kupovina auta

kupovina auta

Član
E ovako zanima me misljenje ljudi koji su se susretali sa Grand cherokee u pitanju je 1997 godina 5.2 sa plinom. Zanimaju me vasa misljenja o ovom autu jer sam razmisljao mjenjati svoju alfu za ovo,a inace je alfa na prodaji.
Znaci vasa misljenja o jeep-u,iskustva i sve vezano za ovaj auto su dobro dosla!
:icon_smile:
 
Super Moderator
Hoces iskreno? Krs druze, prezahtjevan je a malo daje.. Jedino ako te alfa muci pa da hoces bas da je prodas..
 
Član
allroad je napisao(la):
Hoces iskreno? Krs druze, prezahtjevan je a malo daje.. Jedino ako te alfa muci pa da hoces bas da je prodas..

ma ne muci me druze nista sto se tice Alfe samo jedna mala sitnica,potrosnja ubi me a ja ne izlazim iz auta i pretezno gas do kraja i popije bruku oko 15l moje voznje a to je ubijanje jbg ne mozes je drugacije voziti :icon_smile:
hvala ti na informaciji ovo mi je bilo dovoljno da ohladim od jeep-a ;)
 
Super Moderator
Ma nek trosi brate ah barem ide ;) i ugradi plin sto ti kolega rece... Vjeruj pokajao bi se koliko je to nekako lohotno auto... Uostalom idi probaj uvjerit ces se nece ti se svidjeti
 
Član
Benny_BMW je napisao(la):
ma druze i dzip ti cuga dosta plina ........ugradi ti sebi u alfu plin i gospodin ;)

ugradio bi druze ali nije moguce jbg isao neki dan ponadao se jedan mi servis rekao da moze i dosao,otvorio haubi tamo vamo kaze nemoze,reko kako sad nemoze kaze zbog direktnog ubrizgavanja koristi pupmu visokog pritiska ko dizelas i ne odgovara,mislim ima neki sistem ali je nepouzdan za motor tako da ne znam isplati li se riskirat izletiti 2 milje maraka i onda cekati kad ce stati

allroad je napisao(la):
Ma nek trosi brate ah barem ide ;) i ugradi plin sto ti kolega rece... Vjeruj pokajao bi se koliko je to nekako lohotno auto... Uostalom idi probaj uvjerit ces se nece ti se svidjeti

ma pretpostavio sam druze da nije nesta specijalno al opet bolje pitati da se ne zaletim bezveze,a plin na moje ne moze jbg
 
haha kazes ubi te potrosnja a nasao motor 5.2 benzin i to dzipa, jest da ima plin ali je*i ti to.. nisu nesto bas dobri u odnosu na Toyotu i sl dzipove... ti kako hoces ;)
 
Član
Prebačeno u novce taj džip će ti trošiti isto plina kao Alfa benzina :D

Tvoja potrošnja je pretjerana, jedino ako se ne voziš non stop po špici i gradskim gužvama. Odvedi Alfu malo na dijagnostiku:icon_biggrin:
 
Član
ja to autio ne bi ni nacrtano, jedini jeep koji hajmo reci valja je wrangler, a ovi ostali su kante obicne.
 
Član
Pa ako te ubi potršnja , gdje nađe 5.2 V8 i još terenac , pa na našim cestama su rijetki koji troše više od ovoga ako ih ima. Što kaže moj komšija , da troši vodu , dosadilo bi mi sipat :lol:, a gdje je još registracija...

Ja to u avliju nikad ne bi dovezao.

Gledaj neku 156 1.9JTD da mijenjaš , slidno auto ide ali je zato ekstra mali potrošač.
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
haha kazes ubi te potrosnja a nasao motor 5.2 benzin i to dzipa, jest da ima plin ali je*i ti to.. nisu nesto bas dobri u odnosu na Toyotu i sl dzipove... ti kako hoces ;)

ma nista odustajem od ovoga idemo dalje ka novim rjesenjima :icon_smile:

ZELA GTI je napisao(la):
Prebačeno u novce taj džip će ti trošiti isto plina kao Alfa benzina :D

Tvoja potrošnja je pretjerana, jedino ako se ne voziš non stop po špici i gradskim gužvama. Odvedi Alfu malo na dijagnostiku:icon_biggrin:

ma ne znam druze ovo oko potrosnje,stvarno mi uzme dosta,a jedina stvar sto mi nekad izbaci je lambda sonda ito nekad kazu moguce zbog loseg goriva :icon_question:


xxfmanxx je napisao(la):
ja to autio ne bi ni nacrtano, jedini jeep koji hajmo reci valja je wrangler, a ovi ostali su kante obicne.

hehe znaci ni na papiru :lol: zaobilazim ga onda u sirokom luku ;)

djordjep je napisao(la):
Pa ako te ubi potršnja , gdje nađe 5.2 V8 i još terenac , pa na našim cestama su rijetki koji troše više od ovoga ako ih ima. Što kaže moj komšija , da troši vodu , dosadilo bi mi sipat :lol:, a gdje je još registracija...

Ja to u avliju nikad ne bi dovezao.

Gledaj neku 156 1.9JTD da mijenjaš , slidno auto ide ali je zato ekstra mali potrošač.

a ne znam ni ja odakle 5.2 al kontam plin al eto izgleda da je ionako los tako da odustajem od ovoga:icon_smile: a pokusat cu nesta iskombinovati da jtd-a uzmem mada tesko da ce neko ovog mog jts za dizela :lol: jedino ako ga bas boli briga za potrosnju
 
Član
za pocetak probaj da ga ne deres stalno u pod kao sto si napisao da vozis, pa vidi hoce li se sta smanjiti potrosnja :icon_biggrin:
 
Član
5.2 v8 ti trosi 20-30L, stari imao jednog, zaklao ga, zimi zna i vise uzet, pa ti vidi sta je alfa u poredjenju s tim :)

5.2 v8 ti trosi 20-30L, stari imao jednog, zaklao ga, zimi zna i vise uzet, pa ti vidi sta je alfa u poredjenju s tim :)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
za pocetak probaj da ga ne deres stalno u pod kao sto si napisao da vozis, pa vidi hoce li se sta smanjiti potrosnja :icon_biggrin:

pokusat cu i tu varijantu :icon_smile:


dado307 je napisao(la):
5.2 v8 ti trosi 20-30L, stari imao jednog, zaklao ga, zimi zna i vise uzet, pa ti vidi sta je alfa u poredjenju s tim :)

5.2 v8 ti trosi 20-30L, stari imao jednog, zaklao ga, zimi zna i vise uzet, pa ti vidi sta je alfa u poredjenju s tim :)



auu :icon_eek: 30l nista sad i se definitivno zgadilo auto :lol:
 
Top