Kupovina auta

Kupovina auta

Član
Pozz ljudi, nisam bio bas siguran gdje da otvorim topic pa evo nadam se da sam pogodio mjesto :D!
Ovako stvari stoje, uskoro (nadam se) cu kupovati neko auto...
Za to auto sto mislim uzeti mi je bitno da je jako :123: a da mu je gradska potrosnja negdje oko 10l, pa do nekih 12l (na tih 12l vec kolutam ocima, student sta se moze :D)... A cjena auta isto ne bi trebala biti visoka... Svidio mi se Eclipse GST 16v 2.0 1994 nasao ga za 2000KM, samo mi malo puno trosi... Gledao sam malo i one e34 pa i e32... Al neznam... Imate vi nekih auta za predloziti?? Nije mi se dalo sad prelaziti svaku marku zasebno, ne bi zavrsio do tko zna kada...
Mislim da bi trebalo tu biti jos finih japanaca, nesto kao Eclpisa...
Pa eto nadam se da cete mi pomoc s ovim i dati koji savjet sta treba gledati kod takvih vozila i okoprilike potrosnje za preporuceno :)))
 
Član
Eventualno jak benzin pa plin staviti, ili kakvog novijeg dizela ganjaj, inace tesko da ces vozati nesto zestoko a da trosi 10l :D mozda kakav motor 600tku da uzmes :)
 
Član
Recimo citroen saxo vts? Malo auto, 120 hp, gradska oko 10L, veoma brzo auto, fino izgleda fabricki, cijene auta super cak se mogu naci po 6000km i u super stanju, a 2001-2 god ako ne i mladji... Ja bi to auto ganjao da uzmem
 
Član
fiat bravo normalno (1.8gt ili 1.6 u tim okvirima:cool:)
ili jtd s cipom i letis ali on je skuplji :cool:
:D
 
Član
on je gore spomenuo auto od 2000 KM a vi odma na 5-6 i preko odletiste :) , a i neces dobit odgovarajuci savjet ako ne kazes do koliko novca TACNO auto trazis, ovako mozemo nabrajati do sutra a kakve fajde ako ti nije u cjenovnom rangu ;)
 
Član
Mani se tog Eclipsea GST ... macak u vreci... ;) osim ako nemas 10.000 da ulozis u njega...

za tebe najbolje za pocetak,posti si tanak s lovom golf 2.. pa uzmi dizela ili benz ... jeftin za odrzavanje, solidno trosi i ide...

kad skupis malo vise para,otvorit ce ti se vise mogucnosti...

za tako malo para neces naci bolje i izdrzljivije auto od Golfa 2 a i dobar je za pocetak pogotovo sto si student...
 
Nelle_G je napisao(la):
Mani se tog Eclipsea GST ... macak u vreci... ;) osim ako nemas 10.000 da ulozis u njega...

za tebe najbolje za pocetak,posti si tanak s lovom golf 2.. pa uzmi dizela ili benz ... jeftin za odrzavanje, solidno trosi i ide...

kad skupis malo vise para,otvorit ce ti se vise mogucnosti...

za tako malo para neces naci bolje i izdrzljivije auto od Golfa 2 a i dobar je za pocetak pogotovo sto si student...

Bum odma golf, pa sto svi trce za golfom, tipicno bosanski, moze se naci jos kvalitetnih auta! Druze napisi do koje cifre, pa da te onda ljudi mogu posavjetovat! Ako je nasao to auto do 2000 ne znaci da mu je to limit, sacekajte covjeka da odg!
 
Član
Kada kupuješ jurilicu potrošnja ti ne treba biti najbitnija stavka. Cijena održavanja i stanje jurilica je ono što treba da te brine.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Recimo citroen saxo vts? Malo auto, 120 hp, gradska oko 10L, veoma brzo auto, fino izgleda fabricki, cijene auta super cak se mogu naci po 6000km i u super stanju, a 2001-2 god ako ne i mladji... Ja bi to auto ganjao da uzmem

Ja sam 1,4 VTS-a 2001-u godinu za 4500 jedva prodao :)
 
Član
@Leta ja mu govorim iz svog iskustva,isto sam student...pa sam ga nakon nekog vremena promjenio,tacnije 2 godine...
cijene rezervnih djelova su bagatela...i ima ih na izvoz...
Do 3000 Km ne znam da moze uzet kvalitetnije auto... mozda Escord 1.6D.. :D
 
Član
za te pare ne mozes ni dvicu uzeti 8v
mozda kakvog kadeta GSI mada oni prelaze tu tvoju trazenu potrosnju
 
Član
ako je budzet oko 2000 km mogao bi da razmislis o nekoj honda civic (sportsko, pouzdano,malo trosi, nije skupo, studentsko bas ..ispunjava sve uvijete:cool:)
kao npr. ;)
http://www.pik.ba/artikal/1261743/honda-civic-1-4-hitno-bez-zamjene-066772014/
http://www.pik.ba/artikal/1125467/auto-honda-civic/
 
http://www.pik.ba/artikal/1426347/alfa-romeo-164-/#detaljno evo npr alfa, 1200 plus registracija, i jos koja stoja da se sredi i super auto. benzin plin!

http://www.pik.ba/artikal/1426987/bmw-e30-318i/ bmw rodjaci;)

U ostalom za te pare tesko da se nesto uredno moze uzet, koliko para toliko muzike! I ja sam student vozim 190, i nisam namjerno htjeo spominjati mu mercedesa jer bi odma bilo ko sta vozi to i predlaze! Ja nit sam ljubitelj ni alfe ni bmw, ali mozda on jeste, tako da mislim da ovi gore nisu los izbor! Uz to da je potrebno uloziti malo u njih da se utegne! Ima tu jos auta koja bi se mogla naci! Samo sve zavisi koliko je finansiski spreman!

a evo i dvica http://www.pik.ba/artikal/1365568/golf-2/#detaljno. pa ko voli nek izvoli!
 
Član
Macko, ti kakvog golfashina kupi, ma koliko ga ja mrzio al za te pare, nemas sta bolje a i ganjaj kakvog dizela, bar ces moci ustediti da mu stavis felge ili masku bez znaka. :D
A ako imas para malo vise odnosno starci te guraju, e onda druga prica.
Ja ti imam par auta za ponuditi, ali mislim da bi ti fiat bravo 1.6 16V 99.godina, bio idealna mjera, a auto je u prefekcija stanju jer je presao samo (Neces mi vjerovati) 96 000Km, tako da u skorije vrijeme neces imati nikakvih ulaganja.
Leti kao metak, trosi po gradu 8-9 ako ga bas pritisnes hoce i 10 bez problema, ali moze i 5.8 otvorene.
Ako te intresuje, javi se na p.m.
Imam tu jos auta, pa ti mozda nesto i nadjemo.
 
Top