Kupovina novog auta - Opel Vectra C

Kupovina novog auta - Opel Vectra C

Član
Pozdrav svima,

Planiram uzeti sebi novo auto (u odnosu na staro:D), u pitanju je Opel Vectra C koja je proizvodila između 2002 i 2008.

2002-2005
opel-vectra-c-cc-gts-z22se-05.jpg


2005-2008
53219684_pr.jpg


Vjerovatno ću uzeti ovu malo stariju ali nisam siguran. Ono što me interesuje je slijedeće:

- šta trebam posebno pripaziti kod kupovine vectre i koje su joj slabe tačke?

- motor koji planiram je 2.0 74kw koji mi je dovoljan. Kakva su iskustva sa ovim motorom? Potrošnja, održavanje?

- primjetio sam koja god vectra da se prodaje prešla je min. preko 130.000 km cca. Sudeći po svemu ja ću završiti s nekom vectrom između 180.000-200.000 pređenih km. :icon_biggrin: Je li to previše za vectru?

Planiram ubrzo ovo auto kupiti takod a je svaki savjet dobrodošao:123::cool:

Pozdrav,
Adi
 
uzmi je neces se pokajati jos da nadjes onu GTS :cool:, samo taj motor 2.0 74kw , predpostavljam da mislis na dizela - DTI , ako je isti ko u Astri , bjezi od njega, imaju problema sa bosch pumpom i jos na toj kilometrazi, a reparacija pumpe je skupa jer se mora komplet reparisati , i elektronika i mehanika. moj ti je savjet da gledas onog 1.9 cdti , kazu da su stvarno najbolji i inace je ovo fiatov motor JTD.
Sretno i pazi ! ;)
 
Član
Moj glas za 2005+ naravno ako si u mogucnosti. Ljepsa je jos ako uganjas GTS sigurno ces biti zadovoljan. Imaju dobre motore CDTI ja bi isao 120 ili 150 ali imas i 100KS.

Ove mladje od2005 imaju problema sa Bosch pumpom nekakvom elektronikom jos.
 
Član
e moj prijatelju,skoro svaka je presla izmedju 300-700 000 km mislim na taj prvi model posebno ako je iz uvoza, a ti ako nadjes tu sa 180-200 000 km pravi si srecnik i nije mnogo za nju.. Imao sam 2.2 dti model sa i presla je boga oca bez odrzavanja (na satu oko 200 000, a realno bar 400 000) i mogu ti reci nikakvih problema nije bilo, jedini ozbiljniji kvar je zamajac koji je dosta skup.
 
Član
ozbiljan kvar ti nije zamajac ;) nadji ovu sa fiatovim motorom il benzinjaru i plin i laganini
a vectra ko vectra sretno
 
Član
Pa sad dal je ozbiljan ili ne, zavisi kako kome, cifra je bila 1100 eura za zamajac sa setom kvacila i zamenom(moglo je biti i jeftinije nego je sve orig stavljeno), za te pare na xsari mogu da uradim generalnu i da ostane nesto i za pivo ;) zato sam rekao ozbiljan...
 
Član
sory na off u al nisi vozi vau vau pa ta cifra za zamajac zvuci malo ono nass kada ti rinke turbo zamajac i propiski racva volana


a vectra gledaj 2,2 cdti, vecinm su sve presle puno rijetke su sa malom km,., i vecinom su kod turcina te sa malom km zaobidji ih
 

IGY

Član
iskustvo iz prve ruke
prije par mjeseci sam kupio vectru gts sa bogatim paketom opreme, (nisam je predstavio pa je ne trazi po garazi, i nemam namjeru :D )
uglavnom ja sam prezadovoljan, kod men je 1.9 cdti 74kw i na svoju masu od skoro 1600 kg extra vuce, potrosnja al ona iskrena ne ona ocam' trosi 4 po gradu..... meni je gradska od 7.8 do 8.5 zavisi kolike me guzve uhvate (bez klime sa klimom litar vise)
otvoreno od 5 do 6.5 zavisi od voznje

moja je presla 170k kad sam je kupio sad ima skoro 185, znaci u 2 mjeseca sam pregazio nesto jace od 15 hiljada i nisam vidio nekuh vecih problema,

pogledaj kod kramara dole sam ja svoju uzeo auta su im odlicna i dobijes garanciju na motor i mjenjac pola godine, te na porijeklo i kilometrazu

od servisa sam samo zamjenio ulje i filtere sve skupa 200 km u ovlastenom opel servisu, i zamjenio zadnje plocice one su me sa zamjenom dosle 130 km, ostalo sipaj i vozi



p.s. nisam opel fun pa da ga hvalim na sav glas, jednostavno sam par mjeseci trazio auto da izvucem max ulozeno dobijeno tako da je ovo bila najbolja opcija
 
