Kupovina prvog auta Ford Focus 2002. god

Kupovina prvog auta Ford Focus 2002. god

Član
Vozdra raja, posto mi se brat odlucio kupiti auto a on i nije neki znalac oko vozila :D zelio bi mu pomoci ali ne razumijem se u Ford-ove a on se zaljubio nesta u u Focus-a, a ja sam zaljubljenik VAG grupacije i o njima se samo informisem razgledam i tako ko BOSNJO :D Ford nikako, cak mi je na neki nacin i krivo sto ce mi u kucu doci :icon_confused: e sada ako znate koje su mu mane, na sta treba da obratimo paznju, ili ako imate iskustva sa ovim autom pisite molim vas... ipak radi se o mom bratu koji je sljako za ovo auto da ga kupi i ne zelim da vise provede kod mehanicara nego sto ce ga on vozati
Rijec je o Ford Focus 1.8 TDCI, godina proizvodnje 2002. 74kw
navodno presao 108 hiljada km

slika-177056-2012-07-1343642674-velika.jpg


evo i oglas sa pika od auta http://www.pik.ba/artikal/3786455/auto-ford-fokus/#detaljno
 
Legend
Odvedi ga na pregled u servis neka vide staje sa kola prije nego kupis kola i et. to je to ;)
 
Član
daki je napisao(la):
Odvedi ga na pregled u servis neka vide staje sa kola prije nego kupis kola i et. to je to ;)

svakako sam mu govorio u ovlasteni servis da ga odvuce pa nek prizna prodavaoc to, samo istekla registracija pa cu prijatelja policajca povesti da ide sa nama :D
 
Član
za ove pare bolje ne moze naci,dobar je ford focus samo da se redovno odrzava,govorim ti iz licnog iskustva:cool:
 
Član
Da li je uvežen ili je odavde prvi vlasnik? Ne kažem da nije moguće, ali za to mi godište mala kilomteraža.
 
Član
Co'ek ce da uzme sebi pravo auto :D samo dobro pretresti trapove i pregledati da nije bio jako udaran, ako je to ok onda se nema sta brinuti. Motori su ti jako dobri i izdrzljivi, nema nekih zalbi na te motore da imaju neke posebne mane osim potrosnih materijala. ali opet sve zavisi kako je prije odrzavan i vozen, jer polovno auto je macak u vreci, moze biti super a moze biti baksuzinjo :lol:
 
Član
Drug ja sam imao focusa prava stvar komotnost,udobnost mu je na 1 mjestu za odrzavanje nije skup ....al nikako ali jedna stvar kad ga budes prodavao nemozez ga prodati tako lako ja sam svog prodavao 1,5 i jedva ga prodao
 
Član
mara- je napisao(la):
Da li je uvežen ili je odavde prvi vlasnik? Ne kažem da nije moguće, ali za to mi godište mala kilomteraža.

stvarno ne znam da li je uvezen i ko je prvi vlasnik to cu da saznam to je brat auto isao gledati nisam ja bio prisutan, navodno rekao vlasnik da je auto garazirano i ima jos neko auto koji mu je za svaki dan

RS TURBO je napisao(la):
Co'ek ce da uzme sebi pravo auto :D samo dobro pretresti trapove i pregledati da nije bio jako udaran, ako je to ok onda se nema sta brinuti. Motori su ti jako dobri i izdrzljivi, nema nekih zalbi na te motore da imaju neke posebne mane osim potrosnih materijala. ali opet sve zavisi kako je prije odrzavan i vozen, jer polovno auto je macak u vreci, moze biti super a moze biti baksuzinjo :lol:

hvala na savjetu provjerimo to kad se ode po auto, dici cemo ga na dizalicu da se odozdo pogleda. kaze da mu je radjen veliki servis

MuMa je napisao(la):
Drug ja sam imao focusa prava stvar komotnost,udobnost mu je na 1 mjestu za odrzavanje nije skup ....al nikako ali jedna stvar kad ga budes prodavao nemozez ga prodati tako lako ja sam svog prodavao 1,5 i jedva ga prodao

sve ja to znam i govorio mu to ali on hoce ovo auto da vozi par godina tako je planirao posto hoce i da se zeni i stan da renovira tako da ga ne misli bas brzo mijenjati nego na duze staze..
 
Član
provjeri da li izbacuje crni dim(pogotovo preko 2000 obrtaja), i da li dobro vuce.. ako izbacuje nemoj ga uzimati ili dobro spusti cijenu posto je vjerovatno egr ventil u problemu... kilometraza mu je sumnjiva pa i to provjeri..50KM ti je provjera u ovlastenom servisu..i trazi sve detaljno da ti objasne i pregledaju, i ti budi kod auta kad ga budu pregledali..sretnoo :cool:
 
Član
golf2 je napisao(la):
provjeri da li izbacuje crni dim(pogotovo preko 2000 obrtaja), i da li dobro vuce.. ako izbacuje nemoj ga uzimati ili dobro spusti cijenu posto je vjerovatno egr ventil u problemu... kilometraza mu je sumnjiva pa i to provjeri..50KM ti je provjera u ovlastenom servisu..i trazi sve detaljno da ti objasne i pregledaju, i ti budi kod auta kad ga budu pregledali..sretnoo :cool:

hvala ti... provjerim to i naravno da cu biti tu dok se auto bude provjeravao ipak dok ja svojim ocima ne vidim ne vjerujem :D on je auto probavao ali ne zna on :D a ja kad ga probam bit ce :D:D prekosutra idemo pa vam javim utiske svoje
 
Član
Ja mu skidam kapu za ležanje na cesti, od te klase u to doba je najbolji možda, a i ovaj čađo je solidan motor.
 
Član
Ja neki dan u gradu sjedio cekao da mi neke papire zavrse i tako gledam kako auta prolaze i idu preko lezeceg policaca i koliko se karoserija ljulja prodje stari ford karoseria kako stoji stoji a novija auta se isto dobro zadrmaju islimnaovog forda samo nije bio karavan http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8e/Ford_Mondeo_MK2_Turnier.JPG;)
 
Član
Samo dobro provjeri , sistem ubrizgavanja ,turbo i plivajući zamajac , to su neke hajmo reći udarne tačke,
Ako je to sve ok ,auto je za preporuku , jer je jako udoban , perfektno leži na cesti i jako je prostran , meni lično ima dobru liniju ali je to stvar ukusa.
 
Član
Jutros isao pogledati auto, znaci prvo neka lola ga voza poštar nekakav prvo je petljao kao da je na poslo pa ne moze izaci i pitam ga gdje je auto da ga ja vec pogledam malo vizuelno kaze kod poste i ja obilazio sve moguce parkinge oko poste i u sklopu poste nigdje auta tog, isao po onim selima tamo trazio lika nema ga... kad nakon sto smo se izvozali po ilijasu zove da se nadjemo hajde odemo... kad imam sta vidjeti prvo sto sam vidio hauba ulegla prednji dio, desni blatobran druga boja ne slaze se boja onda fuge nisu ok nikako cak kako su se suvozaceva vrata otvarala prilikom sudara vjerovatno ivice udubljene iskrivljene, lijevi blatobran nabijen prema vozacevim vratima, otovorim haubu prednji trap desni nesta neko vario pa neku glet masu stavljao, pogledam odozdo auto na parkingu znaci vidim desni blatobran vezicavam pricvrscen :O hajde obidjem nazad auto vidim karambolka ne lezi dobro ja otvorim gepek zavratim malo tapacirung kad imam sta vidjeti zadnji kraj sve iskitovano. reko pasa auto nije za nas nema potreba da sta dalje pricamo vozdra
 
Top