Kretanje 2 brzinom? Savjet.

Kretanje 2 brzinom? Savjet.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
EdinZa je napisao(la):
Teretna vozila po ravnom i na nizbrdici komotno mogu kretati drugom brzinom ako niste znali :) Zato sto je predvidjeno da pod teretom sa lakocom krenu u brdu prvom brzinom!!! Ja sa svojim hiluxom ukoliko necu da mi se tockovi vrte krecem drugom, i to vrlo fino krene kao kad u golfu recimo krecem prvom :)
Pa naravno kad mu je prva zapravo minus prva da se tako izrazim :icon_biggrin: tj jako je kratka,reducirana.Kod obicnih auta pati lamela i mehanika iako se moze krenuti i drugom.
 
jao vi koji serete se niste ni morali javljat,kad vec ne umijete nista pametno rec.


ja za razliku od vas koji se tu pravite pametni i prigovarate mi za vozacku, vozio sam mnogo kamiona i autobusa, i previse za svoje godine.

tako da ta navika kretanja iz druge mi je nekako ostala iz teretnog programa.



mislio sam da ovdje ima neko ko bar nesto zna o mehanici,i ko je vozio neko vozilo kojem je medjuosovinski razmak duzi od 1m.








a vi koji ste ozbiljno shvatili ovo moje pitanje,hvala vam :cool:


izgleda da se i ovi Sprinteri ubrajaju u teretna vozila,jer imaju uzasno kratku i sporu prvu, stvarno krecu bez trzaja po ravnome :D
 
Član
Ma ne cita narod,ti si u sustini pitao za drugu nizbrdo i drugi ti problem bio kad ides skroz sporo,kontas da mos krenut drugom al ipak vratis u prvu (malo na silu).Sjebana je malo situacija,ne valja ni jedan slucaj,pa ipak...neko moje misljenje,radije malo uspori,pa kreni ko covjek iz prve,nego da ga mucis(citaj trza malo) iz druge ;)
Valjda je to to sto te zanima :123:
 
ti ne mislis o klasicnom kretanju,nego o slucaju kad pustis kocnicu a auto ti samo krene i ako je u prvoj i ti dodas gas ono samo trzne,zato drugom kreces...i ja tako radim,cak i ne mogu ubacit u prvu dok skoro pa ne stanem,zato ne vidim u cemu je problem,auto zbog uslova samo postigne "brzinu" za drugu,ti ubacis i ides dalje ;)
 
Start je napisao(la):
Ma ne cita narod,ti si u sustini pitao za drugu nizbrdo i drugi ti problem bio kad ides skroz sporo,kontas da mos krenut drugom al ipak vratis u prvu (malo na silu).Sjebana je malo situacija,ne valja ni jedan slucaj,pa ipak...neko moje misljenje,radije malo uspori,pa kreni ko covjek iz prve,nego da ga mucis(citaj trza malo) iz druge ;)
Valjda je to to sto te zanima :123:



upravo tako :D hvala na razumijevanju!

tvrdoglavi je napisao(la):
ti ne mislis o klasicnom kretanju,nego o slucaju kad pustis kocnicu a auto ti samo krene i ako je u prvoj i ti dodas gas ono samo trzne,zato drugom kreces...i ja tako radim,cak i ne mogu ubacit u prvu dok skoro pa ne stanem,zato ne vidim u cemu je problem,auto zbog uslova samo postigne "brzinu" za drugu,ti ubacis i ides dalje ;)


upravo na to sam mislio! :D drago mi je da me bar neko razumije ovdje,a ne da me bombarduju odma. a nisu ni pitanje shvatili (procitali).
 
Ne znam kakav je prenos kod tih manjih auta sa 6 brzina , kod mene na kombiju prva je baš kratka , možda je tako i kod tebe na alfi pa te nervira :)
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
Oce li mo ko reci jel zdravo kretati 2 brzinom ako se krece niz blagu nizbrdicu.

Posto mi Alfa ima 6 brzina,pa je prva kratka mnogo,imam osjecaj da kad idem nekih 15ak km/h, i ubacim u prvu da ubrzam cini mi se da mucim auto i pobadam ga bezveze? isti mi se osjecaj javlja kao i kad krecem niz brdo.

takodje kod tate vozim kombi Mercedes Sprinter 312d i 412d ,i kod oba mi se cini da je i na ravnom kretanju ta 1 brzina visak, kao da udara nesto ako ne krecem drugom?


Mislite li da je zdravo kretati drugom brzinom na pomenute modele? :icon_question:

brate malo neobicno pitanje ali stipu ove sto su se nauceni rodili pa pametuju ( bas se pitam gdje su ti profesionalci, sto ih ja ne mogu sresti opet cast izuzetcima ) naravno da ako je nizbrdica da mozes drugom krenuti pogotovo radi kompresije motora ako ga ubacis u prvu i pustis kvacilo auto ce usporiti tj. zaustavit ce ga motor mislim da si na to mislio, sto se tice ravne ceste preporucio bih ti prvu pa koliko god kratka ona da bila a uzbrudo obavezno sa prvom i to je to, ako je velko brado tj. nizbrdica auto se malo recimo kao zaleti kad ga ubacis u prvu dobit ces samo trzaj u takvim slucajevima mozes preskociti prvu, nadam se da sam pomogao i skontao sta si pitao.
pozdrav

i ne znam koliko dugo vozis, ne koliko dugo imas polozeno nego koliko dugo vozis ali po ovom pitanju cini mi se kao da tek uocavas neke fore tj. standardni rad motora, kompresije itd. uglavnom kako budes prelazio kilometre tako ces te neke odg. sam skontati moja preporuka ili ako te nesto zanima pitaj jer je bilo i cudnih pitanja malo procitaj kako motor funkcionise, kako radi sagorjevanje kompresija mjenjac paljenje razlika dizela benzinca turbina atmosferac ubrizgavanje goriva i tako neka osnovna pitanja i kad savladas teoriu bit ce ti puno lakse neke stvari skontati.

pozdrav jos jednom i slobodno pitaj.

tvrdoglavi je napisao(la):
ti ne mislis o klasicnom kretanju,nego o slucaju kad pustis kocnicu a auto ti samo krene i ako je u prvoj i ti dodas gas ono samo trzne,zato drugom kreces...i ja tako radim,cak i ne mogu ubacit u prvu dok skoro pa ne stanem,zato ne vidim u cemu je problem,auto zbog uslova samo postigne "brzinu" za drugu,ti ubacis i ides dalje ;)

to je momak sigurno mislio odlicno objasnjenje tvrdoglavi.
 
vozim ja odavno,bas odavno i vazda sam kretao prvom i kretacu :)

samo sam zelio da znam,jel zdravo autima sa prekratkom 1 brzinom da bez opterecenja krecu po ravnome. Jer Sprinter i Alfa krecu bez i jednog trzaja drugom.


Kad sam god vozio autobus i kamion kretalo se drugom i to je normalno,osim uzbrdo.


Hvala svima,ja cu i dalje kretati prvom sto je i normalno,ovo moje pitanje je bilo iz ciste radoznalosti,jer jedan majstor kaze nije stetno,jedan kaze jeste stetno :)
 
Član
pa sigurno je da je kvacilo pod vecim opterecenjem, mada nije isto od auta do auta. npr ja sam vozio dustera i njemu je 1 fakticki ko redukcija, tako da se sasvim normalno moze krenuti i drugom. isto tako ako kreces prvom, komotno nakon 2 metra mozes saltati u drugu. uglavnom, nema nikakvog pravila, ali sigurno da je vece opterecenje na set kvacila nego da kreces prvom...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top