Član
IGY je napisao(la):
iskustvo iz prve ruke
prije par mjeseci sam kupio vectru gts sa bogatim paketom opreme, (nisam je predstavio pa je ne trazi po garazi, i nemam namjeru :D )
uglavnom ja sam prezadovoljan, kod men je 1.9 cdti 74kw i na svoju masu od skoro 1600 kg extra vuce, potrosnja al ona iskrena ne ona ocam' trosi 4 po gradu..... meni je gradska od 7.8 do 8.5 zavisi kolike me guzve uhvate (bez klime sa klimom litar vise)
otvoreno od 5 do 6.5 zavisi od voznje

moja je presla 170k kad sam je kupio sad ima skoro 185, znaci u 2 mjeseca sam pregazio nesto jace od 15 hiljada i nisam vidio nekuh vecih problema,

pogledaj kod kramara dole sam ja svoju uzeo auta su im odlicna i dobijes garanciju na motor i mjenjac pola godine, te na porijeklo i kilometrazu

od servisa sam samo zamjenio ulje i filtere sve skupa 200 km u ovlastenom opel servisu, i zamjenio zadnje plocice one su me sa zamjenom dosle 130 km, ostalo sipaj i vozi



p.s. nisam opel fun pa da ga hvalim na sav glas, jednostavno sam par mjeseci trazio auto da izvucem max ulozeno dobijeno tako da je ovo bila najbolja opcija



sto neces da ga predstavis?? mene bi bas zanimao taj auto, a i nema ih na forumu :icon_question:
:icon_exclaim:
 

IGY

Član
pa zato sto ne mislim nista raditi na njemu, tj nemam sta dodati a da vec nema, vece felge i to je to
ako bi nekad nesto odlucio raditi mozda i predstavim, ovako jok ;)
 
Član
IGY je napisao(la):
pa zato sto ne mislim nista raditi na njemu, tj nemam sta dodati a da vec nema, vece felge i to je to
ako bi nekad nesto odlucio raditi mozda i predstavim, ovako jok ;)

dobro to si upravu, zato i ja ne predstavljam svoj, jer nema nekih posebno radova.. valjda ce biti u MO da se pogleda malo :D

:icon_exclaim:
 
Član
sorry na ofu al mislim da niste u pravu,ko god se prijavi na ovaj forum treba da predstavi auto u garazi ako ga ima a vjerovatno svi mogu predstaviti po jedno auto ako ne sopstveno onda od tate,mame....jer forum bi bio jos zanimljiviji i moglo bi se nesto nauciti i vidjeti sto nismo dosad vidjeli,jer bas me iritira kad vidim u opisu profila pise koje auto vozi otvorim garazu ono nema nista :icon_sad:
 
BHT Ovisnik
tictac slazem se :)

inace i ja sam bio zagrijan za vectru samo 2.2 benz,imas u mene temu,a kazu da su mnogo bolji opelovi benzinci nego dieseli,a plin ti je budzasto...
Inace susjed prvi mi radi u opelovom poznatom u nas servisu vec 10god i kaze nikad sebi opela ne bi kupio,gazdin sin mu ima novu i onu zadnju Gtc astru,kaze gutaju ulja drama i nez ni ja sta sve rece bas jucer... Mada ne cujem da se bas zale,al eto,on radi tamo i tako kaze
ako nisi zadrt oko plina kupi benzinca i plin
i po meni prednost ovih vectri je sto ih je dosta velik broj kupljen novih u nas pa se moze lako provjeriti i nisu bruku presle
 

IGY

Član
ma otvorit cuz ja temu ako ste bas toliko zapeli, no ne vidim razlog za predstavljanje fabrickog auta, i auta na kojem se nece nista raditi, imao sam auto za rad, proekat koji je bio do...
Da vozim audi rs4 pa da ga predstavim i ako necu nista raditi ok, ovako... al hajd bice garaza ;)

ja vec imao jendu izmjenu ulja na 10k i cca deca mozda da je falila

nezz cuo sam da im ovi alfini motori valjaju, zato sam se i odlucio na kupovinu
 
Top