Kupovina automobila..

Kupovina automobila..

Član
Hustler je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Lim je bitan, motor je potrošni materijal!
Svakako nečeš ga uzimati a da nevidiš u kakvom je voznom stanju.

Porschefan: mlađi brat mi vozi seata ibizu 2001 god, 110ks, zakucanu na novim felgama i gumama 195/40/16, mapiran od strane talijanske kuće, svaki nov dio je na autu, od vakum crijeva, ventila turbine, čišćenja iste, servisne itd.,a nije predstavljen na forumu. Clan .nOkE nas vrlo dobro zna.
Sta hocu reci... jel to treba da znaci da od takvog auta treba bježati?, jer ima chip (forsiran je 100%), ("zakucan je sigurno su kugle krajnice i letva u k... ") a nije predstavljen na forumu???

Jel ti brat zadovoljan sa seatom mislim nakon svih tih podesavanja, jer kako ja znam da cipovi koji su kvalitetni vise pomazu motoru nego sto odmazu a kod nas kakvi su putevi da vozis na 14" kugli i krajnica i lezajeva ko u prici promijenis.

jbg, auto ko auto ekstra, TDI motor moraš konstantno održavati da bi bio 100% ispravan, mana su mu:
-Ventil turbine-zašteka, membrana se pojede-220 KM
-El ventil vakuma , isto sranje-150 KM
-Geometrija turbine -često zakoci, zbog voznje po gradu do 60kmh-120 KM
-Egr-najbolje blokirati, nego kupovati,da ne prlja motor.
Što se tiče kvalitetne mape, auto manje troši, bolje se ponaša auto na putu, netrebaš šaltati u manju.
Sve u svemu prezadovoljan je.
 
Član
TaBa je napisao(la):
Hustler je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Lim je bitan, motor je potrošni materijal!
Svakako nečeš ga uzimati a da nevidiš u kakvom je voznom stanju.

Porschefan: mlađi brat mi vozi seata ibizu 2001 god, 110ks, zakucanu na novim felgama i gumama 195/40/16, mapiran od strane talijanske kuće, svaki nov dio je na autu, od vakum crijeva, ventila turbine, čišćenja iste, servisne itd.,a nije predstavljen na forumu. Clan .nOkE nas vrlo dobro zna.
Sta hocu reci... jel to treba da znaci da od takvog auta treba bježati?, jer ima chip (forsiran je 100%), ("zakucan je sigurno su kugle krajnice i letva u k... ") a nije predstavljen na forumu???

Jel ti brat zadovoljan sa seatom mislim nakon svih tih podesavanja, jer kako ja znam da cipovi koji su kvalitetni vise pomazu motoru nego sto odmazu a kod nas kakvi su putevi da vozis na 14" kugli i krajnica i lezajeva ko u prici promijenis.

jbg, auto ko auto ekstra, TDI motor moraš konstantno održavati da bi bio 100% ispravan, mana su mu:
-Ventil turbine-zašteka, membrana se pojede-220 KM
-El ventil vakuma , isto sranje-150 KM
-Geometrija turbine -često zakoci, zbog voznje po gradu do 60kmh-120 KM
-Egr-najbolje blokirati, nego kupovati,da ne prlja motor.
Što se tiče kvalitetne mape, auto manje troši, bolje se ponaša auto na putu, netrebaš šaltati u manju.
Sve u svemu prezadovoljan je.
Hvala na svim odgovorima sto se tice automobila znaci mozda nije toliko ni losa kupovina s tim da sve bude uredu sto se tice dijagnostike.

Lijep pozdrav
 
Član
od ta sva auta leon 99% i golf 1%;)

ne mora biti ovaj leon , moze neki i s jacim fabrickim motorom, iako to ne mora da znaci nista ako ima cip , ugl. leona trazi ako kontas izmedju ta dva auta :cool:
 
Član
Ako neko zna da ima negdje dobar a da je tu negdje s cijenom da predlozi otvoren sam za sve sugestije.
 
Član
Hustler je napisao(la):
Ako neko zna da ima negdje dobar a da je tu negdje s cijenom da predlozi otvoren sam za sve sugestije.

http://www.pik.ba/artikal/1614006/seat-leon-tdi/
Ne znam drug da li si pogledao ovog,ali meni djeluje fin.Imam i ja Leona FR TDI,ali je kod mene 110KW/150KS,i da ti kazem da se Golf ne moze poredit sa Leonom :)
 
Član
ma leon puno bolje izgleda od G4,a sto se tice motora to su standardni VW TDI motori tako da se nemas sta brinuti za dijelove ;)
 
Član
Ma Leon je najljepshe auto za mene :D

Vozio starog Leona ovog 1M sto ti hoces da kupis a sad vozim novog tj. 1P.

Odrzavanje je isto kao kod Golfa 4 i svi mogući dijelovi motora pasu .

Tesko je nac Leona 1M da nije lupan, pregledao sam dosta njih i 80% ih je bilo lupano (najlakse je prepoznati po suvozacevom AirBag-u koji ne moze niko upasovati poslije udesa). Ovih dana sam poceo traziti Leona 1M , rodjaku pa ako sta izleti ja ti posaljem PM i ako te jos nesto zanima u vezi Leona pitaj , doktorirao sam ih :)
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Ma Leon je najljepshe auto za mene :D

Vozio starog Leona ovog 1M sto ti hoces da kupis a sad vozim novog tj. 1P.

Odrzavanje je isto kao kod Golfa 4 i svi mogući dijelovi motora pasu .

Tesko je nac Leona 1M da nije lupan, pregledao sam dosta njih i 80% ih je bilo lupano (najlakse je prepoznati po suvozacevom AirBag-u koji ne moze niko upasovati poslije udesa). Ovih dana sam poceo traziti Leona 1M , rodjaku pa ako sta izleti ja ti posaljem PM i ako te jos nesto zanima u vezi Leona pitaj , doktorirao sam ih :)

Pa sta ti mislis o ovom leonu ne cini mi se los samo moram uhvatiti vremana u ovoj sedmici da odem da ga pogledam.
 
Član
Vidim da ima najlosiju mogucu opremu , da mu je izlizan volan kao da je presao min 200k , da ima aftermarket farove(koji 99% magle) i veoma skupu karambolku (TopSport, FR) koja je u sevisu priblizno 1000KM .

Licno ja sebi da ga kupujem nebi ga ni pogledao , radije bi ganjao stock Leona sa boljom opremom nego ovako sredjenog na pola tj. prednji kraj sve izmijenjeno , zadnji fabrika.
 
Ako nema na pik-u odgovarajući možda da pogledaš neke auto kuće, možda ima neki da nije u oglasima a ima na lageru ;)
 
Top