) :lol::lol::lol:
 
Član
ne mozes ostvarit povrat MwST(19%) na rabljeno vozilo, moglo bi da smo clanica EU...;)
da smo clanica, moglo bi al opet samo od firme koja ti moze izdati racun za kupljeno...

Kako si ti mislio vratit porez?

Mislim da su i ovdje na forumu pisali o tome, pretrazi malo forum ;)
 
Top